Avea in Touch Şebeke Sorunu

avea-in-touch-imgAvea in Touch modelinin root işlemini burada anlatmıştım. Gelen geri bildirimler neticesinde bu cihazın yazılımsal olarak standart ZTE Blade modelinden farklı bir şekilde flaşlandığını zannediyorum.

ZTE Blade zamanında Avrupa’da çok satan bir telefondu. Bu yüzden rom desteği vardır. Bu rootlanmış romları yapan CyanogenMod adlı gruptur. Blogumda paylaştığım indirme adresi Cyanogenmod ‘un kendi sitesidir ve rom paylaşımlarını bu site üzerinden yapıyorlar.

CyanogenMod ZTE Blade Rom Dosyaları

Romun en güncel versiyonu zaten bu yazıda paylaştığım cm-7.2.0-blade.zip  dosyasıdır.
Çözüm olarak

 • ZTE_BLADE_RBM_2.2.ZIP adlı dosyayı indirin.
 • Sim kartı çıkarın. ,Dosyanın içindeki driverinstaller.exe dosyasını kurunuz.
 • Ardından telefonu FTM modda açınız. (Tel kapalıyken ses kısma ve güç düğmesi).
 • Bilgisayara kablo vasıtasıyla telefonu bağlayın. download.exe dosyasını çalıştırın.
 • Bilgisayar telefonu tanıdığında aşağıdaki start düğmesi tıklanabilir oluyor. Tıklayıp dolmasını bekleyin.
 • Bu yüklediğiniz ZTE nin orijinal Polonya Romu. Başlangıçta telefon Lehçe geliyor ve dil seçmemizi istiyor. Türkçe yok. İngilizceyi seçin. Telefonun açılışında yazan aveainTouch yazısı kayboluyor. Onun yerine android 2.2.2 versiyonuyla RedBull Mobile olarak açılıyor.
 • Tel açıldığında sim kart takarsanız tel donar. Çünkü polonya romu.
 • Daha sonra bu yazıda anlattığıklarımı aynen uygulayın. IMEI sorununuz ortadan kalkacaktır.

İndir : ZTE_BLADE_RBM_2.2.ZIP

Not : FTM mod gelmiyorsa recovery menüsünü eski hale getirmek için blogda paylaştığım Stok Recovery dosyasını hafıza kartına atarak recovery menüsünde install zip from sdcard seçeneğini seçip yükleyin.
Not2 : driverinstaller.exe adlı doya windows 8 de çalışmıyor. 7’de denemedim. Ama xp’de sorunsuz çalışıyor.


 • facebook paylaş
 • Samsung Galaxy S3 için Android 4.4.4


  Tüm Samsung’cuların malumudur S3 modeline olan Android güncelleme desteğinin 4.3 versiyonuyla birlikte kesildiği gerçeği. Hem de 60 milyon civarı rekor bir satıştan[...]
 • Linux Mint Kurulum Sonrası Öneriler


  Neredeyse tüm Linux sürümlerinin kaderidir yeterli yazılım desteği olmadığı eleştirisiyle karşı karşıya kalmak. Aslına bakarsanız pek de doğru bir eleştiri değil[...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi (Alternatif)


  Samsung’un tüm akıllı telefon modelleri download modu üzerinden yaptığınız resmi rom yüklemesi dışındaki tüm yüklemeleri (recovery, rom, root vb.) sayar ve her [...]
 • Linux Mint 17 Yayınlandı


  Linux Mint işletim sisteminin Qiana kod adlı 17. versiyonu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu, her 2 senede bir yayınlanan LTS (Long Term Support) yani uzun destekli Linux [...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi


  Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download mod[...]
Yorumlar
umutalpgunduz
5 Temmuz 2013 / Saat: 15:52

Nasıl olcak ne zaman sim kartı takıcaz

Arif
5 Temmuz 2013 / Saat: 17:23

Buradakileri uyguladıktan sonra sim kartı takmadan root işlemini tekrarlayınız. Rom yükleme işi bittikten sonra sorunsuz bir şekilde cihazınızı rootlanmış bir biçimde kullanabilirsiniz.

abdurrahim
20 Temmuz 2013 / Saat: 15:50

Arif kardeşim ben telefonun yedeğini yanlışlıkla sildim sende yedek varsa bana gönderirmisin. Şimdiden allah razı olsun. Telefon arızalandı servis garanti dışı diyor. O yüzden gönderirsen çok memnun olurum Allaha emanet ol

Arif
20 Temmuz 2013 / Saat: 16:41

Abdürrahim bey, maalesef elimde intouch yedeği yok. Kendi telefonumu rootladıktan sonra ben de silmiştim yedeği. İnternette yaptığım araştırmalarda da intouch yedeklenmiş yazılımı bulamadım. Cihazınızdaki arıza sadece yazılımsal mı? Yoksa elektronik aksamında mı bir problem var?

sezgin
22 Temmuz 2013 / Saat: 01:35

abdurrahim bey az önce bende romlama işlemi yaptım ve yedek aldım dilersen yardımcı olurum baya bi olmuş sen yedeği isteyeli ama yinede belirteym dedim.

