Avea in Touch Root İşlemi

avea-in-touch-imgVodafone ve Turkcell’den sonra Avea da Çinli ZTE firması işbirliğiyle kendi akıllı telefonunu piyasaya sürdü. ZTE’nin daha önce piyasaya sürdüğü ve Avrupa’da zamanında satış rekorları kıran ZTE Blade modeli modifiye edilerek oluşturuldu. Telefon fiyat-performans oranına bakıldığında çok iyi bir cihaz. Tek çekirdek ve 512 MB ram giriş seviyesi android cihazları için ideal denilebilir.

Telefonla birlikte yüklü gelen Avea uygulamaları cihaza ayrı bir renk katmış. Ancak Facebook , Twitter, Avea Güvenlik ve DocsToGo uygulamalarının sistem uygulaması olarak tanımlanmış olması cihazın eksi yönü. Çünkü bu uygulamaları android market üzerinden güncellediğinizde ciddi bir biçimde hafıza sıkıntısı çekmeye başlıyorsunuz. Ve daha fazla uygulama yükleyemiyorsunuz. Bu sorunu aşmak için telefonu root edip uygulamaları hafıza kartına taşımanız gerekiyor.

Root İşlemi için Yapılması Gerekenler:

Not: Cihazınıza gelebilecek zarardan dolayı sorumluluk kabul edilmez. Root yapılan cihaz garanti kapsamı dışında kalır.

Gerekli Dosyalar:

Kurulum:

Hafıza kartımızı biçimlendiriyoruz. 4 dosyayı da zipli hallerini bozmadan hafıza kartına atıyoruz. Telefonu kapatıp Home+Ses Açma+Power tuş kombinasyonuyla açıyoruz. Karşımızda recovery menüsü. O menüden apply sdcard:update.zip seçeneğini seçip onaylıyoruz. Kısa süreli bir yüklemeden sonra ekran ters dönecek. Sonra önceki menüye dönüp backup and restore seçeneğini home tuşuyla seçip backup seçeneğini seçip sistemimizi yedekliyoruz.

Yedekleme bittikten sonra sırasıyla;

 • wipe data/factory reset i seçiyoruz ve yesi seçiyoruz.
 • wipe cache partition seçiyoruz ve yesi seçiyoruz.
 • mounts and storageye giriyoruz “format /system” ve “format /cache” işlemlerini yapıyoruz ve bir önceki menüye dönüyoruz (Geri tuşuyla).
 • advanced seçeneğine giriyoruz Wipe Dalvik Cache, Wipe Battery Stats ve Fix Permission işlemlerini yapıyoruz. Şimdi bir önceki menüye dönelim.
 • install zip from sdcard seçeneğine giriyoruz choose zip from sdcard a giriyoruz oradan cm-7.2.0-blade.zip dosyasına gelip yine home tuşuyla yüklemeye başlıyoruz, bu işlem 1-2 dk. sürecektir.
 • gapps-gb-20110828-signed.zip dosyasınıda yüklüyoruz sonra ana menüye dönerek reboot system now diyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyor.
 • Açılışta cyanogenmod yazan bir ekran gelecektir ve 3-4 dk bekliyoruz sonrasında telefonumuz Android 2.3.7 versiyonuyla açılıyor. İlk açılışta dil ayarlarını Türkçe olarak ayarlayabiliriz.

Orijinal Yazılıma Geri Dönmek İçin

Kurduğumuz bu rootlanmış romu beğenmediniz veya cihazı garantiye göndermek istediğinizde yedek aldığımız yazılımı tekrar kurmanız gerekiyor. Bunun için telefonu kapatıp Home + Ses Açma + Power tuş kombinasyonuyla açıp apply sdcard:update.zip  dosyasını seçip yüklüyoruz. Ekran ters döndü. Sonrasında backup and restore menüsüne gelip restore’yi home tuşuyla seçiyoruz. Yükleme 1-2 dakika kadar sürüyor. Sonrasında recovery menüsünü eski haline getirmek için install zip from sdcard seçeneğine giriyoruz choose zip from sdcard a giriyoruz ve restore_stock_recovery.zip dosyasını yüklüyoruz. En sonunda ana menüye dönüp reboot system now seçip cihazı yeniden başlatıyoruz. Telefon açıldığında android 2.3.5 versiyonu ve avea çıkışlı haline geri dönüyor.

 


 • facebook paylaş
 • Samsung Galaxy S3 için Android 4.4.4


  Tüm Samsung’cuların malumudur S3 modeline olan Android güncelleme desteğinin 4.3 versiyonuyla birlikte kesildiği gerçeği. Hem de 60 milyon civarı rekor bir satıştan[...]
 • Linux Mint Kurulum Sonrası Öneriler


  Neredeyse tüm Linux sürümlerinin kaderidir yeterli yazılım desteği olmadığı eleştirisiyle karşı karşıya kalmak. Aslına bakarsanız pek de doğru bir eleştiri değil[...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi (Alternatif)


  Samsung’un tüm akıllı telefon modelleri download modu üzerinden yaptığınız resmi rom yüklemesi dışındaki tüm yüklemeleri (recovery, rom, root vb.) sayar ve her [...]
 • Linux Mint 17 Yayınlandı


  Linux Mint işletim sisteminin Qiana kod adlı 17. versiyonu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu, her 2 senede bir yayınlanan LTS (Long Term Support) yani uzun destekli Linux [...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi


  Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download mod[...]
Yorumlar
iAKCADAG
9 Mayıs 2013 / Saat: 09:25

Mailinizi alınca bir umut yine denedim. Maalesef cm-7.2.0-blade.zip bunu yüklemiyor iptal edildi uyarısı veriyor.

Arif
9 Mayıs 2013 / Saat: 13:22

Verdiğim dosyaları zipli hallerini bozmadan ve klasöre koymadan direkt hafıza kartının ana dizinine atın.

Mahmut
13 Mayıs 2013 / Saat: 17:48

Usta ben yaptım bunu şebeke gitti? onu nasıl yapacaz

Arif
14 Mayıs 2013 / Saat: 11:35

Şebeke sorunu yaşayan arkadaşlar için yeni başlık açtım. Kontrol ediniz.
http://guncelnet.net/avea-in-touch-sebeke-sorunu.html

derya
23 Haziran 2013 / Saat: 14:46

Ben herşeyi kurdum fakat cyanogen yazısı gitmiyor. Habire çıkıyor. Ne yapabilirim bu durumda?

Arif
23 Haziran 2013 / Saat: 16:23

Sanırım telefonun açılışındaki cyanogenmod animasyonundan bahsediyorsunuz. Bu animasyonu kapatmak için Menü>Ayarlar>CyanogenMod ayarları>Performans>Açılış animasyonunu kaldır seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

umutalpgunduz
5 Temmuz 2013 / Saat: 14:35

Abi ben bunu yükledim ancak teli actığımda sürekli cyangen mod 7 yükleniyor. 5 dakika oldu

Arif
5 Temmuz 2013 / Saat: 17:20

Rom yüklemesi bittikten sonra telefonun ilk açılışı biraz uzun olur. Ama sorunsuz açılır. Bu kadar emin konuşuyorum çünkü bizzat kendi telefonumda kullanıyorum. Defalarca kurmama rağmen sorun olmadı bu. Ayrıca açılıştaki bu yazıyı kaptmak için önceki yorumu okuyunuz.

leodikea
30 Temmuz 2013 / Saat: 10:48

Hocam root işlemi sorunsuz şuan kullanabiliyorum. Şebeke vs. sorunsuz fakat tekrar eski avea ya döndüğümde şebeke gelmedi. Rica etsem yarımcı olur musun?

Arif
30 Temmuz 2013 / Saat: 19:44

Root işleminden sonra avea yazılımına dönmediğim için birşey söyleyemem. Ancak tekrardan orijinal yazılıma dönmek istemenizin nedeni nedir? Paylaştığım rom ZTE Blade cihazında gayet stabil çalışıyor. Ve cihaz hafızasına %100 hükmetmenizi sağlıyor.

leodikea
31 Temmuz 2013 / Saat: 13:31

Arif hocam sıkıntım wifi çalışmıyor? O yüzden geri dönmek istedim….?

Arif
31 Temmuz 2013 / Saat: 15:15

Wifi fonksiyonunu çalıştırdığınızda çevrenizdeki kablosuz ağları görebilmeniz için Menü>Ayarlar>Kablosuz Özelliği ve Ağlar>Kablosuz Ayarları yoluna gitmelisiniz.

leodikea
31 Temmuz 2013 / Saat: 17:22

hocam giriyorum ip adresi alınıyor diyor..bi türlü bağlanmıyor

Arif
31 Temmuz 2013 / Saat: 18:47

O zaman muhtemelen şifreyi yanlış giriyorsunuz.Büyük harf-küçük harf dikkat ediniz. Veya wifi modeminizin arayüzünde MAC adresi koruması olmadığından emin olun. Bu romda hem Wifi hem de Wifi paylaşım fonksiyonları sorunsuz çalışıyor. Sadece Bluetooth birkaç deneme sonrası açılıyor.

leodikea
31 Temmuz 2013 / Saat: 19:24

sorun galiba telfonda değil başka wifiden giriyor ama kendi wifiden bağlanmıyor yardımcı olabilirmisin wpa wpa2 ayarlarını değiştirdim ama yine nafile girmiyor…

Arif
31 Temmuz 2013 / Saat: 23:54

Başka bir kablosuz ağa bağlanmaya çalıştığında sorun oluyor mu? Eğer sorun yoksa modeminizle alakalı bir problem var demektir. WPA, WPA2 gibi terimler sadece ağın güvenlik şifresinin türünü belirtir. Sorun teşkil etmez.

fatih
1 Ağustos 2013 / Saat: 13:28

ustam ben avea intouch cep telefonu aldım 3 gün oldu alalı güzel telefon hızlı oyunları gayet hızlı calıstırıyor derken 1 kac gündür blood and gloory ve diğer oyunlarda kendiliğinden oyunu altamı atıyor yoksa kapatııyormu anlamadım daha oyun acılmadan masaüstü menüsüne atıyor bu bazen internetten video film vs. izlerkende oluyor lütfen yardım edermısın vıdeoda nadır ama diğer tüm oyunlarda nerdeyse bunu yapıyor. blood and gloory oyununu yükledim yer yok hatası geldi sd karta tasıdım oyun acıldı fakat 5 saniye oynadım ve yine masaüstü ekranıgeldı lütfen yardım edin root etsem sorun çözülürmü yoksa servisemi veriyim bi yardımcı olun lütfen.

Arif
1 Ağustos 2013 / Saat: 14:22

Fatih Bey,
Avea inTouch donanım yapısı itibariyle oyun oynamaya elverişli bir cihaz değildir. Cihaz yalnızca 512 MB RAM’e sahiptir. Android işletim sisteminin de bekleme modunda yani hiçbir uygulama çalışmadığı halde fazla RAM kullandığını düşünürsek oyundan atma probleminin nedeni budur. Root etmeniz bu konuda hiçbir işe yaramayacaktır. Root işlemi yalnızca istediğiniz uygulamaları hafıza kartına taşıyıp telefon hafızasına hükmetmenizi sağlayacak ve cihazla ilgili ayrıntılı ayarlamaları yapmanızı sağlayacaktır.

fatih
1 Ağustos 2013 / Saat: 15:41

cok tesekkur ederım yalnız aklıma bırsey daha takıldı ben bu oyunu gayet hızlı ve kasmadan oynuyordum ama bu zamnlar kasıp oyundan atmalar basladı bunun sebebı ne olabılır tekrar cok tesekkür ederim

Arif
1 Ağustos 2013 / Saat: 15:55

Cihazdaki geçici dosyaları silip arka planda çalışan ve RAM kullanan gereksiz programları kapatmanız gerekir. Clean Master cihazınızda bulunması gereken mükemmel bir optimizasyon aracıdır. Detaylı açıklama için http://guncelnet.net/android-sistem-temizligi.html sayfayı ziyaret ediniz.

fatih
1 Ağustos 2013 / Saat: 17:15

Tamam çok teşekkür ederim yardımlarınız için insallah işe yarar. Bir de bu root telefonuma ne gibi artılar sağlar. Kusura bakmayın cokmu soru sordum.

Arif
1 Ağustos 2013 / Saat: 17:57

Estağfurullah. Zaten bildiklerimi paylaşmak için açtım bu blogu. Soru sormaktan çekinmeyiniz.
Öncelikle cihazınız garanti kapsamı dışında kalır. Bu konularda fazla bilginiz yoksa kesinlikle root yapmaya çalışmayın. Çünkü rom yüklemek riskli bir iştir. Hem root yapmadan önce cihazınızı Red Bull yazılımına çevirmeniz gerektiği için bilginizin yeterli olmadığına inanıyorsanız root yapmayınız.
Uygulamaları hafıza kartına taşıyarak cihaz hafızasını rahatlatmış olursunuz. Daha detaylı ayarlamalar yapabilirsiniz. Mesela işlemcinin çalışma hızının ayarlanması gibi.

fatih
1 Ağustos 2013 / Saat: 21:25

Usta Allah razı olsun valla senin sayende artık oyunu donmadan kapanmadan oynuyorum. Çok saol valla ne diyim o zaman ben root felan kurcalamayayım. Hiç bilgim yok. İyi akşamlar tekrar cok saolun.

Arif
2 Ağustos 2013 / Saat: 04:25

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

fatih
2 Ağustos 2013 / Saat: 19:20

çok teşekkür ederim.

nuri
16 Ağustos 2013 / Saat: 17:00

hocam bluetooth çalışmıyor onu nasıl halledeceğiz?

Arif
16 Ağustos 2013 / Saat: 18:10

Nuri Bey,
Önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi bluetooth birkaç deneme sonrası açılıyor.

leodikea
19 Ağustos 2013 / Saat: 11:42

Kardeş rehberimde içe dışa aktar seceneği varya aktar dedim 350 tane kayıt vardı fakat 1050 adet olmuş 3defa kopyalamış sil seceneği yok nasıl silcem yada teke düşüreceğim???

Arif
19 Ağustos 2013 / Saat: 12:56

Maalesef kayıtları tek tek silmeniz gerekiyor. İsimlere uzunca basılı tutun. Çıkan menüde sil seçeneğini göreceksiniz. Fazlalıkları sildikten sonra Avea Yedek adlı yazılımla rehberinizi yedeklemenizi tavsiye ediyorum.

Musa
19 Ağustos 2013 / Saat: 16:49

Hoca şimdi benim telefon normalde başka biyerde wifiye bağlanıyor. Fakat kendi evimde bağlanmıyor. Modemin şifresine filan baktım ama normal ayarlarda kablosuz ağ ayarlarına qeliyorum orada android sistem durduruldu diyor. Orada da durdurmaya zorla yazısı çıkıyor. Başka bir yerde girdiğimde de yazı filan çıkmıyor bizim evde girdiğimde ise kablosuz ağı açıp kablosuz ağ ayarlarına giriyorum kablosuz ağları buluyor ondan sonra da kapanmaya zorla diyor ne yapabilirim??

Arif
19 Ağustos 2013 / Saat: 17:38

Musa Bey,
Telefonunuzun wi-fi fonksiyonunu başka yerlerde kullanabilmeniz ve evdeki kablosuz ağa bağlanamamanız cihazınızdaki wi-fi fonksiyonunun sorunsuz çalıştığını gösteriyor. Kaldı ki önceki yorumlarımda wi-fi ve wi-fi hotspot özelliklerinin bu romda sorunsuz çalıştığını belirttim. Sadece bluetooth birkaç deneme sonrası açılıyor. Size tavsiyem ağ şifresini kontrol ediniz (büyükharf-küçük harf karakterlere dikkat ediniz). Modeminizde MAC adresi koruması olmadığından emin olunuz. Eğer sorun yoksa rom yükleme esnasında atladığınız adım olup olmadığından emin olunuz.

serdar
19 Ağustos 2013 / Saat: 20:54

Arkadaşlar elinde avea intouch yedeği olan var mı? Avea yazılımından bahsediyorum. Olan arkadaşlar bana mail atabilir mi lütfen?

Arif
19 Ağustos 2013 / Saat: 21:14

Serdar Bey,
InTouch yedeği elime geçtiği an veya blog takipçilerinden bir arkadaşımız irtibata geçip yedeği gönderirse zaten detaylı açıklamalarıyla birlikte paylaşılacaktır.
Ayrıca mail kutunuzda spam maillerin sayısının artmaması adına blogda mail adreslerinin herkesin görebileceği bir şekilde yazılmasını doğru bulmuyorum.

Musa
20 Ağustos 2013 / Saat: 23:59

Yazdıklarınızı yaptım fakat wifiyi açınca android qualcomm durdurdu yazıyor. Onu ne yapıcam ben??

Arif
21 Ağustos 2013 / Saat: 00:16

Musa Bey,
Açık konuşmak gerekirse sorununuzun çözümüne dair başka hiçbir şey aklıma gelmiyor. Bizzat kullandığım bir rom olduğu için emin konuşuyorum. Wi-fi ve wi-fi hotspot fonksiyonları sorunsuz çalışıyor. Size tek tavsiyem tekrardan rom yükleme işlemini dikkatli bir şekilde ve adımları atlamadan yapmanız.

pnbr
22 Ağustos 2013 / Saat: 23:48

Şu telefonu ses açma + home + power bunu bi türlü yapamadım yardımcı olun..

Arif
23 Ağustos 2013 / Saat: 00:04

İlk önce ses açma ve home tuşlarına basın. Son olarak ise power tuşuna basarak recovery ekranı gelene kadar üç tuşa da basılı tutunuz.

pnbr
23 Ağustos 2013 / Saat: 22:17

Bunu yapıyorum ve hiç kaldırmıyorum parmaklarımı. Normal telefon ekranı geliyor. Ama ekranın altında GÜVENLİ MOD yazıyor. Recovery ekranı gelmiyor.

Arif
23 Ağustos 2013 / Saat: 22:40

Bu mümkün değil. Bahsettiğim tuş kombinasyonu sadece recovery menüsünü açar. Eğer sizin cihazınızda güvenli modu açıyorsa cihazınızda bir sorun olabilir. Bu durumda root işlemini yapmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü çözümleyemeyeceğimiz sorunların ortaya çıkabileceğini düşünüyorum.

pnbr
23 Ağustos 2013 / Saat: 22:42

Peki çok teşekkür ederim Arif hocam.

Arif
23 Ağustos 2013 / Saat: 22:44

Rica ederim. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

özcan
31 Ağustos 2013 / Saat: 20:08

Arkadaşlar telefonun yedeğini silmişim. Sanırım garantiye göndereceğim. Eski haline getirmem lazım ancak eski ayarlarına gelmiyor nasıl yaparım? Yardımcı olabilecek biri var mı? Avea intouch yedeği olan birisi gönderirse çok sevinirim.

leodikea
9 Eylül 2013 / Saat: 09:32

Özcan bey aynı dert bendede var eski yedeğinide yükledim farklı intouch yedeğinide yükledim fakat şebeke yok gelmiyor imei ucuyor bilmiyorum nasıl olacak…

mustafa
9 Eylül 2013 / Saat: 22:13

Home, ses açma ve power kombinasyonu bir türlü olmuyor. Normal açılıyor yine telefon. Acil bilgi rica etsem

Arif
10 Eylül 2013 / Saat: 00:13

Mustafa Bey,
Home ve ses açma tuşlarına bastıktan sonra güç tuşuna basıp recovery ekranı gelene kadar basılı tutunuz.

mehmet
10 Eylül 2013 / Saat: 18:31

Merhaba benim avea intouch 2 kendiliğinden kapandı. Açtığımda avea intouch 2 yazısı çıkıyor, biraz öyle bekliyor sonra kapanıp tekrar açılıyor ve ekranda android şeklini yan gösterip tekrar kapanıp açılıyor. Bu süreklı bataryayı çıkartana kadar devam ediyor servisine gönderdim ama uygunsuz yazılım diye tamir etmeden gönderdiler. Ama ben kesinlikle hicbir şey yapmamıştım. Buradaki önerilerinizi denedim ama olmuyor. Sizce sorun nedir çözümü var mıdır? Teşekkürler

Arif
11 Eylül 2013 / Saat: 00:35

Mehmet Bey,
Bu konuda anlattığım root işlemi sadece intouch birinci modeli içindir. İkinci seri intouch 2 için değildir. Elinizdeki model ZTE Blade değil, ZTE Skate Pro modelidir. Çözüm olarak linkteki makalede linkini verdiğim orijinal ZTE yazılımını yükleyiniz. Ancak elimde intouch 2 modeli olmadığı için yükleme konusunda yardımcı olamıyorum.
http://guncelnet.net/avea-intouch-2-tanitildi.html
Umarım cihazınızı kutarabilirsiniz.

mehmet
11 Eylül 2013 / Saat: 02:51

Arif Bey
tesekkür ederim…sanırım cihaz gümledi 🙂

MUSTAFA
11 Eylül 2013 / Saat: 11:17

Merhaba cevap için teşekkürler….

Acil cevap bekliyorum şöyleki şebeke problemim çıkınca bahsettiğiniz yazınız üzerinden şebekeyi hallettim. Ancak uygulamalarımda sıkıntı çıktığından orjinal yazılıma geri döndüm.Döndüğümde Yine şebeke sorunu veriyor ve bu sefer düzelmiyor. Acil yardım bekliyorum…

Arif
11 Eylül 2013 / Saat: 14:16

Mustafa Bey,
Root işleminden sonra avea yazılımına dönmediğim için birşey söyleyemem. Ancak tekrardan orijinal yazılıma dönmek istemenizin nedeni tam olarak nedir? Paylaştığım rom ZTE Blade cihazında gayet stabil çalışıyor. Yardımcı olabileceğim konu root edilmiş cihazınızdaki sorunlara çözüm getirmektir.

Yunus Emre
13 Eylül 2013 / Saat: 17:58

Root işlemini yaptım, yeniden başlatıldı. 5-10 dk oldu ama hala avea intouch yazısı var telefon açılmıyor.

serkan
13 Eylül 2013 / Saat: 19:33

Hocam ben dediğiniz işlemleri yaptım telefon sim kartı okumuyor.

Arif
13 Eylül 2013 / Saat: 20:13

Yunus Emre Bey,
Root işlemini yapmadan önce cihazınıza ZTE Blade’in Red Bull yazılımını yüklemeniz gerekiyor. Bunu yüklediğiniz takdirde başlangıçtaki avea intouch yazısı yerine RedBull Mobile yazacak ve IMEI sorunu yaşamayacaksınız. Red Bull yazılımını yüklemek için http://guncelnet.net/avea-in-touch-sebeke-sorunu.html sayfadaki makaleyi inceleyiniz.

Arif
13 Eylül 2013 / Saat: 20:16

Serkan Bey,
Red Bull yazılımına çevirmeden root işlemi yaptığınız takdirde IMEI sorunu yaşarsınız ve cihazınızla arama, sms, internet gibi fonksiyonları kullanamazsınız. Root işleminden önce yapmanız gerekenler için http://guncelnet.net/avea-in-touch-sebeke-sorunu.html sayfadaki makaleyi inceleyiniz.

serkan
13 Eylül 2013 / Saat: 21:06

Hocam okuyorum da anlayamıyorum. Red Bull yazılımına nasıl çeviririm? Kısaca anlatabilirseniz yada o yazıyı kopyalayıp yapıştırırsanız çok sevinirim

Arif
14 Eylül 2013 / Saat: 00:16

Serkan Bey,
İnanın bu anlattığımdan daha basit bir şekilde anlatamam. Yeterli bilginiz yoksa lütfen root işlemi yapmayınız. Red Bull yazılımına çevirmeden recovery ekranından aldığınız yedeği geri yükleyiniz. Cihazı Red Bull’a çevirdikten sonra geri dönüşü yok maalesef.

mustafa
14 Eylül 2013 / Saat: 23:37

Üstat çok teşekkürler. Sorunlar kalmadı gibi. Bir de eski avea yazılımlarını edinebilsem(çevirici gibi).

Ayrıca tüm uygulamalarım sd kartta olmasına rağmen yine de kendi belleği doluyor. Şu anda bile telefonun depolama alanı azalıyor uyarısı veriyor ki bunu bir uygulama indireceğim zaman yapıyor. Halbuki sd karta kuruyorum uygulamayı. Bu sorunu nasıl aşabileceğimi biliyorsanız ve yazarsanız sevinirim.

Yine eğer telefonla alakalı eski menüler getirilebiliyor mu? Sanki avea yazılımında daha pratikti.

Arif
15 Eylül 2013 / Saat: 00:56

Mustafa Bey,
Uygulamaları hafıza kartına kursanız dahi bir takım dosyalar cihaz hafızasında kalır. Bunun için yapabileceğimiz birşey yok. Cihazın orijinal yazılımında avea Yandex.Shell uygulamasının bir benzerini kullanıyor. Marketten indirebilirsiniz. Zaten ücretsiz bir uygulama. Ancak size tavsiyem yüklediğiniz romun kendi menülerini kullanmanız. Bunun yanında tüm grafik efektlerini kapatırsanız cihazınızdan en üst düzeyde performans alırsınız. Çünkü avea intouch zayıf donanım bileşenlerine sahip.

Ali
16 Eylül 2013 / Saat: 23:15

Merhaba bende de bu avea intouch 2 var.Whatsapp kurulmuyor. Kurduğum zaman tüm rehber birbirine giriyor. Ali Fatma oluyor, Ahmet Mehmet oluyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Arif
17 Eylül 2013 / Saat: 00:42

Ali Bey,
Öncelikle bu romu kesinlikle cihazınıza yüklemeye kalkmayın. Cihazınız için uygun değildir. Yaşadığınız problemin işletim sistemiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Programla ilgili bir problem muhtemelen. WhatsApp programını hem Samsung Galaxy S3 cihazımda hem de Avea inTouch cihazımda kullanıyorum. Böyle bir sorun yaşamadım. Her türlü veri kaybına karşı size tavsiyem Avea Yedek adlı yazılımla rehberinizi yedeklemenizdir.

özcan
17 Eylül 2013 / Saat: 17:33

Arkadaşlar lütfen rica ediyorum avea intouch 1 orijinal yedeğini alan arkadaşlar varsa lütfen paylaşın. Benim yedeği bilmeden sildim geri dönüş yapamıyorum. Birbirimize destek olalım.

Arif
18 Eylül 2013 / Saat: 01:22

Özcan Bey,
Red Bull yazılımından sonra orijinal yazılıma geri döndüğünüzde IMEI problemi yaşarsınız. Bunun yerine cihazınızla ilgili sorunlarınıza çözüm getirebilmemiz için sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca herkesin görebileceği alanlarda mail adresinizi paylaşmayınız.

özcan
19 Eylül 2013 / Saat: 14:33

Arif bey redbull yazılımını yaptım. Telefonu kapattım başka hat taktım. Tuş kilidi açılmıyor. Ekran kilidini kaç kere kapatıp açtım. Değişen bir şey olmadı. Tuş kilidini açıp menülere giremedim.

Arif
19 Eylül 2013 / Saat: 23:12

Özcan Bey,
Cihazınızı Red Bull yazılımına çevirirken sim kartı takmayınız. Şu anki haliyle telefonunuza root işlemini tekrarlayınız. İşlem sonunda rootlanmış olarak cihazınızı sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

Bayram
21 Eylül 2013 / Saat: 23:56

Root yaptıktan sonra avea geri dönersek garanti kapsamına dönmüş oluyor mu?

Bayram
21 Eylül 2013 / Saat: 23:57

Ayrıca imei problemi yaşar mıyım??

Arif
22 Eylül 2013 / Saat: 11:14

Bayram Bey,
Root işlemini başarıyla uyguladıktan sonra tekrar avea yazılımına döndüğünüzde imei problemi yaşarsınız. Yaptığınız işlemin geri dönüşü olmaz. Cihazınız garanti kapsamı dışına çıkar. Yeterli bilginiz yoksa root yapmamanızı tavsiye ediyorum.

bahar
22 Eylül 2013 / Saat: 21:30

Hocam ya benim telefonum avea in touch. 1 gb internet paketim olmasina rağmen, Android için facebook ve twitter uglamasini kullanamiyorum ve ayni zamanda internetten hiç bir video açilmiyor. Fakat wifiye bağlaninca bunlari sorunsuz kullaniyorum. Ne yapmam lazim lutfen yardimci olun.

Arif
23 Eylül 2013 / Saat: 00:22

Bahar Hanım,
Telefonunuzun 3G şebeke modunun açık olduğuna ve 3G çekim alanında olduğunuza emin olunuz. Ayrıca cihazınız flash destekli olmadığı için sadece Youtube uygulaması üzerinden video izleyebilirsiniz.

mert
28 Eylül 2013 / Saat: 13:42

zte markalı telefonumu bir şekilde root yapamıyorum

dediğin gibi programları hafıza kartına attım teli kapattım home+ses açma+power tuşlarına basıp açacağım zaman normal açılıyor recovery bölümünden açılmıyor

yardım

Arif
29 Eylül 2013 / Saat: 18:30

Mert Bey,
Home ve ses açma tuşlarına bastılı tuttuktan sonra power tuşuna basınız.

Batuhan
30 Eylül 2013 / Saat: 20:09

Abi bu işlem kaç dk sürüyor?

Arif
30 Eylül 2013 / Saat: 20:25

Batuhan Bey,
Rom yükleme işleminden telefonun açılmasına kadar yaklaşık 5 dakika kadar sürüyor. İlk açılış normalden biraz uzun sürüyor.

mehmet
2 Ekim 2013 / Saat: 16:04

Merhaba Arif bey intouch 2 telefonumda telefon çalarken açıyorum. Ses yaklaşık 3 yada 4 saniye sonra karşıya gidiyor. Ne gibi bir işlem yaparsam düzelir?

Arif
3 Ekim 2013 / Saat: 12:32

Mehmet Bey,
Bahsettiğiniz cihazı hiç kullanmadığım için kesin birşey söylemem zor. Ancak sorununuzun yazılımdan kaynaklandığını düşünmüyorum. Şebekeyle alakalı bir durum gibi gözüküyor.

mali
7 Ekim 2013 / Saat: 10:57

Sayın hocam ben bu sebeke sorununu hâlâ halledemedim bizahmet yardimci olurmusunuz??

Arif
7 Ekim 2013 / Saat: 13:54

Şebeke sorunu konusunda yazdığım makaleyi okuyunuz. http://guncelnet.net/avea-in-touch-sebeke-sorunu.html
Burada anlatılanları uyguladığınız takdirde şebeke sorunu ortadan kalkacaktır. Ancak yeterli bilginizin olmadığına inanıyorsanız aldığınız yedeği geri yükleyiniz.

mali
8 Ekim 2013 / Saat: 18:23

Allah razı olsun kardeşim senden. Sende olmasan telefonu kıracaktım artık çooooooooooooooooooooooooooook teşekkür ediyorum 🙂

Arif
8 Ekim 2013 / Saat: 18:33

Rica ederim. Yardımcı olabildimse ne mutlu bana. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Musa
13 Ekim 2013 / Saat: 12:09

Ben bu rom dosyasını yüklemeye çalışıyorum fakat yarıdan fazlası yüklenmiyor 🙁

Arif
13 Ekim 2013 / Saat: 20:06

Musa Bey,
Sorununuza dair daha açıklayıcı bilgiler verirseniz yardımcı olabilirim.