Arif
22 Temmuz 2013 / Saat: 02:18

Sezgin Bey, merhaba. Aldığınız yedeği rica etsem sizden. Sizin referansınızla blogda paylaşıp isteyen herkesin kullanımına sunsak?

Mustafa
17 Ağustos 2013 / Saat: 13:48

Windows 7 sorunsuz çalışıyor.

Arif
17 Ağustos 2013 / Saat: 14:29

Mustafa Bey,
Değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Yorumunuz root işlemi yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olacaktır.

leodikea
18 Ağustos 2013 / Saat: 13:53

Hocam tekrar avea intouch geri dönmek istiyorum yüklediğimde şebeke çekmiyor.. lütfen yardım..

Arif
19 Ağustos 2013 / Saat: 13:00

Cihazımı root ettikten sonra tekrardan avea yazılımına dönmediğim için sorunun nereden kaynaklandığını bilemiyorum. Yardımcı olabileceğim tek konu yeni yüklediğiniz rom ile ilgili sorunlarınıza çözüm getirmek olabilir.

ümitcan
28 Ağustos 2013 / Saat: 15:37

Kardeşim bu durumdayken de sistemi yine yedekleyeyim. Önceden yedekledik de.

Arif
28 Ağustos 2013 / Saat: 16:37

Ümitcan Bey,
Root edilmiş yazılımı yedeklemenize gerek yok. Çünkü sıfırdan kurabileceğiniz rom dosyası mevcut. Orijinal yazılımı yedeklememizin nedeni elimizde kurabilcek orijinal rom olmamasıdır.

ugur
3 Ekim 2013 / Saat: 16:47

Arif bey verdiğiniz sitede ZTE_BLADE_RBM_2.2.ZIP i bulamadım.

Arif
3 Ekim 2013 / Saat: 17:38

Uğur Bey,
Sitenin görünümünü değiştirmişler ancak dosya halen daha sitede yer almakta.
http://blade.az.pl/index.php/ct-menu-item-4/summary/11-zterom/96-zte-blade-rbm-2-2
linkten gerekli dosyayı indirebilirsiniz.

muhammed
4 Ekim 2013 / Saat: 19:30

Selam benim telefon ftm modundayken bilgisayara bağlanmıyor.

Ugur
6 Ekim 2013 / Saat: 14:49

Arif bey. Dediklerinizi aynen yaptım. Bekleme ekranına bakıyorum avea yazısı geliyo ama şebeke gelmiyor. Yardımcı olur musunuz.

Arif
6 Ekim 2013 / Saat: 15:33

Uğur Bey,
Cihazınızı rootladınız mı? Hangi aşamada böyle bir sorun oluştu. Detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim.

mali
7 Ekim 2013 / Saat: 16:34

Sayın Arif bey dediklerinizi anladığım kadarıyla hepsini yaptım peki (((Buradakileri uyguladıktan sonra sim kartı takmadan root işlemini tekrarlayınız. Rom yükleme işi bittikten sonra sorunsuz bir şekilde cihazınızı rootlanmış bir biçimde kullanabilirsiniz.(( Söylediğinizin burasını anlamadım. Burada ne yapmaam gerekiyor. Rica etsem anlatır mısınız?

mali
7 Ekim 2013 / Saat: 16:35

Rootladınızmı derken nasıl bişey o onu nasıl yapıyoruz?

Arif
7 Ekim 2013 / Saat: 16:54

Sayın Mali,
Root işlemi linux tabanlı işletim sistemlerinde sisteme tamamen hükmetmek ve yönetici haklarına sahip olmayı ifade eden bir terimdir.
Avea inTouch cihazı için root işlemini anlattığım aşağıdaki linkteki makaledekileri uygulamadan önce burada anlattıklarımı yapınız. Cihazınızın açılışında Red Bull Mobile yazacak. Daha sonra aşağıdaki linkte anlattıklarımı yaparsanız cihazınızı sorunsuz bir şekilde root edilmiş olarak kullanabilirsiniz. Ek olarak root işlemi cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakır.
http://guncelnet.net/avea-in-touch-root-islemi.html

mali
7 Ekim 2013 / Saat: 18:28

Peki çok teşekkūr ediyorum peki ben bunları yaptıktan sonra şebeke sorunu tamamen geçermi? Şimdiden çok teşekkürler 🙂

Arif
7 Ekim 2013 / Saat: 18:41

Harfiyen dediklerimi uyguladığınız takdirde şebeke sorununuz ortadan kalkacaktır. Ayrıca root işlemi riskli bir işlemdir. Yeterli bilginizin olduğuna inanmıyorsanız root yapmanızı tavsiye etmiyorum.

yunus emre
12 Ekim 2013 / Saat: 00:51

Arif bey ben yine avea ya dönmek istiyorum dediklerinizi yaptım ama hala red bull yazısı çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Arif
12 Ekim 2013 / Saat: 00:59

Yunus Emre Bey,
RedBull yazılımından sonra avea yazılımına geri döndüğünüzde şebeke sorunu yaşarsınız. Maalesef bunun geri dönüşü yoktur. Size yardımcı olabileceğim konu root edilmiş rom hakkında sorunlarınıza çözüm getirmek olacaktır.

yunus emre
12 Ekim 2013 / Saat: 01:07

Olsun siz söyleyin lütfen.