Yıldırım
18 Ekim 2013 / Saat: 02:22

Konuyla alakasız bir sorum olucak fakat ne kadar site gezdiysem çözümünü bir türlü bulamadım, bu avea intouch 2 resmen 3310. Her neyse şimdi telefonum şarjdayken mesaj geldi mesaja bakmak için telefonumu elime aldım (hala şarjda) ekran kilidi açma tuşu yani sağ yukardaki tuşa bastım fakat ekran gelmiyor, tekrar tekrar denedim yine gelmedi. telefon kapandı sandım basılı tuttum açılır mı diye yine bir şey yok, 5 dakika uğraştım hiçbir tepki alamadım o yüzden bende bataryayı çıkardım ve geri taktım. O hareketten sonra birdaha telefonuma geri ulaşamadım 🙂
Şaka maka bir yana harbi çok sıkıntılı bir durum, telefonu kapalı düşünün, açmak için tuşa basıyorsunuz avea intouch2 yazısını görüryorsunuz açılacak diye bekliyorsunuz fakat açılmıyor, saatlerce şarj bitene kadar o yazıda kalıyor öyle ve bataryayı çıkarmadığınız sürece gitmiyor, her türlü moddan açıp denedim hala olmuyor, ses arttırma tuşu + güç tuşu falan filan bütün format modlarıda dahil her yolla açmayı denedim fakat telefon açılmıyor telefonu alalı daha 1 ay olmadı, telefonu zorladığımıda pek sanmıyor, eğer hata kullanıcıdaysa tek hatam telefon şarjdayken fazla uğraşıyordum başka hiç bir hata gelmiyor aklıma. yardımcı olursanız çok sevinirim

Arif
19 Ekim 2013 / Saat: 21:36

Yıldırım Bey,
Şarjdayken telefonu kurcalamak cihaza zarar vermez. Ancak bu esnada patlama ihtimali yüksek olduğu için (tüm markalar için) görüşme yapmamlısınız.
Avea inTouch 1. ve 2. modelleri ikisi de çok kaliteli cihazlar değiller. Zaten yapımcıları Çin markası olan ZTE şirketidir. Ek olarak elimde o cihaz olmadığı için çok fazla yardımcı olamam ancak linkteki makalede cihazınıza ait orijinal yazılımı yüklemeyi deneyiniz. http://guncelnet.net/avea-intouch-2-tanitildi.html

kaya
5 Kasım 2013 / Saat: 11:45

Merhaba
Aveaintouch2 kullanıyorum. telefonda Rusça yok nasıl yükleyebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Saygılar.

Arif
5 Kasım 2013 / Saat: 12:52

Kaya Bey,
Bunun için morelocale uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın root gerektirip gerektirmediği hakkında bir fikrim yok.
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&hl=tr

asım
9 Kasım 2013 / Saat: 16:40

Hocam ben telefonu başarıyla rootladım ama servis yok hatası veriyor bunun bir çözümü var mı?

Arif
9 Kasım 2013 / Saat: 16:52

Asım Bey,
Root işleminden önce bu makalede anlatılanları uygulayınız ve root işlemini tekrarlayınız.

melih
10 Kasım 2013 / Saat: 12:20

Rootladım fakat 10 dakikadır cyanogen animasyonu gitmiyor.

Arif
10 Kasım 2013 / Saat: 13:05

Melih Bey,
Bu, hiç karşılaşmadığım bir durum. Root işleminden sonra ilk açılış normalden uzun sürer. Ancak 10 dk çok fazla bir süre. Muhtemelen atladığınız bir adım olabilir.

Onur
10 Kasım 2013 / Saat: 14:16

Çok teşekkür ederim Arif Bey 2 adımıda yaptım imei gitmişti geri geldi çok teşekkür ederim sorunsuz çalışıyor

Arif
10 Kasım 2013 / Saat: 14:30

Onur Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Cihazınızla ilgili her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanız dileğiye.

adem
23 Kasım 2013 / Saat: 04:45

cihazı aldım hiç kullanmadan cihaz kendini kapattı uyku moduna geçmedi ne yapmam lazım.bayii firmaya gönderdi 15 günde geldi aynı hatayı tekrar verdi şimdi bayide makine şarj olup sim taktıktan sonra uyku uyku moduna geçmez tekrar otomatik olarak cihaz kapanırsa ne yapmam lazım.

Arif
23 Kasım 2013 / Saat: 17:26

Adem Bey,
Söylediklerinizden cihazınızın rootlanmamış yani orijinal yazılımla çalıştığını anlıyorum. Bu yüzden sizin cihazınızın sorunu donanımsal gibi görünüyor. Sorunun çözümünü tekrardan sadece yetkili servis aracılığıyla sağlamanızı öneriyorum.

bugra
29 Kasım 2013 / Saat: 20:14

Usta google play linki bozuk galiba bir bakar mısın?

Arda
30 Kasım 2013 / Saat: 11:53

Çok teşekkürler 🙂

Arda
30 Kasım 2013 / Saat: 12:21

Ağ operatörleri bağlanmıyor sim kartımı okumadı.

bugra
30 Kasım 2013 / Saat: 14:33

Google play linki bozuk sanırım bakar mısınız?

Arif
30 Kasım 2013 / Saat: 16:56

Buğra Bey,
Linkler yenilenmiştir. Sorunsuz bir biçimde indirebilirsiniz.
Arda Bey,
Şebeke problemi yaşamamak için root işleminden önce cihazınızı Redbull yazılımına çevirmeniz gerekmektedir. Bu makaleyi inceleyiniz.

enes
2 Aralık 2013 / Saat: 18:17

Google play linki vermişsiniz. Root yaptıktan sonra google uygulamalarını yükleyemedim.

Arif
2 Aralık 2013 / Saat: 22:42

Enes Bey,
Google uygulamalarını içeren gapps-gb-20110828-signed.zip isimli dosyayı rom yükleme işlemini yaptığınız recovery ekranından gerçekleştireceksiniz. Bunun için install zip from sdcard seçeneğine giriniz. choose zip from sdcard seçeneğini seçip dosyayı gösteriniz.

mehmet
9 Aralık 2013 / Saat: 19:17

Hocam cyanogenmod7 ekranı gitmiyor. Yaklaşık 5 dakikayı geçti.

Arif
9 Aralık 2013 / Saat: 20:24

Mehmet Bey,
İlk açılış normal açılıştan uzun olacaktır. Bu normaldir. Ancak hiç açılmama gibi bir durum söz konusuysa atladığınız bir adım olabilir. Burada anlatılan yöntem bizzat denediğim yöntemdir. Ve sorunsuz bir şekilde root işlemini sağlamaktadır.

mehmet
9 Aralık 2013 / Saat: 22:44

İşlemi baştan aldım sorun çözüldü ve bu telefonun bu kadar hızlı olduğunu bilmiyordum. Harika olmuş çok teşekkürler emeğinize sağlık 😀

mehmet
9 Aralık 2013 / Saat: 22:47

Ama uğraşırken “menü”yü kaybettim bulamıyorum 🙁

Arif
10 Aralık 2013 / Saat: 19:55

Mehmet Bey,
Cihazınızın sorunsuz bir şekilde rootlanmış olmasına sevindim. İyi günlerde kullanın.
Menüye gelince ekranın en altına parmağınızı koyup yukarı doğru kaydırdığınızda menü simgesi geri gelecektir. Tam tersi işlemi uyguladığınızda tekrardan kaybolacaktır. Bu durum rootlanmış yazılımla birlikte gelen ADW Launcher adlı arayüzün özelliğidir. Android markette bulunan farklı arayüzleri deneyebilirsiniz. Holo Launcher gibi.

merve
12 Aralık 2013 / Saat: 17:37

Merhaba benim telefonum avea in touch ama 2 olanı değil ilk çıkanı ekran görüntüsünü nasıl kaydedebilirim?

yunusemre
12 Aralık 2013 / Saat: 22:48

Ben hepsini yaptım lakin Redbull Mobile’de kaldı. Telefon gitmiyor nasıl itelemek lazım yada bir şey mi atladım acaba 🙂

Arif
14 Aralık 2013 / Saat: 21:55

Merve Hanım,
Ekran görüntüsü alma fonksiyonu varsayılan olarak tüm android cihazlarda bulunmamaktadır. Bunun için ekstra program kullanmanız gerekebilir.
Yunus Emre Bey,
Cihazınızı RedBull yazılımına çevirdikten sonra sim kartınızı takarsanız cihazınız donar. Çünkü RedBull, Polonya yazılımıdır. RedBull’a çeviri işleminden sonra root işlemini yaparsanız cihazınızı sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

merve
15 Aralık 2013 / Saat: 13:56

Ekstra program derken mesela ?

Arif
19 Aralık 2013 / Saat: 22:30

Merve Hanım,
Ekran görüntüsü almak için Screenshot Ultimate adlı yazılımı kullanabilirsiniz. Ancak programın kullanımına dair detaylar hakkında bilgim yok. Programı buradan indiriniz.

salih
20 Aralık 2013 / Saat: 19:50

Ben yaptım oldu. Şebeke sorunu oldu. Onun çözümünü verdiniz. Yine aynı romu yükledik. Peki ilk andaki orijinal romu nasıl bulabiliriz acaba?

Arif
22 Aralık 2013 / Saat: 11:13

Salih Bey,
Avea in Touch modeli standart ZTE Blade modelinden yazılımsal olarak farklı olduğu için bu şekilde root işlemini tamamlıyoruz.

sezer
22 Aralık 2013 / Saat: 11:15

Hocam harika paylaşım.. Telefon kendine geldi…
Ancak yazdığın gibi, yeni rom yüklendiğinde şebeke kayboluyor..
Ancak yönergeleri takip ederek önce ZTE romu, ZTE romundan sonra buradaki işlemleri yapmak gerekiyor..
bu kısma dikkat..
Allah razı olsun.

fuat
22 Aralık 2013 / Saat: 16:32

Slm ben avea in touch a redbull romunu yükledim ve ekranda redbull yazıyor. Tel açılmıyor. USB girişi de fonksiyonunu kaybetti hafıza kartından tekrar rom yükleyebilir miyim? Tabletlere yüklendiği gibi yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Arif
22 Aralık 2013 / Saat: 16:58

Sezer Bey,
Aynen dediğiniz gibi uygulandığında root işlemi sorunsuz tamamlanıyor. Geri bildiriminiz için çok teşekkürler. Cihazınızı iyi günlerde kullanınız.
Fuat Bey,
Gerekli dosyaları hafıza kartına atıp root işlemini tekrarlayınız. Ancak anlatılanları harfiyen uyguladığınız takdirde sorunsuz bir şekilde cihazınız açılacaktır.

enes
25 Aralık 2013 / Saat: 23:30

Bu rom orijinal değil. Nasıl orijinal yapacağız?

emre
25 Aralık 2013 / Saat: 23:31

Menüden geçerken kasıyor. Ne yaparak bunu çözebilirim?

Arif
26 Aralık 2013 / Saat: 18:16

Enes Bey,
Paylaşılan rom Cyanogenmod tarafından rootlanmış halde kullanıma sunulmuştur. Eğer cihazınızı orijinal yazılımla kullanmak istiyorsanız root işlemini yapmayınız.
Emre Bey,
Artık Avea inTouch kullanmadığım için hatırladığım kadarıyla cevap vereyim. Cihazın donanım yapısı görsel efektler için uygun değil. Hızlandırmak için menüde bulunan SpareParts adlı programdan görsel efektleri pasif yapın. Daha sonra ayarlarda ADW Launcher ayarlarında belirtilen efektleri de kapatın.

emre
26 Aralık 2013 / Saat: 20:57

Ustam telefon kapandı. Cyanogenmod gidiyor yeniden geliyor. Recovery menüsünde hiçbir şey yapılmıyor yani telefon açılmıyor.

enes
27 Aralık 2013 / Saat: 15:25

Abi telefon açılmıyor. Cyanogenmod gidiyor tekar geliyor.

celal
27 Aralık 2013 / Saat: 15:36

Ben dediğiniz gibi her adımı uyguladım ama applysdcard:update.zip e tıklayınca 2-3 sn yükleme yaptı ve hata verdi. Kaç defa denedim olmadı. Neden olabilir?

Arif
27 Aralık 2013 / Saat: 16:01

Emre Bey,
Recovery menüsünü yukarıda anlattıldığı gibi ilk haline çevirip root işlemini tekrarlayınız.
Enes Bey,
İlk açılıştaki cyanogenmod animasyonunu kaldırmak için Menü>Ayarlar>CyanogenMod ayarları>Performans>Açılış animasyonunu kaldır seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Açılmama problemi için root işlemi adımlarını dikkatli bir şekilde atlamadan yapınız. İlk açılış normalden uzun olacaktır.
Celal Bey,
Root işlemi için gereken dosyaları zipli hallerini bozmadan ve klasöre koymadan hafıza kartının ana dizinine atıp gerekli yüklemeleri yapınız.

emre
28 Aralık 2013 / Saat: 08:49

Abi hiçbir şey yapamıyorum recovery menüsünde bir şeye bastığımda öyle kalıyor duruyor yani geri de çıkılmıyor.

Arif
28 Aralık 2013 / Saat: 15:45

Emre Bey,
Recovery menüsünün hiç işlem yapamaması gibi bir duruma hiç rastlamadım. Size yine recovery menüsünü ilk haline getirebilmeniz için restore_stock_recovery.zip dosyasını hafıza kartınızın ana dizinine atıp recovery menüsünden yukarıda son paragrafta anlatıldığı gibi yüklemenizi öneriyorum.

emre
30 Aralık 2013 / Saat: 19:18

Abi telefon işlemci çöktü 🙁

Arif
30 Aralık 2013 / Saat: 19:34

Emre Bey,
Anlatılanlar harfiyen yapıldığında sorun yaşamanız olası değil. Ancak daha önceki yorumlarınızda belirttiğiniz sorunları hiç yaşamadığım için çok da yardımcı olamıyorum.

mami
31 Aralık 2013 / Saat: 12:52

Sayın hocam bu google haritaları yükleyemiyorum. Daha önce telefonu rootlamıştım. Şimdi de google play de bu ülkenizde kullanılmıyor diyor?

Arif
31 Aralık 2013 / Saat: 22:01

Google’ın tüm uygulamaları hiçbir ülkeye özgü değildir. Bir de bilgisayarınızdan google play portalından yüklemeyi deneyiniz.

mami
1 Ocak 2014 / Saat: 06:17

Ben bu avea in touch cihazımı root yapmıştım. Yaptıktan sonra navigasyon ve haritalar gitti onu tekrar nasıl geri getirebilirim?

emre
1 Ocak 2014 / Saat: 22:30

Herşeyi adım adım yaptım ve şu avea denen illetten kurtuldum. Teşekkürler.