Yunus Emre
12 Ekim 2013 / Saat: 01:24

Olsun söyleyin lütfen avea olsunda ne olursa olsun.

Arif
12 Ekim 2013 / Saat: 01:27

Yunus Emre Bey,
Avea inTouch cihazının root edilişini anlattığım makalenin son satırında geri yüklemeyi anlattım. Tabii ki root işlemine başlamadan önce yedek aldığınızı varsayıyorum. Yedeğin nasıl alınacağını da aynı makale içerisinde ayrıca belirttim.

Yunus Emre
12 Ekim 2013 / Saat: 01:28

Yapıyorum olmuyor.

Arif
12 Ekim 2013 / Saat: 01:33

Yunus Emre Bey,
Gerek buradaki gerek root işlemini anlattığım makaledeki yorumlarımda yeterli bilginiz yoksa root işlemini yapmayın, bu riskli bir iştir, cihazınıza kalıcı hasarlar verebilir diye belirttim. Ayrıca hangi aşamadasınız ve sorun tam olarak nedir?

Ugur
12 Ekim 2013 / Saat: 17:27

Arif bey. Zde blade 2.2.2 yi yükledim. Ardından sim kartını hiç takmadan telefonu rootladım dediğiniz gibi. Sim kartı da taktım rootladktan sonra. Telefonu açtım. Bildirimleri yukarıdan kaydırarak açtım avea yazısı var fakat şebeke hiç çekmiyor. Nedeni nedir..

Arif
12 Ekim 2013 / Saat: 21:03

Uğur Bey,
Avea yazısını gördüğünüze göre cihazınız şebekeyle bağlantı kurabilmiş. Garanti olması açısından telefonunuzla *#06#’yı tuşlayınız. IMEI numaranız gözüküyorsa sorunsuz root yapmışsınız demektir.

ugur
17 Ekim 2013 / Saat: 21:15

Arif bey, *#06# yi yaptım imei numarası gözüküyor fakat şebeke sorunu hala var. Avea yazısı geliyor fakat şebeke hala çekmiyor.

Arif
21 Ekim 2013 / Saat: 22:34

Uğur Bey,
IMEI numarası göründüğüne göre root işlemi başarılı oldu. Şebeke sorununuz telefon yazılımından kaynaklanmamaktadır.

okan
24 Ekim 2013 / Saat: 10:31

Merhaba hocam bu sitedeki link açılmıyor. Alternatif bir link veya başka bir romla imei sorununu çözebilir miyiz? Ayrıca bu romu yükledikten sonra başka bir rom yüklense de sorun çözülüyor sanırım. Bu şekilde nasıl oluyor ? Direkt sorunsuz güncel bir rom yok mu acaba ?

Arif
24 Ekim 2013 / Saat: 14:31

Okan Bey,
http://blade.az.pl/index.php/ct-menu-item-4/summary/11-zterom/96-zte-blade-rbm-2-2 bu linkten direkt olarak dosyayı indirebilirsiniz. Avea in Touch cihazı standart ZTE Blade modelinden farklı olduğu için sadece rom yüklemekle imei sorununu çözemiyoruz maalesef. Bu indireceğiniz orijinal rom ile cihazı ZTE Blade modeline çeviriyoruz. Daha sonra cihazınızla uyumlu istediğiniz romu sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

enes
1 Aralık 2013 / Saat: 21:31

Abi ben root yaptım şebeke çalışmıyor. Üstteki programı nasıl indireceğim ?

Arif
1 Aralık 2013 / Saat: 22:29

Enes Bey, Linki yeniledim. Tekrardan indirmeyi deneyiniz. Şebeke sorununun çözümü için burada anlatılanları harfiyen uyguladıktan sonra root işlemini tekrarlayınız.

enes
1 Aralık 2013 / Saat: 23:30

Sağol Allah senden razı olsun.
Not:4 saat uğrastım olmasaydı dava acaktım her neyse oldu bitti 😀

Arif
1 Aralık 2013 / Saat: 23:39

Enes Bey,
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

yusuf ziya üçöz
8 Aralık 2013 / Saat: 14:38

Emeği geçen Arif Bey’e teşekkürler.

yusuf ziya üçöz
8 Aralık 2013 / Saat: 14:40

Peki bilgisayardan mı açıyoruz (driverinstaller.exe) dosyasını?

Arif
9 Aralık 2013 / Saat: 13:31

Yusuf Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Bahsettiğiniz dosya cihazınıza orijinal romu yükleyecek yazılımı bilgisayarınıza kuracaktır. Daha sonra anlatılanları aynen uygulayıp bu linkte anlatılan root işlemini uygulayınız.

utku
28 Aralık 2013 / Saat: 11:31

Ben Polonya romunu yükledim fakat redbull yazısında kalıyor telefon açılmıyor. Recovery ya da download moda alınmıyor da ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Arif
28 Aralık 2013 / Saat: 16:04

Utku Bey,
Polonya romu ZTE firmasının çıkardığı orijinal root içermeyen yazılımıdır. Cihazınıza bu yazılımı yüklediğinizde sorun çıkarması pek olası değildir. Ancak ilk açılış android sisteminin optimizasyonu yapıldığı için biraz uzun sürebilir. Size önerebileceğim Polonya romunu tekrar yüklemeniz. Ardından root içeren romu yüklemenizdir. Recovery için Home+Ses Açma tuşlarına birlikte bastıktan sonra Power tuşuna basınız.