Arif
2 Ocak 2014 / Saat: 13:07

Sayın mami
Google Haritalar
Yandex Haritalar
Yandex Navigasyon
alternatif olarak bu yazılımları da deneyebilirsiniz.
Emre Bey,
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Yaşadığınız her türlü yazılımsal sorunu buradan belirtebilirsiniz

ismail akcay
6 Ocak 2014 / Saat: 00:02

Selam ben avea intouch 2 aldım. Bir ay sonra cihaz kendini reset atmaya başladı. Önce rom attım fakat hala reset atıyor. Birde şarja bagladığımda çok kısa zamanda full olarak doldu diyor. Cihazı kullanırken reset atınca pili çok çabuk boşaltıyor. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Arif
6 Ocak 2014 / Saat: 13:43

İsmail Bey,
Avea intouch 2 cihazına sahip değilim. Ancak belirttiğiniz arızayı daha önce eski bir samsung cihazımda yaşamıştım. Aldığım bataryalar hiçbirisi fayda etmedi. En sonunda garantisi bitmiş olduğu için ücretini ödeyerek yetkili serviste yaptırdım. Sonrasında hiçbir sorun çıkarmadı. Sizin cihazınızın sorununun da sadece bataryayla alakalı olduğunu sanmıyorum.

mevlüt
9 Ocak 2014 / Saat: 16:19

Merhaba
Ben rom dosyasını indiremedim. 404 hatası veriyor. Diğer dosyaları indirebiliyorum ama bu neden acaba yardımcı olabilir misiniz lütfen…

Arif
10 Ocak 2014 / Saat: 21:02

Mevlüt Bey,
Link düzeltilmiştir.

enes
17 Ocak 2014 / Saat: 20:08

Telefonun IMEI’si çöktü eğer abi yapamıyorsan garantiye vereceğim.

turgut
18 Ocak 2014 / Saat: 19:09

Avea in touch orjinal rom nereden bulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

alişan
19 Ocak 2014 / Saat: 15:08

Selamün Aleyküm bende ZTE Atlas Cool W marka model cihaz var. Ve menü tuşu dokunmatik. Yani Rootlama işlemine başlayamıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Nazif Gezer
20 Ocak 2014 / Saat: 17:35

Abi ben kurmaya çalışıyorum ama nedense update.zip dosyasını sdcarda’dan yükle deyince biraz yüklüyor gibi sonra failed falan diyor ?

Arif
22 Ocak 2014 / Saat: 17:16

Enes Bey,
Bu anlatılan işlemleri sizin yapmanız gerekiyor. Cihazınızı Red Bull’a çevirdikten sonra rom yükleme işlemini tekrarlarsanız zaten sorununuz ortadan kalkacaktır.

Turgut Bey,
Maalesef Avea tarafından paylaşılan orijinal rom dosyası yoktur.

Alişan Bey,
Cihazınızın root işlemi muhtemelen farklıdır. Kesinlikle burada paylaşılan rom dosyasını cihazınıza yüklemeyi denemeyiniz.

Nazif Bey,
Root işlemi için gereken dosyaları hafıza kartınızın ana dizinine atınız. Yani dosyalar herhengi bir klasör içinde olmayacak. Aksi takdirde failed uyarısını alırsınız.

kaya.brhn
26 Ocak 2014 / Saat: 18:04

Merhaba Arif Bey;
Benim telefon Intoch 2 ben telefondaki google chrome, avea tema gibi bazı uygulamaları tamamen silmek istiyorum. Bunun için rootlamak mı gerek?

Arif
26 Ocak 2014 / Saat: 23:15

Kaya Bey,
Dediğiniz işlemleri yapabilmeniz için cihazınızı rootlamış olmalısınız. Yalnız bu riskli bir işlemdir. Yeterli bilginiz yoksa denemeyiniz. Ayrıca bu makalede paylaşılan rom yalnızca intouch 1 içindir.

bu telefon
28 Ocak 2014 / Saat: 15:45

Bu cihaz tam bir felaket. Düşünün ki rom değişikliğine bile yanaşmıyorum. Beter hallere düşürdü. Daha kötüsü olursa duvara fırlatabilirim 🙂
Teşekkürler bilgiler için.

Arif
28 Ocak 2014 / Saat: 23:08

Orta seviye denilebilecek bir cihaz. Zaten çok iyi bir malzeme kalitesi yok. Ancak şöyle bir durum var. Bir cihaz en iyi orijinal yazılımıyla çalışır.

enes
7 Şubat 2014 / Saat: 19:30

Ben onları zaten yaptım. Romluyken çöktü sonra eski haline çevirdim olmadı. Yeniden mi rootlayayım.

Arif
7 Şubat 2014 / Saat: 22:39

Enes Bey,
Cihazınızı RedBull yazılımına çevirdikten sonra rom yüklemesini yaptıysanız IMEI problemi yaşamamanız gerekiyor. Aksi takdirde bir yerlerde yanlış veya eksik yaptınız.

tolga
8 Şubat 2014 / Saat: 20:23

Şebeke ayarını yaptıktan sonra ben hattı taktım dondu ve şimdi tekrar root yapıyorum yukarıdaki gibi doğru mu? Birşey olmaz inşallah.

Arif
8 Şubat 2014 / Saat: 21:35

Tolga Bey,
Cihazınızı RedBull yazılımına çevirdikten sonra sim kartınızı takarsanız cihazınız donar. RedBull’a çevirdikten sonra root işlemini uygulayınız.

enes
9 Şubat 2014 / Saat: 11:29

Avea intouch işlemciyi değiştireceğim. Hangisi en iyi ve uyumludur?

Arif
9 Şubat 2014 / Saat: 11:51

Enes Bey,
Telefonunuzun işlemcisini değiştirme şansınız yoktur. Ancak ciddi bir arızası olması sebebiyle yetkili servis komple telefonun anakartını değiştirir.

ibrahim
10 Şubat 2014 / Saat: 17:04

Orjinal romun linkini atabilir misiniz?

Arif
10 Şubat 2014 / Saat: 17:30

İbrahim Bey,
Avea in Touch için yayınlanmış resmi ve orijinal üretici yazılımı bulunmamaktadır.

ahmet
12 Şubat 2014 / Saat: 11:35

Arif Bey’in yazdıklarının aynen uyguladım ve telefonum epey hızlandı. Hat sorunu yaşadım ama sağolsunlar onunda çözümünü yazmışlar ve böylelikle o sorunu da aşabildim. Arif Bey’e teşekkür ederim…

ibrahim
12 Şubat 2014 / Saat: 17:26

Peki orijinal sürüme yada daha düşük bir sürüme indirmem mümkün mü? Telefonun şarjı aşırı şekilde hızlı bitiyor.

Hüseyin
14 Şubat 2014 / Saat: 18:10

Arif abi ben de rootladım AVEA intouch telefonum oldu root işlemi fakat imei şebeke falan bir şey yok yardımcı olur musun? 🙁

mami
14 Şubat 2014 / Saat: 20:16

Sayın hocam biraz once mesaj aldim telefonunuzun IMEI’si kullanılmıştır diye. Ben daha once telefonuma root işlemi yapmıştım. Şimdi de böyle bir mesaj aldım yardımcı olursanız sevinirim.

mustafa küçük
15 Şubat 2014 / Saat: 13:13

Arif bey avea intouch kullanıyorum. Telefon rootlu sıkıntısız kullanıyordum fakat sistem dosyası sildim galiba recovery moda almak istediğimde telefonu redbull yazısı ekrana geliyor ve donup öylece kalıyor recovery moda geçmiyor. Bataryayı çıkarıp yeniden açınca normal şekilde açılıyor. recovery moda geçmediği için backup dosyalarını da yükleyemiyorum, telefona yedek alamıyorum nasıl düzeltebilirim acaba?

ali
15 Şubat 2014 / Saat: 17:35

Merhaba yaklaşık 1 aydir cihazda bu romu kullanıyorum ancak şu an cihazın ekran renkleri birbirine girdi. Siyah mor beyaz hafif pembe gibi oldu bunu nasıl çözebilirim?

Arif
16 Şubat 2014 / Saat: 17:01

Ahmet Bey,
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
İbrahim Bey,
RedBull dönüşümünü yaptığınız takdirde geri dönüşü maalesef yoktur. Hızlandırmak ve gereksiz yere bataryayı harcayan uygulamaları kapatmak için Cleanmaster adlı uygulamayı tavsiye ederim.
Hüseyin Bey,
IMEI sorununu aşmanız için RedbBull dönüşümünü yapmanız gerekiyor. Burada yer alan makaleyi inceleyiniz.
Mami Bey,
Cihazınızın IMEI numarası başka birileri tarafından klonlanıp kaçak bir cihazı legal hale getirmek için kullanılmış olabilir. Çözüm için AVEA’ya başvurunuz.
Mustafa Bey,
Cihazınızı FTM Moda alıp RedBull yazılımını tekrardan yüklemeyi deneyin. Sonrasında ise root işlemini tekrarlayınız.
Ali Bey,
Arızanın sebebi yazılımsal olmayabilir. Donanımsal bir sorun olabilir. Tavsiyem root işlemini tekrarlayınız. Eğer ekran normale dönmediyse sorununuz donanımsaldır.

ali
16 Şubat 2014 / Saat: 17:45

Sanırım donanımsal. Garanti kapsamında olmazsa cihaza orijinal romu nasıl yükleyebilirim?

Arif
17 Şubat 2014 / Saat: 17:40

Ali Bey,
Avea inTouch için orijinal yazılım maalesef bulunmamaktadır.

enes
25 Şubat 2014 / Saat: 21:08

Abi rootladım ama kasıyor. Nasıl düzeltirim?

Arif
25 Şubat 2014 / Saat: 21:12

Enes Bey,
Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmak için Cleanmaster adlı programı kullanıp cihazınızın RAM kullanımını azaltınız. Cihazınız gözle görülür bir biçimde hızlanacaktır.

enes
26 Şubat 2014 / Saat: 19:22

Nereden indirebilirim?

Arif
27 Şubat 2014 / Saat: 14:10

Enes Bey,
Bu linkte yer alan makaleyi inceleyiniz.

ismail
27 Şubat 2014 / Saat: 20:41

Birşey soracaktım. Rootlama işleminden sonra cihaz android 2.3.5 ten kaça yükseliyor?

Arif
28 Şubat 2014 / Saat: 07:23

İsmail Bey,
Paylaşılan romu yüklediğinizde cihazınızın android versiyonu 2.3.7 olur.

ali
2 Mart 2014 / Saat: 00:45

Hocam dediklerini yaptım fakat eksik oldu. Sonlarda yazılanlar çıkmadı. Telefonum açılmıyor. Artık eski sürüme de geri dönmüyor artık. Intouch yazısına kadar açılıyor gerisi yok. Çare lütfen.

Arif
2 Mart 2014 / Saat: 17:17

Ali Bey,
Öncelikle cihazınızı RedBull yazılımına çevirmelisiniz. Burada yer alan makaleyi inceleyiniz.

ali
2 Mart 2014 / Saat: 19:20

Çok uzun sürüyor ve yapmaktan korkuyorum. İşin açıkçası bu işlerden anlamıyorum eğer yapamazsam sana göndersem yapar mısın ücreti söylersin sıkıntı olur mu ?

Arif
2 Mart 2014 / Saat: 21:33

Ali Bey,
Root işlemi zaten riskli bir iştir. Ancak Cihazınızı RedBull’a çevirdikten sonra hiçbir riski yoktur. Dönüşüm esnasında da bilgisayarın kapanmaması veya kablonun çıkarılmaması gerekir. Anlatılanları harfiyen uyguladığınızda işlem sorunsuz tamamlanacaktır.

nurullah
4 Mart 2014 / Saat: 22:18

Arif abi şu anda android 4.0.4 kullanıyorum. Fakat dosyalarım klasörünü bulamadım bir yardım edersen sevineceğim.

Arif
5 Mart 2014 / Saat: 18:18

Nurullah Bey,
Hangi romu kullandığınızı bilemediğimden yardımcı olamıyorum. Ancak Google Market üzerinden herhangi bir File Manager uygulaması yüklemeniz sorununuzu çözecektir.

nurullah
5 Mart 2014 / Saat: 19:00

Çok teşekkür ederim arif abi.

Arif
5 Mart 2014 / Saat: 19:16

Nurullah Bey,
Rica ederim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Harun
6 Mart 2014 / Saat: 16:20

Hocam bu romda benim internet bağlantısı yapmıyor. İnternete giremiyorum var mı bunun bir yöntemi?

Arif
6 Mart 2014 / Saat: 18:04

Harun Bey,
Sorununuza ilişkin daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim. Sorununuz mobil veriyle mi yoksa wi-fi fonksiyonuyla mı alakalı?

Harun
6 Mart 2014 / Saat: 20:14

Arif Bey mobil veriyle alakalı. Yani mobil veriyi açınca internete bağlanmıyor. Bildirim ekranında da operatörün orada H işareti gözükmüyor yarımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

Arif
6 Mart 2014 / Saat: 23:16

Harun Bey,
Sadece bu makaledeki root işlemini yaptığınızda IMEI sorunu yaşarsınız. Yani cihazınızla görüşme yapamaz, sms atamaz ve mobil veriyle internete bağlanamazsınız. Root işleminden önce RedBull dönüşüm işlemini yapmanız gerekiyor. Burada yer alan makaleyi inceleyiniz.

Harun
7 Mart 2014 / Saat: 09:34

Arif Bey teşekkür ederim kolay gelsin

Can
8 Mart 2014 / Saat: 15:55

Hafıza kartını biçimlendirdim telefonu kapattım açamadım neden olabilir?

Can
8 Mart 2014 / Saat: 16:22

Hafıza kartını biçimlendirip home+ses+power tuşlarına basarak açtım. Tepki yok. Bataryayı çıkarıp tekrar denedim bunda da normal açıldı.

Arif
8 Mart 2014 / Saat: 22:28

Can Bey,
Home ve ses açma tuşlarına bastıktan sonra en son güç tuşuna basınız.

ebubekir
16 Mart 2014 / Saat: 16:26

Ekran tersine dönmüyor. Update yapmıyor çözüm önerir misiniz?

Arif
16 Mart 2014 / Saat: 16:55

Bekir Bey,
Root işlemi için gerekli dosyaları direkt olarak hafıza kartının ana dizinine isimlerini değiştirmeden atın. Yani herhangi bir klasör içerisine koymayın.

Ali
18 Mart 2014 / Saat: 21:48

Eski hali bundan iyiydi. Emeğinize sağlık ama düzeltmiyor. Şimdi ne yapmalıyım?

Arif
19 Mart 2014 / Saat: 12:12

Ali Bey,
Rom yükleme sonrası geri dönüş maalesef yoktur. Rootlu yazılıma dair problemleriniz varsa lütfen çekinmeden yardım isteyiniz.

enes
23 Mart 2014 / Saat: 20:51

Abi anakartı tabletin anakartını taktım boyutu falan uydu. Telefon açılıyor ama ekran kaymış nasıl yaparım?

Arif
24 Mart 2014 / Saat: 10:54

Enes Bey,
Cihazların elektronik aksamları konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim. Tabletin anakartının telefona uyması da pek ihtimal dahilinde görünmüyor.

irfan oral
27 Mart 2014 / Saat: 20:07

Merhaba ben 2 gün önce in touch 3 aldım. Az önce kurcalarken ağır işitenler ve duyanlar için bir programa girip kurdum. Telefonum şu anda hiç bir şekilde çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

ebubekir
29 Mart 2014 / Saat: 18:35

Telefonumu eski avea haline getirdim ama IMEI numarası gitti. Nasıl geri getirebilirim?

Arif
29 Mart 2014 / Saat: 19:45

Bekir Bey,
Maalesef RedBull dönüşüm işleminden sonra orijinal avea yazılımına dönüş yoktur.

Oğuzhan
30 Mart 2014 / Saat: 05:39

Arif Bey ben Home+Ses Açma+Power tuş kombinasyonu ile mavi menüye geliyorum. Önüme gelen apply sdcard:update.zip seçeneğini seçip onaylıyorum ancak ekran ters dönmüyor ve devam etmem için yazılan seçeneklere ulaşamıyorum.

Arif
30 Mart 2014 / Saat: 12:57

Oğuzhan Bey,
update.zip dosyasını direkt olarak hafıza kartına klasör içine koymadan atınız ve yüklemeyi yapınız.

mustafa
1 Nisan 2014 / Saat: 20:03

Arif Bey,
Bu modelin kendi hafızası ne kadar? Sd karta yeni yüklediğim uygulamaları gönderiyorum ama yine de kendi hafızası yetmiyor. Sd kartın bir kısmını direkt hafıza olarak gösterme şansım var mı? Ayrıca ramini arttırma şansım nedir? 32 GB sd kartımda sorun çıktı. Ben de bunu aldım. SANDISK 16GB, Android Ultra Micro SD SDHC Kart Class 10 30mb/sn yazma. Yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

Arif
2 Nisan 2014 / Saat: 13:26

Mustafa Bey,
Cihazın hafızasını tam olarak bilemiyorum. Ancak çok fazla uygulama kurmaya müsait değil. Kurduğunuz programları hafıza kartına taşısanız bile bir miktar veri telefon hafızasında kalır. RAM arttırma şansınız yoktur. Ve istediğiniz kadar kaliteli bir hafıza kartı takarsanız takın cihazın işlemcisinin ve RAMinin yapabileceği bellidir. Zaten makalenin başında da belirttiğim gibi giriş seviyesinde bir telefondur. Bu yüzden çok fazla performans beklemek doğru olmaz.

mustafa
2 Nisan 2014 / Saat: 14:55

Önceki sd kartımdaki bilgilere erişmede baya sorun yaşadım. Yüklediğim uyguladığım sarkılar siliniyordu. Bilgisardan yüklediğim şarkılar telefonda görünmüyordu. Bu yeni aldığım kartta neye dikkat etmem gerekiyor. Telefonda mı yoksa bilgisayarda mı formatlamalıyım yeni sd kartımı? Nasıl formatlamalıyım?
RAM arttırma konusunda Rom Manager uygulamasının bir etkisi olabilir mi?

Arif
3 Nisan 2014 / Saat: 12:14

Mustafa Bey,
İster bilgisayarda ister telefonda formatlayın herhangi bir farkı yok. Rom Manager uygulaması ise sadece custom rom kurabilmenizi sağlayan araçlar içeriyor. RAM ile bir alakası yoktur.

Ebubekir
9 Nisan 2014 / Saat: 19:02

Arif bey öncelikle teşekkür ederim romla ilgili herşeyde yardımcı oldunuz. Farklı bir sorum var. Benim bir tabletim var android marketi yok. İnternetten indirdim. Marketi kendinden durduruyor. Nasıl marketi yükleyebilirim?

Arif
9 Nisan 2014 / Saat: 23:42

Bekir Bey,
Belirttiğiniz sorunun çözümüne dair hiçbir fikrim yok maalesef. Size önerim sorununuzu aynı yorumunuzda belirttiğiniz gibi android forumlarında dile getirmenizdir.

Sena
12 Nisan 2014 / Saat: 21:00

Ben açma söylediğiniz gibi düğmelere basıyorum ama hiç bir menü gelmiyor ne yapmalıyım?

Arif
13 Nisan 2014 / Saat: 15:45

Sena Hanım,
Home ve ses açma tuşlarına bastıktan sonra en son güç tuşuna basınız. Önce güç tuşuna bastığınızda cihazınız diğer bastığınız tuşları algılamayıp normal bir şekilde açılıyor.

Gencay Sırmalı
14 Nisan 2014 / Saat: 20:30

Arif Abi ben telefonu rootladım ama telefon açılırken hem uzun sürüyor hemde telefon açılırken bluetooth açılıp telefon ekranına android yazısı geliyo nasıl düzeltirim bu sorunu?

Ebubekir
17 Nisan 2014 / Saat: 19:19

Redbull imei garantide sorun oluyor mu?

ibrahim
19 Nisan 2014 / Saat: 19:03

Şu imei getirmek için olan program note 3’lerde oluyor mu? Arabistandan note 3 geldi de. Eğer olmuyorsa imeisini nasıl getirebilirim??

Arif
20 Nisan 2014 / Saat: 13:08

Gencay Bey,
İlk açılış normalden biraz uzun sürüyor. Sonraki açılmalar ise daha kısa sürmektedir.
Bekir Bey,
Servis sorun çıkartır. Çünkü RedBull, ZTE’nin Polonya için piyasaya sürdüğü romdur.
İbrahim Bey,
Burada anlatılanları kesinlikle Note 3 üzerinde denemeyiniz. Size tavsiyem herhangi bir GSM Operatörüne başvurup cihazınızın pasaport kaydını yapmanızdır.

akif
23 Nisan 2014 / Saat: 10:24

Youtube’dan 2 veya 3 video izledikten sonra telefon kendini yeniden başlatıyor.

sarı kara
23 Nisan 2014 / Saat: 12:30

Kardeş dediklerini harfiyen yaptım. Ama dokunmatik çalışmıyor telefon açılışta dil seçiminde kalıyor. Acil cevap teşekkürler.

Arif
23 Nisan 2014 / Saat: 23:50

Akif Bey,
Muhtemelen arka planda açık olan programlar buna sebep oluyordur. Cleanmaster adlı uygulama ile RAM temizliği yapınız.
Sayın kara,
RedBull yazılımı sonrası sim kartı takmadan root işlemini yapınız.

TOLGA
24 Nisan 2014 / Saat: 20:03

Ben avea in touch root yaptım ama şimdi geri döndürmek istiyorum ama dosyaları galiba silmişim dosyanın orjinalini bulabileceğim bir link Allah rızası için.

Arif
24 Nisan 2014 / Saat: 22:36

Tolga Bey,
RedBull dönüşüm işlemini yaptıysanız maalesef geri dönüşü yoktur. Orijinal Avea yazılımına ait yedeği bulup geri yükleseniz dahi IMEI problemi yaşarsınız.

gizem yıldız
25 Nisan 2014 / Saat: 20:42

Avea in touch ta root atmadan ekran fotoğrafı nasıl çekebilirim?

emrah karaca
27 Nisan 2014 / Saat: 01:18

Avea in touch yazısı geliyor, öyle kalıyor ne yapmamız gerekiyor.

ibrahim
27 Nisan 2014 / Saat: 23:47

Ben bu romu sorunsuz yükledim ama telefon sonra çok ağırlaşıyor. CWM’den eski romun yedeğini almıştım onu geri yüklediğimde telefon sim kartı görmüyor.

ibrahim
27 Nisan 2014 / Saat: 23:49

Avea intouch (zte blade) için stock rom bulamadım. 2.3.5 sürümüne ait.

Arif
28 Nisan 2014 / Saat: 13:26

Gizem Hanım,
Ekran resmi almanız için home+güç+ses kısma tuşlarına aynı anda basınız.
Emrah Bey,
Root işlemini yaptınız mı? Redbull dönüşüm işleminden sonra zaten açılışta Avea intouch yazmaması gerekir.
İbrahim Bey,
Root Redbull dönüşüm işleminden sonra geri dönüş maalesef yoktur. Performans konusunda menüde bulunan Spare Parts adlı program vasıtasıyla tüm görsel efektleri kapatırsanız cihazınızdan maksimum performans alırsınız.

osman
29 Nisan 2014 / Saat: 09:02

Ben bu şebeke için dediğiniz dosyayı yükledim şimdide dediğiniz işlemleri yapacakken apply sdcard:update.zip e girmiyor onaylıyorum yükleniyor fakat ekran ters dönmüyor diğer menü gelmiyor.

Arif
29 Nisan 2014 / Saat: 11:13

Osman Bey,
Update.zip dosyasını herhangi bir klasörün içine koymadan direkt olarak hafıza kartına atıp yüklemeyi denerseniz sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Furkan
2 Mayıs 2014 / Saat: 15:37

Arif hocam ben şimdi dediğiniz gibi eski haline getireceğim. Restore girdim bana tarih gibi bir şeyler yazdı. Ne yapmam lazım?

Arif
2 Mayıs 2014 / Saat: 16:19

Furkan Bey,
Telefon yedek dosyasını yedek alındığı tarihle isimlendiriyor. Geri yüklemek için o dosyayı recovery menüsünden restore seçerek geri yükleyiniz. Ancak Redbull yükleme işlemini yaptıysanız maalesef orijinal yazılıma geri dönüş yoktur.

ferhat
9 Mayıs 2014 / Saat: 08:16

Telefona uygulamaları indirdim ama telefon uygulamaları açmıyor yardım edin.

Arif
9 Mayıs 2014 / Saat: 10:59

Ferhat Bey,
Makalede paylaşılan dosyaları direkt olarak telefonda açmayacaksınız zaten. Recovery üzerinden kurulumu yapacaksınız. Ancak root riskli bir iştir. Yeterli bilginiz yoksa root işlemini yapmamanızı tavsiye ediyorum.

ferhat
9 Mayıs 2014 / Saat: 12:36

İşlemleri nasıl yapacağım? Bana kısaca anlatır mısın?

Arif
9 Mayıs 2014 / Saat: 12:52

Ferhat Bey,
Affınıza sığınıyorum ancak, ya gerçekten root işlemleri hakkında hiç bilginiz yok, ya blog mantığını bilmiyorsunuz ya da bana göre en kuvvetli ihtimal benimle dalga geçiyorsunuz. Yapılması gerekenler en ince ayrıntısına kadar yukarıdaki makalede anlatılmış durumda. Ben size her ihtimale karşı root yapmamanızı tavsiye ediyorum.

Furkan
9 Mayıs 2014 / Saat: 21:16

Abi ben bu romu daha önceden yükledim. Şimdide başka bi android 4.0.4 romu var onu yüklesem sıkıntı olur mu?

Furkan
9 Mayıs 2014 / Saat: 21:40

Bence bu telefon orjinal romuyla daha güzel. Hafıza sorununu çözmek için root attım telefona ama hiç bir faydası olmadı aksine facebookun falan güncellenmemiş sürümünü kullanıyordum bu romda kullanamıyorum hafıza daha da küçüldü ve geri dönüşünün olmadığını bilmiyordum. Bilseydim root atmazdim. Orijinali daha kullanışlıydı. Fakat emeğinize saygı duyuyorum elinize sağlık. Bu uygulamaları hafıza kartına attığım halde hafızam daha da azaldı. Dediğim gibi redbulldan geri dönüşün olmadığını bilseydim root atmazdim.

Arif
10 Mayıs 2014 / Saat: 12:45

Furkan Bey,
Android forumlarında inTouch için yayınlanmış birçok rom mevcuttur. Yüklemeniz halinde IMEI problemi yaşamazsınız. Ancak birçok rom denemiş olmama rağmen en stabil çalışan rom burada paylaşılan romdur.
Diğer konu hafıza konusuna gelirsek, cihaz neredeyse android piyasaya çıktığında üretilen cihazlardandır. En son üretici yazılımı versiyonu 2.2.2’dir. Şu an 4.4 versiyonlarından bahsedildiğine göre çok eski bir cihaz. Ayrıca zamanında Avrupa’da 100-150 Avro gibi satış fiyatı vardı. Yani ucuz bir cihaz. Standart kullanımının dışında çok şeyler beklememek gerekiyor bu cihazdan.

mustafa küçük
17 Mayıs 2014 / Saat: 15:36

Arif Bey Avea inTouch’a Redbull rom ve cm 7.2 rootladım. Kaç sefer olduğunu hatırlamamakla beraber değişik romlar denedim. Cyanogenmod 7.2 yüklü şu an. Ama artık ne recovery ne de ftm moda girmiyor. Telefon tuş kombinasyonlarını da denedim rom manager programıyla da denedim droidexplorer ile de denedim hepsinde de ekrana Redbull yazısı geliyor ve öylece kalıyor. Ftm moda geçerken de Redbull yazısında kalıyor. Pili çıkartıp takınca normal şekilde açılıyor. Fakat fabrika ayarlarına dönemiyorum, yedek alamıyorum. Var olan yedek yükleyemiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Arif
19 Mayıs 2014 / Saat: 22:45

Mustafa Bey,
Cihaz üzerinde çok fazla rom yüklemesi yapmamak gerek. Sonuçta çok kaliteli bir cihaz değil. Probleminizin çözümüne gelince, RedBull yazılımını tekrar flaşlayınız. Böylelikle cihazınızın yazılımı ve recovery fabrika çıkış haline dönecektir. Sonrasında root işlemiyle Cm 7.2’yi tekrar yükleyiniz.

mustafa küçük
20 Mayıs 2014 / Saat: 19:28

Arif Bey sıkıntım zaten telefon ftm moda veya recovery menüye geçmiyor. Her ikisi için de tuş kombinasyonunu yaptığımda Redbull logosunda takılıp kalıyor. İşlem yapamıyorum.

Arif
22 Mayıs 2014 / Saat: 19:02

Mustafa Bey,
Haklısınız bunu düşünemedim. Aslında bu pek karşılaşılan bir durum değil. Tuş kombinasyonlarını uygularken ses açma ve home tuşlarından sonra en son açma-kapama tuşuna basınız. Bir ihtimal sorunun kaynağı bu olabilir.

hasan
25 Mayıs 2014 / Saat: 22:29

En alttaki dosya kaldırıldı diyor usta. Ne yapmamız lazım?

Arif
26 Mayıs 2014 / Saat: 13:06

Hasan Bey,
Tüm indirme linkleri sağlamdır. Sorunsuz indirme yapabilirsiniz.

Burak
29 Mayıs 2014 / Saat: 19:04

Backup (yedek) alan var mı acil paylaşım.

Arif
29 Mayıs 2014 / Saat: 19:07

Burak Bey,
Redbull yazılımını yüklediyseniz yedeklenmiş yazılımı geri yüklediğinizde IMEI sorunu yaşarsınız.

Burak
29 Mayıs 2014 / Saat: 19:10

Redbull yüklü ama stock romu yüklediğimde IMEI sorununu nasıl çözebilirim?

Arif
29 Mayıs 2014 / Saat: 23:11

Burak Bey,
Avea inTouch için üretici firma olan ZTE’nin yayınladığı stock rom maalesef bulunmamaktadır. Elimde orijinal yazılımın yedeği yoktur. Zaten Redbull’un üzerine orijinal yazılımı yüklediğinizde IMEI sorunu yaşıyorsunuz. Şu aşamada size ancak makalede paylaşılan Cyanogenmod tabanlı rootlu rom konusunda yardımcı olabilirim.

Burak
30 Mayıs 2014 / Saat: 00:31

Arif hocam peki telefonu Play Store’a mesela Galaxy Wonder veya HTC olarak gösterebilir miyiz? Teşekkür Ederim.

Arif
30 Mayıs 2014 / Saat: 01:00

Burak Bey,
Böyle birşey mümkün değil. Google cihazınızın marka ve modelini algılar. Ancak bildiğim kadarıyla Play Store sayfasında ayarlamalar bölümünden cihazınıza isim verebiliyorsunuz.

Burak
30 Mayıs 2014 / Saat: 13:27

Çok teşekkür ederim Arif hocam deneyeceğim.

mami
30 Mayıs 2014 / Saat: 18:14

Sayın hocam bu eski Avea’nın yazılımını nereden bulabilirim?

Arif
30 Mayıs 2014 / Saat: 18:39

Maalesef elimde Avea inTouch için yedeklenmiş orijinal yazılım bulunmamaktadır. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda da bir sonuç elde edemedim.

çağlar
10 Haziran 2014 / Saat: 03:32

Bir sorum var. Kelimelik adında bulmaca oyununu telefon desteklemiyor diyor. Telefonu rootlarsam acaba oyunu destekler mi?

Arif
10 Haziran 2014 / Saat: 11:01

Çağlar Bey,
Sadece bir oyun için telefonu rootlamak mantıklı değil. Ki zaten root bu konuda muhtemelen işinize yaramayacaktır. Size tavsiyem internetten oyunun apk uzantılı dosyasını indirip telefona aktarmanız ve elle kurulum yapmanızdır.

aslı
19 Haziran 2014 / Saat: 15:45

Telefonumda ses kendi kendine açılıyor yardımcı olabilir misiniz?