Yalçın Karadağ
31 Aralık 2013 / Saat: 11:59

Arkadaşım ben bütün bu söylenenleri yaptım. Cihaz şuan stabil çalışıyor,
fakat samsung orijinal bluetooth kulaklık aldım. Bluetoothu açtım ve eşleştirdim. Yalnız zaman zaman bluetooth bağlanmıyor ve sorun yaşıyorum. Bununla ilgili bir çözümün var mı?
Anladığım kadarıyla artık orijinal aveaya dönüş yapamıyorum…

Arif
31 Aralık 2013 / Saat: 12:22

Yalçın Bey,
Paylaşılan romun bluetooth özelliği birkaç deneme sonrası açılıyor. Yani biraz sorunlu. Ancak cihazını rootlamak isteyen inTouch sahipleri için en iyisi bu rom. Hem bu rom grafik efektlerini kapattığınızda gayet akıcı ve en az orijinal avea yazılımı kadar performans veriyor.
Ayrıca dediğiniz gibi cihazınızı redbull yazılımına çevirdiyseniz maalesef ki geri dönüşü yok.

cem
6 Ocak 2014 / Saat: 16:30

Arkadaşlar yükledim bilinmeyen mi ne türü diyor açmıyo driverinstaller.exe yi.

cem
6 Ocak 2014 / Saat: 20:06

Arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz? ihtiyacım var 🙁

Arif
6 Ocak 2014 / Saat: 20:59

Cem Bey,
Bahsettiğiniz dosya Windows XP ve Windows 7’de çalışmaktadır. Windows 8’de çalışmamaktadır.

ömer
18 Ocak 2014 / Saat: 17:39

Arif hocam ben herşeyı yaptım yalnız şu Red Bull’u yükluyemedim. Bilgisayar tanıdı cihazı ama start butonunu çalıştıramadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca siz Red Bull’un geri dönüşü yok demiştiniz. İlk aldığımız yedek de mi bir işe yaramaz? Şimdiden teşekkür eder bilgilerinizin devamını dilerim.

oğuzhan
18 Ocak 2014 / Saat: 19:05

Avea intouch için orjinal rom nereden bulurum?

Arif
22 Ocak 2014 / Saat: 17:24

Ömer Bey,
Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Red Bull çeviri işlemi için Windows XP veya 7 kullanmalısınız. 8’de ise dosya çalışmamaktadır. Windows 7 için ise dosyayı uyumluluk modunda çalıştırmanız gerekebilir. Ayrıca cihazınızı Red Bull yazılımına çevirdiğinizde geri dönüşü yoktur. Aldığınız yedeği Red Bull üzerine geri yüklediğinizde IMEI sorunu yaşarsınız. Bu yüzden root işlemine başlamadan önce bu işlemin riskli olduğunu göz önünde bulundurun.

Oğuzhan Bey,
Maalesef Avea tarafından paylaşılan orijinal rom dosyası yoktur.

halil
25 Ocak 2014 / Saat: 12:39

Arif Bey ben sistemi rootladım fakat şebeke gitti. IMEI sorguladım ama IMEI gelmedi. Yardımcı olur musunuz lütfen.

halil
25 Ocak 2014 / Saat: 13:13

Abi lütfen yardım eder misin? Ftp modda iken dowload yaparken yanlışlıkla kablo çıktı ve telefon kapandı. Hiçbir şekilde açılmıyor.

Arif
25 Ocak 2014 / Saat: 14:21

Halil Bey,
Anladığım kadarıyla root işlemi için cihazınızı Red Bull yazılımına çevirmek üzereyken kablo çıktı ve telefon kapandı. Download dosyasını üzerinde uyarı mesajı olarak “Yükseltme sırasında telefonunuzun bağlantısını kaldırmayın” yazıyor. Umuyorum cihazın arızası sadece yazılımsal olsun. Donanımsal bir arıza oluştuysa maalesef servise göndermek durumundasınız. Kesin çözüm öneremiyorum ancak download dosyasında yazan talimatları çevirmek istiyorum. Bataryayı çıkarın, kabloyla bilgisayara bağlayın ve ses kısma + power tuşuyla telefonu açın ve FTM moda girin. Eğer FTM mod gelmiyorsa bataryayı takıp recovery menüsüne girmeye çalışınız. Eğer o da gelmiyorsa muhtemelen telefonunuzun elektronik aksamında donanımsal bir arıza meydana gelmiştir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sonucu ayrıntılı bir şekilde yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağım.

halil
25 Ocak 2014 / Saat: 16:18

Abi telefon hiç bir şekilde açılmıyor ne yapmam lazım?

halil
26 Ocak 2014 / Saat: 11:49

Abi telefon hiçbir şekilde çalışmıyor. Telefoncular var burada onlar yapabilir mi? Yani bir nevi teknik servis. Yardımcı olursan sevinirim abi. Ftp’ye geçmiyor recovery olmuyor şarja bağlıyorum açılmıyor.

Arif
26 Ocak 2014 / Saat: 13:30

Halil Bey,
Bu durumda kablonun yükseltme esnasında çıkmış olması telefonunuzu brick hale getirdi. Yani bu durumda garantiye dahi gönderseniz kullanıcı hatası diyerek ücret talep edebilirler. Size tavsiyem önce güvendiğiniz bir telefoncudan teknik servis ücreti sormanız. Eğer bütçenizi aşan bir meblağ söylerse aveaya garanti için başvurun. Umarım telefonunuzu kurtarabilirsiniz.

halil
26 Ocak 2014 / Saat: 20:49

Abi babam sordu. Arkadaşı telefoncu telefonun beyni gitmiş dedi. Garantiye gönderin dedi. Biz de bu telefonu bir avea şubesinden aldık. Yanlız garanti belgesi yok kutusu var. Bir de sözleşme faturası var garanti belgesi kaybolmuş abi 🙁

Arif
26 Ocak 2014 / Saat: 23:17

Halil Bey,
Garanti işlemlerinde garanti belgesinden çok fatura olup olmadığına ve fatura tarihine bakarlar. Sadece fatura yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ancak size tavsiyem faturanın ilk nüshasını vermeyin. Eğer tek nüshaysa fotokopisini verin.

halil
27 Ocak 2014 / Saat: 23:12

Tamam abi çok sağolasın birşey daha soracağım. Babam bu telefonu 03.12.2013 tarihinde almış bu telefon kaç yıllık garantiliydi ?

Arif
28 Ocak 2014 / Saat: 23:07

Halil Bey,
Cihazınız 2 yıl garanti kapsamındadır. Ancak kullanıcı hatası diyip ücret talep edebilirler.

halil
29 Ocak 2014 / Saat: 11:16

Gönderdim abi garantiye 15 gün içinde ararız dediler. Okullar açılmadan inşallah elimde olur telefon. Ne kadar ücret talep ederler arif abi?

tolga
8 Şubat 2014 / Saat: 20:59

Telefon açılırken Redbull simgesi gelmesi normal mi? Onu kaldırabilir miyiz Arif Bey?

Arif
8 Şubat 2014 / Saat: 21:37

Tolga Bey,
Telefonun açılışında RedBull yazması gayet normal. Çünkü cihazınıza standart ZTE Blade yazılımı yüklenmiş oldu. Bu yüzden kaldırma şansınız yoktur.

ÖMER
6 Mart 2014 / Saat: 16:23

Arif Bey ben bu dediklerinizi yaptım. Cihaza Polonya romu yüklendi. Yalnız ben tekrar telefonu garantiye göndermek için şu an geri yükleme işlemi yaptım ama bu sefer redbull olarak açılıyor. Daha sonra avea intouch logosu geliyor ve imei yok bu redbulu tamamen kaldırmak için ne yapmamız gerekiyor? Yukardaki romu yükleyince hani bütün romlarda imei sorunu kalkacaktı?

Arif
6 Mart 2014 / Saat: 18:02

Ömer Bey,
RedBull yazılımı cihazınızı sadece standart ZTE Blade cihazına dönüştürür. Bu yazılımın üstüne burada anlatılan root işlemini uyguladığınızda IMEI probleminiz ortadan kalkacaktır. Ayrıca RedBull dönüşüm işleminden sonra geri dönüş maalesef yoktur.

mustafa hodja
12 Mart 2014 / Saat: 15:49

Kusura bakmayın iki bölümü de tamamen okudum. Hepsi anlaşılır ama net olarak şunu anlamam gerekiyor. Ben root işlemini tamamladım. Sim kartı görmüyor. RedBull’u yükleyeceğim. Ama yaptığım root işlemini geri alıp ardından RedBull’u yükledikten sonra mı tekrar root işlemini yapacağım. Forumdan rootladığım telefonuma direkt Redbull’u yükleyebilirmişim gibi bir anlam çıkıyor. Kafam karıştı bazı yerlerde de roottan önce RedBull yüklenmeli de diyorsunuz. Aynı şeylerden sürekli bahsetmek muhakkak sizi yormuştur ama emin olmam gerekiyor. Teşekkür ediyorum.

Arif
12 Mart 2014 / Saat: 17:15

Mustafa Bey,
RedBull yazılımı dediğimiz ZTE’nin Blade modeli Polonya için piyasaya sürdüğü 2.2.2 versiyonlu android romudur. Fazlası değil. Yabancı ülke olduğu için SIM kartınızı taktığınızda telefon donuyor. Avea inTouch modeli ZTE Blade modelinin modifiye edilmiş ve android 2.3.5 sürümüyle piyasaya sürülmüş halidir. RedBull ile inTouch’ı standart ZTE Blade cihazına dönüştürüyoruz. Dönüştürmeden root işlemini yaptığınızda IMEI kayboluyor. Ancak RedBull dönüşüm işleminden sonra orijinal Avea yazılımına geri dönüş yoktur. Ayrıca cyanogenmod tabanlı romu yüklediğinizde Sdcard’da yer alan verilerinize ulaşabileceksiniz.

mustafa hodja
13 Mart 2014 / Saat: 23:33

Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Ama bu telefon labirent gibi. Sorun sarmalı sanki. Şimdi de sd kartıma yüklediğim müzik vs dosyalarına ulaşamıyorum. Öneriniz ne olur? değişik isimler altında yükledim; PNR MP3 _ MUSIC gibi isimler verdim ama olmadı.