Arif
19 Haziran 2014 / Saat: 19:20

Aslı Hanım,
Söylediğiniz pek olası değil ancak, telefonunuzda telefonun ses ayarlarına erişim izni olan herhangi bir uygulama varsa sesin kendi kendine açılmasının sebebi bu olabilir.

ali
28 Haziran 2014 / Saat: 10:36

Arif hocam ben orijinal romu geri yükledim ve IMEI yok ne yapabilirim?

Arif
28 Haziran 2014 / Saat: 20:00

Ali Bey,
Redbull yükleme işleminden sonra yedeklediğiniz orijinal roma geri döndüğünüzde IMEI sorunu yaşarsınız. Şu haliyle maalesef geri dönüş yoktur.

Mehmet
6 Temmuz 2014 / Saat: 13:22

Hocam ben de buradan telefonu rootladım ancak şebeke yok. Her yolu denedim olmuyor. Acaba in touch’ın orijinal dosyalarını atsanız olur mu? Acil.

faruk
6 Temmuz 2014 / Saat: 15:22

Hocam avea in touch için root ve rom yöntemi yok mu ?

Rabbani YAZICI
6 Temmuz 2014 / Saat: 15:23

Hocam Avea In Touch 2 için root ve rom yöntemi yok mu acaba ?

Arif
7 Temmuz 2014 / Saat: 17:19

Mehmet Bey,
Rom yükleme işleminden önce Redbull yazılımını yüklemeniz gerekiyor.
Faruk Bey,
Yukarıdaki makale zaten Avea inTouch için root işlemlerini anlatan bilgiler içeriyor.
Rabbani Bey,
Cihazınıza dair root işlemi elbette ki mevcuttur. Ancak maalesef hiçbir bilgim yoktur.

Tolga
10 Temmuz 2014 / Saat: 12:18

Arif Bey,
Benim dahili depolama biriminde boş alan yok. Whatsapp ve Facebook çok yer kaplıyor ama bunların olması lazım. Veriyi temizle yapıyorum 5 dk sonra yine yer az diyor. Ben hafıza kartını dahili depolama birimi olarak kullanabilir miyim? Bir de bu telefonlar en fazla kaç GB’lik hafıza kartı kaldırır? Telefon çok yavaşladı çok doldu ne yapacağım? Dediğim gibi olur mu nasıl olur? Teşekkürler.

Arif
10 Temmuz 2014 / Saat: 16:58

Tolga Bey,
Android işletim sisteminde uygulamalar hafıza kartına dahi kurulmuş olsa birtakım dosyalarını cihaz hafızasında bırakırlar. Bu yüzden açık konuşmak gerekirse inTouch kullandığım dönemlerde root atmamın sebebi hafızayı daha etkin kullanabilmekti. Elinizdeki cihaz çok ciddi özellkileri olan kaliteli bir cihaz değil. O yüzden çok fazla bir beklentiniz olmasın. Size tavsiyem yeterli bilginiz var ise root etmeniz. Bu şekilde bir nebze olsun cihaz daha hızlı çalışıyor.

Tolga
11 Temmuz 2014 / Saat: 20:10

Root şu an yok benim Redbull olarak kurulu yani ben Facebook Whatsapp indirdiklerimi taşıyabiliyorum. Bir de ben kaç gb hafıza kartı takabilirim?

Arif
12 Temmuz 2014 / Saat: 00:00

Tolga Bey,
Redbull yazılımı kurulu iken sim kartınızı taktığınızda cihazınız donar. Hiçbir şekilde kullanamazsınız. Ayrıca taktığınız hafıza kartının boyutu ne olursa olsun cihaz hafızası az olduğu için hafıza sıkıntısı çekersiniz.

Halit Özdayı
14 Temmuz 2014 / Saat: 05:35

Ne kadar denesem de anlattığınız her yolu, yine IMEI silinmiş oluyor.

Arif
15 Temmuz 2014 / Saat: 04:45

Halit Bey,
Root işleminden önce Redbull yükleme işlemini gerçekleştiriniz. Redbull orijinal ZTE yazılımıdır. IMEI silmesi mümkün değildir. Redbull’un üstüne burada anlatılan rom yükleme işlemini uyguladığınızda root işlemi başaryla tamamlanmış olacaktır.

murat
28 Temmuz 2014 / Saat: 23:30

Telefonumun ekran kilidi şifresini yanlış girdiğim için telefon sim servis sağlayıcı kilitli google hesabınızınızla açın diyor. Fakat hesabı unuttum. Resetlemek istediğimde home+ses+power ekrana FTM diye ekran çıkıp kalıyor. Ne yapabilirim?

murat
28 Temmuz 2014 / Saat: 23:30

Telefonumun ekran kilidi şifresini yanlış girdiğim için telefon sim servis sağlayıcı kilitli google hesabınızınızla açın diyor. Fakat hesabı unuttum. Resetlemek istediğimde home+ses+power ekrana FTM diye ekran çıkıp kalıyor. Ne yapabilirim?

Arif
30 Temmuz 2014 / Saat: 17:07

Murat Bey,
Home+Power+Ses Açma tuş kombinasyonu yalnızca recovery menüsünü açar. Aksi mümkün değildir. Ekran kilidi için, bilgisayarınızdan gmail şifre sıfırlama seçeneğini deneyiniz.

Gencay Sırmalı
4 Ağustos 2014 / Saat: 22:29

Abi merhaba. Telefonu açarken 5-10 dk bekletip açılıyor ama bluetooth açık olduğundan geri kapanıp geri açılıyor, geri kapanıyo çözüm nedir abi? Lütfen yardım et çok önemli.

Ebubekir
6 Ağustos 2014 / Saat: 19:18

Arif hocam telefonu garantiye yolladım. Orijinal değil. Orjinal sürümü yüklediğimde imei sorunu oluyor ya bu şekilde garantiye göndersem kabul ederler mi?

osman
7 Ağustos 2014 / Saat: 12:22

Hocam bende avea in touch 2 var. Durmadan com.google.process.gapps bu hatayı verip duruyor. Bir yardım etseniz şimdiden teşekkürler.

Arif
8 Ağustos 2014 / Saat: 15:59

Gencay Bey,
Sadece rom kurulumundan sonraki ilk açılış bu kadar uzun sürer. Diğer yorumlarda da belirttiğim gibi bluetooth fonksiyonu biraz sorunlu çalışıyor. Birkaç deneme sonrası açılıyor.
Bekir Bey,
Redbull yükleme işleminden sonra geri dönüş maalesef yoktur. Garantiye gönderdiğinizde cihazınızı ücret karşılığında onarımını yaparlar.
Osman Bey,
Hata muhtemelen herhangi bir google uygulamasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Cihazınızın recovery bölümünden Factory reset ve Wipe cache işlemlerini uygulayıp google uygulamalarını tekrar güncelleyiniz.

Gencay Sırmalı
8 Ağustos 2014 / Saat: 16:12

Telefon şarjdayken veri falan açılıyor ama şarjdan çıkardıktan bir süre sonra kapanıp açılıyor ve şarj çok düşük oluyor çözüm nedir abi ?

Arif
9 Ağustos 2014 / Saat: 17:10

Gencay Bey,
Sorununuzun yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Bataryayla alakalı bir durum gibi görünüyor.

zeynep
10 Ağustos 2014 / Saat: 00:41

Onaylama işlemi nasıl oluyor?

Arif
10 Ağustos 2014 / Saat: 03:25

Zeynep Hanım,
Onaylamayı home tuşu ile yapıyorsunuz.

Yasin
13 Ağustos 2014 / Saat: 20:45

Kardeşim merhaba,
Bütün işlemleri aynen anlattığın gibi sırasıyla yaptım telefon Redbul’la açıldı. Avea in touch yazısı çıktı ve ekran da dondu kaldı. Telefonun hiçbir fonksiyonu çalışmıyor. Lütfen yardım….

Arif
14 Ağustos 2014 / Saat: 16:45

Yasin Bey,
Redbull yazılımını yükledikten sonra telefonda Avea yazılımından eser kalmıyor. Çünkü başka bir ülkeye ait resmi bir romu yüklemiş oluyorsunuz. Muhtemelen bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur.

mehmet ali
22 Ağustos 2014 / Saat: 11:55

Arif Bey bana da yardımcı olur musunuz ? 🙂
Ben de in touch 3 large aldım hızlı telefon fakat flash videoları izleyemiyorum(facebook da ki videolar genelde). Sorum şu:
1 Avea’nın yazılımını nasıl kaldırıp android kurabilirim?
2 Bunu yaptıktan sonra telefon flash destekler mi, artı ve eksileri ne olur?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

Arif
24 Ağustos 2014 / Saat: 02:33

Mehmet Ali Bey,
Öncelikle elinizdeki cihaza sahip değilim ve custom rom desteği konusunda hiçbir bilgim yok. Bu yüzden root işlemi yapmanızı tavsiye etmiyorum. Cihazınız zaten android işletim sistemiyle çalışıyor.
Android’in flash konusunda çok desteği yok. Youtube, Facebook dışındaki sitelerde yer alan videoları izleyebilmek için Firefox kullanınız.

Cem Kaan
31 Ağustos 2014 / Saat: 12:02

Ben şebeke sorunu kısmından geliyorum. Redbull Mobile diye açıldı telefon. Şimdi buradaki işlemleri yapmak istyorum fakat ekran kilidi kapalı kalıyor ne yapmalıyım?

Arif
3 Eylül 2014 / Saat: 17:51

Cem Kaan Bey,
Redbull yükledikten sonra sim kartı takmayınız. Hemen root işlemini uygulayınız. Sonrasında sim kartınızı takıp cihazınızı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Murat erten
11 Eylül 2014 / Saat: 00:15

Arif Bey Avea intouch 2’nin ekran görüntüsü gelmiyor. Ekrana ışık geliyor açılıyor telefon ama ekran sadece mavi başka hiç bir şey gözükmüyor. Recovery de açılmıyor.

Arif
16 Eylül 2014 / Saat: 03:25

Murat Bey,
Elimde intouch 2 cihazı olmadığı için ancak standart Android deneyimlerimden cevap verebilirim. Ancak öncelikle cihazla ilgili nasıl bir işlem yaptınız da böyle bir sorunla karşı karşıya kaldınız?

Ayşe
17 Eylül 2014 / Saat: 08:21

Merhaba Avea in touch 3 telefonumun köşesinde güvenli mod yazıyor. Sebebi nedir ve nasıl çözebilirim bu sıkıntıyı? Teşekkürler.

Arif
17 Eylül 2014 / Saat: 23:22

Ayşe Hanım,
Ses açma ve ses kapama tuşlarına aynı anda bir müddet basılı tutun. Sonrasında güç tuşuna uzun basıp çıkan menüden kapat seçeneğini seçin. Cihaz normal bir şekilde açılacaktır.

yavuzhan
3 Ekim 2014 / Saat: 21:54

Merhaba geçen gün avea in toucha root ve rom yaptım açtığımda şebeke yok diyor. Sizin verdiğiniz şebeke zip dosyasını indirirken http error hatasını alıyorum. Lütfen yardım edebilir misiniz?

Arif
5 Ekim 2014 / Saat: 07:35

Yavuzhan bey,
Bahsettiğiniz dosyanın linki düzeltilmiştir. Tekrardan indirmeyi deneyiniz.

yavuzhan
5 Ekim 2014 / Saat: 18:26

In touchta android 4.0.4 yaptım rootla. Şebeke sorunu yapınca android sürümüm düşer mi yoksa 4.0.4 olarak kalır mı?

Arif
6 Ekim 2014 / Saat: 07:24

Yavuzhan Bey,
Şebeke sorunu adlı makale altında paylaşılan dosya cihazınıza ait orijinal android 2.2.2 sürümüdür. Bunu yükledikten sonra 4.0.4 versiyonlu romu tekrar yüklediğinizde şebeke sorunu yaşamayacaksınız. Ancak bu yükleme işleminin geri dönüşü olmadığını unutmayınız.

berkay
7 Ekim 2014 / Saat: 22:31

Hocam ben bu telefonu alalı 1 ay falan oldu. Uzun süre bu hafıza işleriyle falan uğraştım yalnız bu root işini pek beceremiyorum. Telefonu kapattıktan sonra menüyü açmak için gerekli şeyleri yapıyorum ama menü ekrana gelmiyor. Power+home+ses kısma tuşlarına birdan basınca ön kameranın yanında sarı bir ışık yanıyor. Uzun süre basılı tutmayı da denedim ama menüyü bir türlü açamadım. Lütfen bana yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

Arif
8 Ekim 2014 / Saat: 17:30

Berkay Bey,
FTM modu için ses kısma ve home tuşlarına bastıktan sonra en son güç tuşuna basınız.
Recovery ekranı için ses açma ve home tuşlarına bastıktan sonra en son güç tuşuna basınız. Yani direkt olarak aynı anda üç tuşa da basmayın. Ancak çok bilginizin olduğunu düşünmüyorsanız root ve rom yükleme işleminden uzak durunuz. Cihazınıza geri dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz.

fahri
1 Kasım 2014 / Saat: 23:33

Kaç defa root yaptıysam şimdi de IMEI görünmüyor. Bir yardım etseniz rica ediyorum. Teşekkürler.

Arif
2 Kasım 2014 / Saat: 15:23

Fahri Bey,
Burada yer alan makalede anlatılanları uyguladıktan sonra tekrardan root işlemini uygulayınız. IMEI sorununuzun ortadan kalktığını göreceksiniz.

resul
4 Kasım 2014 / Saat: 11:09

Benim intouch 2 açılmıyor. Sadece ekrana intouch 2 yazıyor. Buradaki yolu izledim iptal uyarısı veriyor sürekli.

Arif
4 Kasım 2014 / Saat: 18:36

Resul Bey,
Burada anlatılanlar intouch ilk seri telefonlar içindir. Yanlış telefona yüklemeyi denediniz. Bu makalede cihazınıza ait orijinal roma ait link mevcuttur. İndirip recovery ekranından yüklemeyi deneyiniz. Eğer olmazsa cihazınızı servise göndermek zorunda kalabilirsiniz.

harun
8 Kasım 2014 / Saat: 14:15

Telefonum hard brick oldu. Redbull Mobile yazısında kalıyor. Hiç bir türlü bilgisayara bağlayamıyorum.

Arif
8 Kasım 2014 / Saat: 23:46

Harun Bey,
Öncelikle cihazınız hard brick olsaydı hiç açılmazdı. Öte yandan Redbull yazılımı ZTE firmasının orijinal yazılımıdır ve doğru şekilde yüklendiğinde cihazınıza zarar vermesi mümkün değildir. Bu açıklamalardan sonra size tavsiyem eğer recovery menüsüne girebiliyorsanız Factory reset/wipe cache işlemlerini yapmanızdır. Aksi durumda Redbull yazılımını tekrar yükleyiniz.

furkan
12 Kasım 2014 / Saat: 14:05

Hocam sadece rootlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Arif
12 Kasım 2014 / Saat: 17:20

Furkan Bey,
Dediğiniz teknik olarak mümkün ancak Avea inTouch modeline uygun bir root dosyası bulunmamaktadır. Bu yüzden root işlemini rom yükleme vasıtasıyla yapmaktayız.

MEHMET
21 Kasım 2014 / Saat: 12:52

zte-blade-rbm-2-2 linkinden alınan zip dosyası arşiv hatası veriyor. Yardımcı olur musunuz?

Arif
21 Kasım 2014 / Saat: 23:25

Mehmet Bey,
Dosya kontrol edilip sorunsuz olan versiyonu Yandex.Disk’e yüklenmiştir.