Arif
13 Mart 2014 / Saat: 23:42

Mustafa Bey,
Rica ederim. Artık Avea inTouch kullanmadığım için hatırlayarak yardımcı oluyorum. Telefonu bilgisayara bağlandığında hemen içeriğini göstermiyordu. Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra bildirim ekranında USB simgesine tıklayıp USB depolamayı aç gibi bir ifade vardı. O şekilde açılıyor.

Yavuz Akkuzu
16 Mart 2014 / Saat: 10:24

Bu benim ikinci telefonum. İlk telefon garantiye gitti. 2 sefer doğru dürüst kullanamadan 1 ayda geldi. İkinci sefer gitti, o da 1 ayda geldi. Yenisini verdiler. Bu da aynı hatayı yapmaya başladı. Kendi kendini kapatıyor. Telefondan mumnunum ama tek sorun kendi kendini kapatıyor. Tekrar pin giriyorum açıyorum. Bunu neden yapıyor. Başka bir sorun yok. Garantiye yollayacağım. Yine 1 ayda gelecek. Sizce ne yapmam gerekiyor?

Arif
16 Mart 2014 / Saat: 16:03

Yavuz Bey,
Öncelikle yorumlarda küçük harf kullanmanızı rica ediyorum. Anladığım kadarıyla cihazınızı root etmediniz ve orijinal yazılımıyla kullanıyorsunuz. Sorununuz büyük ihtimal donanımsaldır diye düşünüyorum. 1 ay elektronik bir cihazın azami tamir süresidir. Bu konuda şikayet etme şansınız yok. Ancak ard arda gelen arızalar cihazdan faydalanmayı imkansız hale getiriyorsa, para iade isteme hakkınız da var. Bunun için size en yakın Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurup cihazdan faydalanamama durumunu ispatlamanız gerekiyor. Son olarak muhtemelen root etmek sorununuza kesin bir çözüm getirmeyecektir. Bu yüzden root işlemini yapmayınız.

mustafa
18 Mart 2014 / Saat: 21:04

Arif Bey,
Dediğiniz bölümden yani usb storage bölümünden şarkılarımı yüklüyorum ama maalesef takıyorum siliniyor. Format atıyorum ama hem telefonda hem de bilgisayarda bir değişme olmadı. Bir fikriniz var mı? Teşekkürler.

Arif
18 Mart 2014 / Saat: 21:12

Mustafa Bey,
Hafıza kartına attığınız bir dosyanın kendi kendine silinmesi söz konusu olamaz. Dosya yöneticisi aracılığıyla şarkıların olup olmadığını kontrol ediniz. İkinci olarak müzik çalar yazılımınızı çalıştırıp şarkıların var olup olmadığını kontrol ediniz.

mustafa
18 Mart 2014 / Saat: 22:58

Bilgisayardan yüklüyorum hiç sorun yok. Bağlantıyı kesip dosyalar uygulamasını açıyorum ama maalesef bazı uğraşlarımda hiç kopyalamadı, bazılarında da sadece bir kaç dosyayı kopyaladı. Ama hiç birinde istediğim dosyaları yükleyemedim. 32 gb sd olması bir etken olabilir mi?

Arif
19 Mart 2014 / Saat: 12:14

Mustafa Bey,
Aslına bakarsanız bu sorununuz çok ilginç. Intouch kullandığım dönemlerde hiç böyle bir sorun yaşamadım. Cihaz 32 GB’a kadar hafıza kartını destekliyor. Ancak her ihtimale karşı daha küçük boyutlu bir hafıza kartı takıp bir de onunla deneyiniz.

mustafa
19 Mart 2014 / Saat: 15:51

2 GB’lık kartımı denedim oldu. 32gb başka bir kart da oldu. Muhtemelen kartıma çok format atmaktan dolayı sorun oldu. Hafıza Kartı güncelleme veya tamir etme veya başka bir seçenekle kurtarma şansım var mı?

Arif
19 Mart 2014 / Saat: 16:38

Mustafa Bey,
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Bu tarz arızalar genelde telefon şarjdayken telefona hafıza kartını taktığınızda oluyor. Bir hafıza kartı okuyucu cihazla deneme yapınız. Eğer yine aynı sorun tekrar ediyorsa büyük ihtimalle onarımı mümkün olmayacaktır.

mustafa
19 Mart 2014 / Saat: 18:12

Bilgisayarda görüyor telefonda da görüyor. Uygulamaları da görüyor ve yükleniyor ama ne yazık ki bilgisayardan dosya yüklemesi yapıyorum. Yaptığım yüklemenin tamamı bazen bir kısmı telefona mount yapınca(manuel olarak yada usb yardımıyla) kayboluyor. sd card güncelleme diye bişey duydunuz mu? bu sd cardtaki bu tarz sorunları çözüyormuş diye duydum. Virüs vari bir şey dedi telefoncunun biri. Son bir daha bir düşünün belki kartı kurtarmanın bir çaresi vardır? Teşekkürler.

Arif
20 Mart 2014 / Saat: 14:49

Mustafa Bey,
Hafıza kartını, USB Disk Storage Format Tool ile biçimlendirmeyi deneyiniz. Ancak kartta fiziksel bir arıza oluşmuşsa kurtarmak mümkün olmayacaktır.

emine
22 Nisan 2014 / Saat: 18:12

Telefonum avea in touch1 ve sorun yaşıyorum. Sim kartı kabul etmiyor. Sadece benim sim kartımı kabul ediyor. Ben başka hat kullanmak istiyorum. Avea bayisine gittim. Servise gönderin dediler. Başka birine sordum sim kart kilidi var dedi. Ben ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Arif
22 Nisan 2014 / Saat: 19:04

Emine Hanım,
Sorununuza dair tam olarak bir çözüm öneremem ancak sorun sim kilidi ise bu sitede yer alan boşluğa IMEI numaranızı girip kilit kodunuzu alabilirsiniz.

emine
23 Nisan 2014 / Saat: 13:19

Peki kilit kodunu alıp nasıl yapacağım. Müşteri hizmetlerini aramam mı lazım?

Arif
23 Nisan 2014 / Saat: 23:51

Emine Hanım,
Ayarlarda Sim kilidi adında bir menü hatırlıyorum. Ancak bu konuda bilgim olmadığını da belirteyim.

mustafa
30 Nisan 2014 / Saat: 23:54

Abi ben dediklerini harfiyle yaptım. Telefonu açınca redbull mobile falan çıkıyor sonra direk FTM’ye dönüyor. Telefon hiç açılmıyor, recovery menüsüne giriyor sadece çok acil yardım edebilir misin?

mustafa
1 Mayıs 2014 / Saat: 00:26

Tekrardan şebeke sorununda yazılanları yaptım sonra tekrar root yaptım fakat değişen birşey olmadı.

zeki güngör
1 Mayıs 2014 / Saat: 10:59

Abi dediklerinin hepsini yaptım fakat açtığımda sadece beyaz-mavi bir ekran çıkıyor. Recovery ekranına bile gelmiyor.

Arif
1 Mayıs 2014 / Saat: 15:36

Mustafa Bey,
Açık konuşmak gerekirse telefonunuza ne yaptığınızı anlamış değilim. Redbull dediğimiz yazılım ZTE’nin orijinal resmi Polonya yazılımıdır. Yani yüklediğinizde sizden kaynaklı bir hata yoksa cihazınıza zarar vermesi imkansızdır. Redbull’un üzerine root edilmiş romu kurduğunuzda normalde sorunsuz bir şekilde cihazın açılması gerekiyor. Ancak ilk açılış normalden biraz uzun sürüyor. Size tavsiyem işlemleri tekrarlamanız. Çünkü bu makalelerde yazılanlar bizzat denediğim ve başarılı olduğum yöntemlerdir. Lütfen aşamaları tekrarlayıp sonucu yazar mısınız?

Arif
1 Mayıs 2014 / Saat: 15:36

Mustafa Bey,
Açık konuşmak gerekirse telefonunuza ne yaptığınızı anlamış değilim. Redbull dediğimiz yazılım ZTE’nin orijinal resmi Polonya yazılımıdır. Yani yüklediğinizde sizden kaynaklı bir hata yoksa cihazınıza zarar vermesi imkansızdır. Redbull’un üzerine root edilmiş romu kurduğunuzda normalde sorunsuz bir şekilde cihazın açılması gerekiyor. Ancak ilk açılış normalden biraz uzun sürüyor. Size tavsiyem işlemleri tekrarlamanız. Çünkü bu makalelerde yazılanlar bizzat denediğim ve başarılı olduğum yöntemlerdir. Lütfen aşamaları tekrarlayıp sonucu yazar mısınız?

hasan
26 Mayıs 2014 / Saat: 16:46

Arif Bey PC telefonu görüyor ama start yazısına tıklanmıyor.

hasan
26 Mayıs 2014 / Saat: 17:03

Ekranda ftm yazdı kaldı. Telefon açılmıyor.

Arif
27 Mayıs 2014 / Saat: 12:35

Hasan Bey,
İndirdiğiniz Redbull yazılımını içeren rar dosyasının içindeki driverinstaller.exe adlı dosyayı kurduğunuzda bilgisayarınıza cihazınızla ilgili tüm sürücüler kurulmuş olacaktır. Redbull yazılımı cihazınızın üreticisi olan ZTE’nin orijinal yazılımı olduğu için sorun çıkarması mümkün değildir. Bataryayı çıkarıp tekrar takın ve denemeye devam edin. Ancak bu işlemin geri dönüşü olmadığını unutmayın.

su
2 Haziran 2014 / Saat: 11:19

Merhaba,
Birkaç yanlış işlem yaptım muhtemelen. Redbull rom (öncesinde farklı bir rom yükledim imei gitmişti)u yükledim hata vermiyor ancak cihazı her açtığımda ftm moda düşüyor. Ne denediysem olmadı. Nasıl çözebiliriz? Farklı romlarıda atıyorum sonuç aynı.