Yunus emre altun
23 Kasım 2014 / Saat: 13:03

Meraba Arkadaşlar Ben Intouch’ıma root attım. IMEI gitti. Redbull Mobile yazılımını yükledim. Telefonu garantiye göndereceğim ama Redbull mobile yazılımını kaldıramıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arif
24 Kasım 2014 / Saat: 02:26

Yunus Emre Bey,
Redbull yüklemesinden sonra maalesef geri dönüş imkanı yoktur.

mehmet şirin
25 Kasım 2014 / Saat: 16:46

Ekrana FTM diye yazı geliyor, sonrasında birşey olmuyor.

Arif
25 Kasım 2014 / Saat: 18:51

Mehmet Bey,
Cihazınızı FTM moda aldıktan sonra Redbull yazılımını yükleyecesiniz. Ardından burada anlatılan root işlemini yapacaksınız. Ancak bu işlemlerin geri dönüşünün olmadığını unutmayın.

mehmet şirin
25 Kasım 2014 / Saat: 19:19

Redbull un sıkıntı olan yönleri nedir zahmet olacak size.

Arif
26 Kasım 2014 / Saat: 18:11

Mehmet bey,
Redbull ZTE Blade yani Avea intouch’ın orijinal Polonya yazılımıdır. Farklı ülkeye ait olduğu için Türkiye’de kullanılamıyor maalesef. Redbull yüklemesinden sonra burada anlatılan root işlemini uygulayıp cihazınızı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Mahmut
27 Kasım 2014 / Saat: 01:48

Telefonumun RAM’ini 512MB iken 1 GB nasıl yaparım? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Arif
27 Kasım 2014 / Saat: 15:39

Mahmut Bey,
Böyle birşey yapabilmek için telefonunuzun tüm elektronik aksamının uygun donanımla değişmesi gerekir. Bu da yeni bir telefon fiyatına denk geliyor. Her şeyi geçtim uygun donanım bulmanız imkansız.

Mahmut
27 Kasım 2014 / Saat: 22:58

Birkaç kişiden duydum hafıza kartını devreye sokuyor. Telefonum Avea intouch 2 çok kötü. Aldığıma pişmanım lütfen bir yol gösterin root falan.

Arif
2 Aralık 2014 / Saat: 23:44

Mahmut Bey,
Hafıza kartlarının okuma ve yazma hızı RAM ile karşılaştırıldığında çok yavaş kalıyor. Bahsettiğiniz yöntemi uyguladığınızda cihazınızda hızlanma görmeyeceksiniz. Ayrıca hafıza kartınıza zarar verme olasılığınız var.

mustafa
5 Aralık 2014 / Saat: 02:26

Arif Bey,
Ben söylediğiniz işlemleri tek tek uyguladım ve sorunsuz bir şekilde son aşamaya kadar geldim. Fakat ilk açılışta Cyanogenmodu yüklerken uzun süre bekliyor ve telefon hiç açılmadı. Acil yardım bekliyorum.

Arif
5 Aralık 2014 / Saat: 19:58

Mustafa Bey,
Aşamaları başarılı bir şekilde uygulamışsınız. Rom yükleme işlemlerinden sonra bu tarz problemler oluyor. Çözüm için recovery ekranına girip Factory reset ve Wipe cache işlemlerini yapıp cihazınızı yeniden başlatınız.

fatih ergün
15 Aralık 2014 / Saat: 02:38

Selam. Elimde Avea intouch ilk modeli var. Şuan 4.0.4 sürümü bunu 4.2.1 yani Jelly Bean sürümüyle değiştirsem bir şey olur mu? Teşekkürler.

Arif
16 Aralık 2014 / Saat: 22:39

Fatih Bey,
Intouch ilk modeli üzerinde Redbull yüklemesi sonrası birçok rom yüklemesi yaptım. Hiç IMEI sorunu yaşamadım.

volkan
26 Aralık 2014 / Saat: 14:19

Bir saat kadar uğraştırdı ama buna değdi. Sağol hocam teşekkür ettim.

birol karatas
1 Ocak 2015 / Saat: 22:59

Abi hafıza kartı olmadan olmuyor mu?

Arif
2 Ocak 2015 / Saat: 02:27

Birol Bey,
Root işlemi için gerekli olan dosyalar cihaz hafızasından daha büyük boyutlu. Bu yüzden yeterli büyüklükte hafıza kartına ihtiyacınız vardır.

ahmet
2 Ocak 2015 / Saat: 20:11

Merhaba Arif Bey,
Bende Avea intouch 3 var. Hafıza kartı sorunu yaşıyorum. Hafıza kartı depolamada görüyor ama uygulamalarda görmüyor. O yüzden taşıma yapamıyorum. Ayrıca root işlemi 3 için de geçerli midir? Şimdiden teşekkürler yardım için.

Nazif Gezer
3 Ocak 2015 / Saat: 00:37

Arkadaşlar Cyanogenmod attığınızda bluetooth çalışmıyor biliyorsunuz.
Bunun çözümü için aşağıdaki zip dosyasını hafıza kartınıza atın ve CWM ile başlatın cihazınızı.
Instal zip from sdcard diyi btfix.zip dosyasını kurun ve artık bluetooth sorunu çözülsün.
Link: https://yadi.sk/d/WKNJO7ukdkq4u

ramazan
3 Ocak 2015 / Saat: 13:15

Şebeke yok. Eski haline de geri getiremiyorum.

Arif
3 Ocak 2015 / Saat: 18:38

Ahmet Bey,
Bazı uygulamaları hafıza kartına taşıyamazsınız. Bu durum uygulamalarla alakalı bir durumdur. Ayrıca buradaki root işlemi sadece intouch serisinin ilk telefonları içindir.
Nazif Bey,
Yardımlarınız için teşekkürler. Bluetooth birkaç deneme sonrası açılıyor. Paylaştığınız linki kaldırmadım ancak deneme imkanım da olmadığı için ziyaretçilerimizin cihazlarına gelebilecek sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek istiyorum.
Ramazan Bey,
İlk önce Redbull yükleme işlemini gerçekleştiriniz. Sonrasında root işlemini yapınız.

ramazan
8 Ocak 2015 / Saat: 11:54

Redbull’u yükledim ama apply sdcard:update.zip uygulamasını açmıyor.

Arif
8 Ocak 2015 / Saat: 14:07

Ramazan Bey,
Dosyaları klasör içine koymadan direkt olarak hafıza kartının içine kopyalayıp uyguladığınızda belirttiğiniz sorunu yaşamazsınız.

Muhammed küçük
9 Ocak 2015 / Saat: 18:12

Orijinal roma nasıl ulaşabiliriz? Ben sizin dediğinizin birebir aynısını yaptım her şey düzenli bir şekilde oldu ama tek sıkıntım orijinal rom. Bunu bulamaz mıyız başka bir in touch’un yedeğini alsak (örneğin sizin varsa sizin yada işte her kimde varsa). Onu yapsak olur mu? Eğer oluyorsa ondaki orijinal romu nasıl alabilirim? Allah razı olsun çok teşekkürler bu sıkıntımda da bana yardımcı olursanız inanın çok duamı alırsınız hayırlı günler.

Arif
10 Ocak 2015 / Saat: 02:02

Muhammed Bey,
Redbull yüklemesinden sonra orijinal roma dönüş maalesef mümkün değildir. Yedeği olup da orijinale dönen birkaç arkadaş oldu ancak hepsi IMEI sorunu yaşadılar. Ayrıca elimde orijinal romun yedeği de bulunmamaktadır. Hayırlı günler.

irem
16 Ocak 2015 / Saat: 14:22

In Touch 3 kullanıyorum. Herşey iyi güzel ama bazen kendi kendine kilit tuşuna basıyor. Sonra çok fazla hafıza sorunu yaşıyorum. Birşey indiremiyorum ve sd kartı hafızam dolu değil. Sd kartı seçiyorum yine de yükleme yapamıyorum.

Arif
16 Ocak 2015 / Saat: 17:39

İrem Hanım,
Elimde bahsettiğiniz cihazdan olmadığı için donanımsal olarak kilit tuşuyla alakalı bir yorum yapamam. Diğer soruna ilişkin olarak Android işletim sisteminde çoğu uygulama çalışabilmesi için yalnızca cihaz hafızasına kurulur. Yani SD kartın büyüklüğünün çok önemi yok. Uygulamaları hafıza kartına taşımak için ise root yetkisi gerekir.

irem
17 Ocak 2015 / Saat: 17:04

Root yaparsam zararı ne olabilir ?

Arif
17 Ocak 2015 / Saat: 23:12

İrem Hanım,
Öncelikle bu makalede anlatılan root, in touch serisinin ilk serisine aittir. Kesinlikle cihazınıza uygulamayınız. Cihazınıza uygun root işlemini uyguladığınızda uygulamaları hafıza kartına taşıyabileceksiniz. Ancak cihazınızın root edilmesine dair herhangi bir bilgim yok maalesef.

arda
18 Ocak 2015 / Saat: 12:15

Hafızayı güvenli bir şekilde nasıl artırabiliriz?

Arif
18 Ocak 2015 / Saat: 18:32

Arda Bey,
Cihaz hafızasını arttırmanız mümkün değil. Sadece var olan hafızayı daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Burada yer alan makaleyi inceleyiniz.

arda
19 Ocak 2015 / Saat: 18:15

SD kart ile telefon hafızasını birleştirmek veya uygulamaları direkt SD karta indirmek mümkün müdür?

Arif
20 Ocak 2015 / Saat: 15:21

Arda Bey,
Telefon hafızasıyla hafıza kartını birleştirmek mümkün değil. Cihazınız orijinal halindeyken uygulamaları hafıza kartına taşıyamazsınız. Bunun için root yetkisi gerekir.

arda
21 Ocak 2015 / Saat: 18:16

Teşekkürler. Root da başarılı bir şekilde oldu ancak hafıza az olduğu için pek verim alamıyorum dediğim gibi.

memet
22 Ocak 2015 / Saat: 13:39

Root atılırsa uygulamaları hafıza kartına indirebilir miyiz? Taşıyabilir miyiz??

Arif
23 Ocak 2015 / Saat: 14:10

Arda Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Belirttiğiniz gibi cihaz giriş seviyesinde olduğu için hafızası yeterli değil.
Mehmet Bey,
Root atılırsa uygulamaları hafıza kartına taşıyabilirsiniz.

hakan
24 Ocak 2015 / Saat: 01:34

Hocam Redbull’u ve root işlemini yaptım. Sıkıntı yok. Yalnız Play Store ve Google Play ikisi yüklendiğinde yer az diyor yine. Yüklediğimiz uygulamaları SD karta nasıl taşıyacağız?

hakan
24 Ocak 2015 / Saat: 01:43

Facebook 72 MB zaten. Bütün yeri o kaplıyor. Uygulamaları yönetten onu SD karta taşı diyorum, yine yer az uyarısı veriyor.

admin
24 Ocak 2015 / Saat: 04:14

Hakan Bey,
Uygulamaları hafıza kartına taşısanız dahi bir takım dosyalar cihaz hafızasında kalır. Belirttiğiniz durum bundan kaynaklanıyor.

hakan
24 Ocak 2015 / Saat: 10:59

Peki hocam bir sorum daha olacak. 4.0.4’ü yükledim. Fakat bu sefer de Google Play yok. Google Play’ın apk dosyasını internetten indirip kurdum olmadı. Bu konuda 4.0.4’te Google Play kullanmak için ne yapabilirim?

Arif
24 Ocak 2015 / Saat: 12:42

Hakan Bey,
Recovery ekranında yüklediğiniz Cyanogenmod sürümünden sonra uygun Google uygulamaları dosyasını da yüklemeniz gerekmektedir. İlgili dosyayı indirmek için burada yer alan sayfayı inceleyiniz.

hakan
25 Ocak 2015 / Saat: 00:35

Paylaşımınız, yardımlarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Çok makbule geçti.

Arif
25 Ocak 2015 / Saat: 13:11

Hakan Bey,
Rica ederim. Yardımcı olabildiğime sevindim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

cemilhan koç
25 Ocak 2015 / Saat: 13:52

Selam bir şey soracağım. Ben rootu kurdum. Her şey güzel fakat Google Play Store nerede? Ayrıca da wifi bağlanmıyor. Whatsapp’ı açıyorum tabletler desteklemiyor diyor. Galiba bu root tablet niyetine geçiyor.

orhan veli koç
25 Ocak 2015 / Saat: 17:52

Hocam normal Avea’ya getirince Redbull Mobile Avea intouch oluyor mu açılınca? Bu arada çok sağol abi herşey tamamdır. 🙂

Arif
25 Ocak 2015 / Saat: 19:23

Cemilhan Bey,
Rom kurulumundan sonra yukarıda paylaşılan Google Play dosyasını da aynı şekilde kurunuz. Hem Wi-fi hem de Wi-fi hotspot özellikleri sorunsuz çalışıyor. Ayrıca rom sadece ZTE Blade model telefonlar içindir.
Orhan Veli Bey,
Redbull yükleme işleminden sonra maalesef geri dönüş yoktur.

fatma
25 Ocak 2015 / Saat: 19:59

Avea Intouch 4 bu telefonu yeni aldım. Fakat telefonun açma tuşuna bastığımda kilit menüsünü göremiyorum.

Arif
26 Ocak 2015 / Saat: 00:31

Fatma Hanım,
Normal şartlarda tüm Android cihazlarda açma-kapama tuşuna bastığınızda kilit ekranı görünür. Bahsettiğiniz cihazı hiç kullanmadım. Ancak Avea, kendi cihazlarına Yandex.Shell benzeri bir arayüz entegre ediyor. Bu yüzden sorunu çözebilmeniz için cihazın ayarlar kısmından birtakım ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

mehmet
9 Şubat 2015 / Saat: 16:46

Ben root atsam telfon kaldırır mı ve kasar mı?

Arif
9 Şubat 2015 / Saat: 20:17

Mehmet Bey,
Makalede anlatılanlar Avea in Touch modelini rootlamak için gereken bilgileri içeriyor. Bu işlem cihazınızı daha hızlı ve kullanışlı hale getirecektir.

mert
23 Şubat 2015 / Saat: 20:29

Rom için teşekkürler. Fakat ben romu beğenmedim. Başka bir rom kurmak istiyorum ama apply sdcard:update.zip’e gelince “installation aborted” diyor. Ne yapmam lazım? Cevap yazarsanız sevinirim 🙂

mert cankurt
23 Şubat 2015 / Saat: 23:24

Root yaptım ama klavyede h ve b tuşları çalışmıyor. Lütfen yardım.

Arif
24 Şubat 2015 / Saat: 03:16

Mert Bey,
update.zip dosyasını herhangi bir klasörün içine koymadan direkt olarak hafıza kartının kök dizinine atarak yükleme işlemini tekrarlayınız. Root içeren yazılımda klavye sorunsuz çalışmakta. Ayrıca marketten klavye yazılımları da kurabilirsiniz.

mert cankurt
24 Şubat 2015 / Saat: 18:40

Dediğinizi yaptım tekrar kurdum ama yine h, b ve u harflerini yazmıyor. Mail adresimi giremiyorum. O yüzden Google Play’den bir şey indiremiyorum. Ayrıca IMEI gitti ve sim kartı görmedi.

ahmet
24 Şubat 2015 / Saat: 22:11

Arif Bey bende ZTE var. Telefonu açıyorum animasyonlar dönüyor ama telefon açılmıyor. Format ve yazılım attık olmadı ne yapmam gerekiyor?

Arif
25 Şubat 2015 / Saat: 06:29

Mert Bey,
Root işleminden önce Redbull yükleme işlemini yapınız. Böylelikle IMEI problemi yaşamazsınız. Klavye için ise bilgisayar vasıtasıyla herhangi bir klavye yazılımının apk dosyasını indirip telefona aktarın ve kurulumu yapınız.
Ahmet Bey,
Elinizdeki cihaz ZTE’nin hangi modelidir? Eğer Blade modeli ise buradaki root işlemi cihazınıza uygundur. Ancak cihazınızda donanımsal birarıa varsa format atmak veya yazılım yüklemek çare olmayacaktır.

barış
28 Şubat 2015 / Saat: 14:12

Arif abi root attım şebeke gitti. Şebeke işlemlerini yaptım sonra tekrar root attım olmadı. Redbull ekranı kalıyor başka bişey olmuyor.

Arif
28 Şubat 2015 / Saat: 18:34

Barış Bey,
Anladığımı kadarıyla root işlemi başarıyla sonuçlanmış. Sadece ufak bir dokunuş gerekiyor. Telefonu tamamen kapatın ve recovery ekranına girin. Factory reset/Wipe cache işlemlerini yapıp yeniden başlatın.

mert cankurt
2 Mart 2015 / Saat: 15:19

Üstadım teşekkürler. Redbull yükleyince IMEI geldi, sorun kalmadı. Ama Swype ve Swiftkey klavye indirdim. Onlarda da aynı harfler çalışmıyor. Acaba ekranın dokunmatiği o bölgede arızalı olabilir mi? Başka önerebileceğiniz birşey var mı?

Arif
3 Mart 2015 / Saat: 17:46

Mert Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Ancak bahsettiğiniz klavye problemiyle ilk kez karşılaşıyorum. Kesin bir şey öneremiyorum maalesef.

onur
6 Mart 2015 / Saat: 01:02

Arif Bey,
Avea inTouch 3 telefonda Vodofone sim kart çalışmıyor. Cihaz sim kartı görüyor fakat şebeke işareti olan yerde “!” işareti var ve arama yapamıyorum. Bunun bir çözümü var mı? Teşekkürler.

Arif
6 Mart 2015 / Saat: 04:54

Onur Bey,
İnternette yaptığım araştırmalarda bu tarz bir problem görmedim. Ancak bu durum cihazın yazılımıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum. Yani farklı operatörlere ait sim kartları engelliyor olabilir. En detaylı ve doğru bilgiyi müşteri hizmetlerinden almanızı tavsiye ediyorum.

eray
18 Mart 2015 / Saat: 19:55

Sayın Arif Bey, inTouch 4’te kilit ekranında gelen mesaj olmasına rağmen mesaj kutusunda bulamıyorum. Kilit ekranından da silinmiyor. Araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım. Fikrinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Arif
19 Mart 2015 / Saat: 19:34

Eray Bey,
Benzer bir problemi yıllar önce Nokia N70 kullanırken yaşamıştım. Mesajlar kısmını şifreleyen bir program kullanıyordum. Bu fonksiyonunu keşfedene kadar epey uğraşmıştım. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Veya SIM kartta yer alan bir mesajı yeni mesaj gibi gösteriyor olabilir.

emre
20 Mart 2015 / Saat: 11:03

Hocam bende inTouch 3 var. Bazen donuyor mecburen bataryayı çıkartmak zorunda kalıyorum. Şebeke problemi cabasi. Yardım edebilir misiniz?

rıdvan
21 Mart 2015 / Saat: 21:27

Abi ben bu tuş dizilimine basılı tutunca recovery açılmıyordu. Ben de başka bir sitede fabrika ayarlarını sıfırla diyordu. Ben de senin dosyaları sıfırladığım hafıza kartına atıp fabrika ayarlarına sıfırlayıp kurdum. Olmuş mudur? Olmamışsa benim recovery sayfasını nasıl açacağım?

Arif
22 Mart 2015 / Saat: 17:48

Emre Bey,
Donma problemine karşı burada yer alan makaleyi inceleyiniz. Şebeke problemi hakkında herhangi bir fikrim yok.
Rıdvan Bey,
Recovery ekranına girebilmek için önce ses açma ve home tuşuna bastıktan sonra son olarak açma kapama tuşuna basınız. Redbull yükleme işleminden sonra buradaki root işlemini uyguladıysanız yükleme başarılı olmuştur.

rıdvan
22 Mart 2015 / Saat: 22:42

Arif Bey sizden Allah razı olsun. Her şeyi yaptım çok da güzel oldu telefon ama bir sıkıntım var. Şöyle ki Swarm’ı yükleyip karta attım bir sıkıntı olmadı. Google hizmetlerini de karta attım ama whatsapp yüklenmiyor. Şu an onu da yükleyip karta atacaktım halbuki. Ne yapmalıyım hafıza yine sıkıntılı görünüyor. Yani şu an tek sıkıntım whatsappı yükleyemeyişim. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Arif
27 Mart 2015 / Saat: 15:42

Rıdvan Bey,
Cihaz giriş seviyesinde olduğu için hafıza sorunu var. Belirttiğiniz gibi google hizmetleri uygulaması güncellene güncellene boyutu epey arttı. Bunun yanında siz birkaç uygulama daha kurduğunuzda uygulamaları hafıza kartına taşısanız bile hafıza doluyor. Whatsapp boyutu büyük olan bir program ve yüklemek için birkaç uygulamadan feragat etmeniz gerekiyor.

kadir bakar
29 Mart 2015 / Saat: 23:55

Arif Bey ben Avea intouch 3 large kullanıyorum. Tuşlar çok yavaş. İlk önce ekran kilidini açarken yavaşladı sonra da mesaj yazarken yavaşladı ve bazı harfleri 4-5 kez tıklıyor. Facebook’ta gezerken de yavaş geziyor. Acaba neden? 🙁

Arif
4 Nisan 2015 / Saat: 22:54

Kadir Bey,
Sorununuzun çözümü için burada yer alan makaleyi inceleyiniz.

soner
14 Nisan 2015 / Saat: 14:18

Selamün aleyküm Arif abi ben intouch 3 kullanıyorum. Hafıza sorunum var. Ne yapmam gerekiyor?

Arif
20 Nisan 2015 / Saat: 22:28

Soner Bey,
Aleyküm Selam. Daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim. Yüklediğiniz uygulamaların büyüklüğü ve sayısı cihazınızın hafıza durumunu etkileyecektir.

muammer aktaş
21 Nisan 2015 / Saat: 19:24

Selamun Aleyküm Arif Bey,
Benim telefonum Avea inTouch ZTE Blade. Telefonu aldım alalı tamirden kurtulamadım. Son kez tamirden geldikten sonra batarya şarj tutmuyor hep süzüyor, cihazdan çıkaramıyorum. Buna yazılım mı atılıyor? Ne olacak bilmiyorum. Bıktım tamire göndermekten. Aldığıma pişman oldum. Yardımcı olursanız memnun olurum. ALLAH’a emanet olun.

Arif
25 Nisan 2015 / Saat: 12:27

Muammer Bey,
Cihazın üzerindeki Avea’nın yazılımı cihaza donanımsal olarak fazla geliyor. Bu da fazla şarj tüketmesine sebep olacaktır. Root edilmiş yazılımı yüklediğinizde batarya süresi bir nebze artacaktır. Ancak bu artış size yeterli gelebilir mi bilemiyorum. Her şeye rağmen yeterli bilginiz yoksa root işlemini uygulamamanızı tavsiye ediyorum. Belki de problem bataryadan kaynaklanıyor olabilir. Yeni ve orijinal bir batarya satın alıp denemek yararlı olabilir.

hasan genc
3 Mayıs 2015 / Saat: 22:23

Abi telefonumu data factory/reset bölümünden resetledim. Ancak telefon Avea intouch 3 yazsına kalıyor. Yardımcı olun lütfen.

aykut
10 Mayıs 2015 / Saat: 13:39

Avea intouch 3’e olur mu dostum?

Arif
10 Mayıs 2015 / Saat: 18:41

Hasan Bey, Aykut Bey,
Burada anlatılanlar yalnızca intouch 1. seri telefonlar içindir.

Serkan
26 Haziran 2015 / Saat: 22:22

Hocam şimdi ben bu root işlemini biliyorum ama yapmaktan biraz çekiniyorum herhangi birşey olur diye. Sizce yapayım mı? 😉

Arif
29 Haziran 2015 / Saat: 23:07

Serkan Bey,
Anlatılanları harfiyen sırasıyla uyguladığınızda root işlemi başarıyla tamamlanacaktır. Ancak buna rağmen tereddütleriniz varsa root işlemini yapmayınız.

naci küçükçiftçi
30 Haziran 2015 / Saat: 09:32

Root yapıyorum şu an ama ekran sürekli bekliyor 10 dakikadır. Bu normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arif
30 Haziran 2015 / Saat: 11:50

Naci Bey,
İlk açılışın normalden uzun sürer. Ancak 10 dakika çok fazla bir zaman. Recovery ekranına girip Wipe cache işlemlerini uygulayınız.

rıza
12 Temmuz 2015 / Saat: 20:44

Arif bey merhaba. Ben dediğiniz bütün işlemleri yaptım yalnız telefonu açtığım zaman sisteme giriş yapıyor ve hata yazıyor. Power tuşuna bir kere basıyorum yazılar çıkıyor ama sizin bahsetiğiniz yazılar yok cihazım intoch 3 buna olmuyor.

Arif
14 Temmuz 2015 / Saat: 22:53

Rıza Bey,
Burada anlatılan yöntemler yalnızca inTouch serisinin birinci modeline yöneliktir.

İlkay Sinan
24 Temmuz 2015 / Saat: 18:29

Arif Hocam sizin yaptiklarinizin aynisini yaptim cok ciks oldu :))) sagolun da menu yu acinca kasma geliyor bunun sebebi nedir?

Arif
26 Temmuz 2015 / Saat: 23:09

İlkay Bey,
Bahsettiğiniz durum cihazın donanımının zayıf olmasından kaynaklanıyor. Ayarlar menüsünden tüm görsel efektleri iptal ettiğinizde kasma sorunu ortadan kalkacaktır.

bahattin
5 Eylül 2015 / Saat: 12:21

Bu dosyalar avea-intouch 3’e de uyum sağlıyor mu?

Eren
6 Eylül 2015 / Saat: 11:16

Mounts and Storage diye bir seçenek çıkmıyor. An itibariyle telefonu bozdum acılmıyor 😀

Eren Erden
6 Eylül 2015 / Saat: 11:42

uptade.zip’e tıkladığım zaman installation aborted hatası alıyorum telefon kafayı yemiş durumda.

Ali
13 Eylül 2015 / Saat: 08:03

Ben telefonumu dediğiniz gibi yaptım cok hızlandı. Teşekkür ederim fakat birini arayınca ekran kapanıyor. Konşabiliyorum fakat konusmayı sonlandıramıyorum illa karşı tarafın kapatması gerek. Diğer türlü her sey çok iyi.

Furkan
17 Eylül 2015 / Saat: 00:44

Uzun uğraşlar sonucu başardım. 😉 Anlatımınız için teşekkürler.

Arif
21 Eylül 2015 / Saat: 17:25

Bahattin Bey,
Paylaşılan dosyalar yalnızca in touch serisinin ilk modeline aittir.
Eren Bey,
Mounts and Storage bölümü recovery ekranının anasayfasında yer almaktadır. Ayrıca update.zip dosyasını herhangi bir klasör içine koymadan direkt olarak hafıza kartına atınız.
Ali Bey,
Belirttiğiniz gibi rootlu yazılım orijinal yazılıma oranla daha performanslı çalışıyor. Belirttiğiniz durum ufak bir problem gibi gözüküyor. Ancak çözümüne dair bir bilgim yok maalesef.
Furkan Bey,
Cihazınızı iyi günlerde kullanmnız dileğiyle.

oktay
21 Eylül 2015 / Saat: 22:42

Ağ şifresi nedir acaba? Sabit bir şifre var mı? Gelen aramaları engellemek istediğimde ağ sifresi soruyor.

Arif
27 Eylül 2015 / Saat: 14:34

Oktay Bey,
Belirttiğiniz fonksiyonu hiç kullanmadığım için net bir şey söyleyemiyorum.

ferhat bolat
27 Eylül 2015 / Saat: 23:05

Çocuk oyun yüklerken virüs bulaşmış. Kullanılmıyor şimdi telefon. Bunu nasıl çözeriz. Format attım ama olmuyor.

Arif
2 Ekim 2015 / Saat: 22:34

Ferhat Bey,
Recovery ekranına girip Wipe Cache işlemlerini yaptığınızda cihazınız ilk haline dönecektir. Dolayısıyla virüs problemi ortadan kalkacaktır.

halis
13 Ekim 2015 / Saat: 23:17

Avea intouch 4 kullanıyorum. Yazı yazarken titriyor. Çözüm var mı?

Arif
31 Ekim 2015 / Saat: 22:01

Halis Bey,
Kullandığınız klavyenin ayarlarından titreşimi kapatınız.

Uğur
4 Aralık 2015 / Saat: 10:12

Dostum verdiğin romu yükledikten sonra dokunmatik doğru düzgün basmıyor. Yanlışlıkla yedeği de sildik yardımcı olabilir misin?

Murat
12 Aralık 2015 / Saat: 18:23

Bu yedek rehberi nasıl iptal edebiliriz

Arif
7 Ocak 2016 / Saat: 23:29

Uğur Bey,
Dokunmatiğin kaliteli olması donanım ile alakalıdır. Zaten cihaz giriş seviyesinde bir cihaz olduğu için çok da kaliteli değil. Rom konusunda ise cihazı hem orijinal hem de rootlu yazılım ile kullandım. Dokunmatiğinde hiç fark yoktu. Ayrıca cihaz darbe aldıysa bu da dokunmatiği etkileyecektir.
Murat Bey,
Yedek rehber derken neyi kastettiğinizi anlayamadım. Daha açık sorarsanız yardımcı olmak istiyorum.

Aslı
24 Ocak 2016 / Saat: 00:12

In touch 1 telefonuma Whatsapp yüklendiğinde sürekli durduruldu diyor. Ne yapabiliriz?

Aslı
24 Ocak 2016 / Saat: 00:25

In touch 1 telefonuma Whatsapp yüklendiğinde sürekli durduruldu diyor ne yapabiliriz ve telefonuma 2-3defa format attirmistım. Bu dediğinizi rootlamayi yapsam olur mu?

Arif
24 Ocak 2016 / Saat: 00:26

Aslı Hanım,
Bildiğiniz gibi cihazınızın hafızası yeterli büyüklükte değil. Dolayısıyla problem bundan kaynaklanıyor olabilir. Cleanmaster programıyla temizlemeniz problemin çözümüne dair iyi bir yöntem olabilir. Bunun için burada yer alan makaleyi inceleyiniz.
Ayrıca cihazınız rootluysa bu makaledeki yöntemler de işe yarayacaktır.
Cihazı rootladığınızda format atmış olacaksınız. O zaman problem muhtemelen ortadan kalkacaktır. Ancak bu konuda yeterli bilginiz yoksa root işlemini yapmayınız. Çünkü çok riskli bir işlem ve cihazınızın kullanılamaz hale gelne riski vardır.

Aslı
24 Ocak 2016 / Saat: 00:30

Herhangi bir uygulama indiremiyorum.

Arif
24 Ocak 2016 / Saat: 00:38

Aslı Hanım,
Size ancak önceki yorumda bahsettiğim makaleler vasıtasıyla yardımcı olabilirm.

Aslı
24 Ocak 2016 / Saat: 00:46

Kusura bakmayın son sorum. Hafızayi arttırmak için yükleyeceğim rootlar riskli mi?

Arif
24 Ocak 2016 / Saat: 22:39

Aslı Hanım,
Aynen dediğiniz gibi riskli işlemlerdir.

yorum yap

Site İçi Arama
Facebook Profilim  Twitter Profilim  Google+ Profilim  Linkedin Profilim  RSS Beslemesi
Popüler Yazılar
Bumerang - Yazarkafe
 • Altyapı : Wordpress |
 •  Site Analiz |
 •  Site Haritası |
 •  Norton Safe Web |
 •  RSS |
 •