Arif
2 Haziran 2014 / Saat: 11:30

Merhaba Su,
Redbull yazılımını tekrar yükleyin. Bu, cihazınızı temiz bir ZTE Blade cihazına dönüştürecektir. Sonrasında root işlemini tekrarlayınız.

su
3 Haziran 2014 / Saat: 09:53

Redbull’u defalarca denedim, maalesef her defasında yazılım değişiyor ama ftm moda düşüyor.

Arif
3 Haziran 2014 / Saat: 12:54

Recovery menüsüne girip wipe data/factory reset ve wipe cache partition işlemlerini yapıp sonucu yazar mısınız?

su
3 Haziran 2014 / Saat: 16:12

İki işlemi de uyguladım ftmye düştü yine. Aslında bugün ZTE Firmware Flasher işlemini çokca deneyip sonunda telefonu açmayı başarmıştım. Fakat IMEI bozuk olduğu için şebeke almamıştı. Redbull romu denedim tekrar sonrasında yine ftmde takılıp kaldı.

su
3 Haziran 2014 / Saat: 17:14

Son durum (telefonu tekrar açabildim). Belirtip izlediğim yolu da yazayım ki sorunu yaşayan başka arkadaşlar da kısmen bir ilerleme elde edebilsin.
1-Bu linkteki işlemleri uyguladım. Burada ben Europa gen 1 rom yükledim. ancak IMEI yazmadı maalesef.
2-Cihaz Clockword modda açıldı uygun bir romu yükledim. Sonrasında andorid logosu ekrana gelip sürekli yeniden başlattı.
3-Ftm moda alıp (ses kısma ve güç tuşuyla) Redbull (blade_stock_gingerbread_firmware_generic) PC’den kurulum yaptım. Daha öncesinde buradaki cahnnelle IMEI düzenleyip yapmayı denemiştim olmamıştı. Bu nedenle normal kurulum yaptım.
Son durum orijinal rom yüklü ancak IMEI yanlış olduğu için şebekeden onay alamıyor.

Arif
3 Haziran 2014 / Saat: 18:59

Açık konuşmak gerekirse Avea inTouch için orijinal rom yayınlanmadığı için yaşanılan problemlerin çözümü ya çok zor ya da imkansız oluyor. Bu anlattıklarınızın hiçbiri başıma gelmedi. Zaten anlattıklarınız standart android kullanıcısını aşan yöntemler gibi görünüyor.

su
5 Haziran 2014 / Saat: 10:54

Arif Bey merhaba,
Sorunu çözdüm. Bahsettiğim adımları izledikten sonra cihaz Redbull rom ile açılmıştı hatırlarsanız. Bu aşamada sorun yaşamamın nedeni kurulum sonrası rom dosyasında oluşan channel1 dosyasında düzenleyeceğim satırdan kaynaklıydı. Romun gen1 (1210) veya gen2 (1100) olmasına göre hangi satırda IMEI düzenlemesi yaptığımıza göre değişiyor. Bendeki rom gen1 idi. 1210 satırında IMEI düzenlemesi yapıp flasher ile ftm modda yazdırınca düzeldi. Sorunu yaşayan arkadaşlarımız (karışık ve bilgi gerektiren bir durum ) uygulayabilirler.

Arif
5 Haziran 2014 / Saat: 12:15

Merhabalar,
Biraz karışık bir yöntem olmuş ancak sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Ayrıca başka arkadaşlara yararlı olması için sorunun çözümünü paylaştığınız için size çok teşekkür ediyorum. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

enes
22 Haziran 2014 / Saat: 01:51

Abi ben telefonumda dediğini yaparken bir şey oldu ftm gitti. Sonra telefonu bir daha açtım, beyaz ekran geldi. Ve orada kaldı. Daha da açılmadı. Beyaz ekranda kalıyor ne yapmam lazım yedeğim var da recovery ekranına ulaşamıyorum.

Arif
23 Haziran 2014 / Saat: 04:05

Enes Bey,
Açıkçası telefonunuza ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Makalede anlatılanlar bizzat denediğim ve hiçbir sorunla karşılaşmadığım yöntemlerdir. Kaldı ki Redbull ZTE firmasının piyasaya sürdüğü orijinal ZTE Blade yazılımıdır. Sorun çıkarması hiç olası değildir. Size işlemleri baştan yapmanızı tavsiye ediyorum.

enes
23 Haziran 2014 / Saat: 14:41

Arif abi sistem recovery nede ftm cevap vermiyor fakat bence telefonun kablosu çıktı ve kapandı. Araştırmalarımda white screen problem olarak geçiyor fakat sonuca ulaşamadım ne yapmalıyım?

mustafa
23 Haziran 2014 / Saat: 21:44

Merhabalar,
Tüm işlemleri hallettim ama şimdi de bluetooth açılmıyor.
Yardımınızı bekliyorum.

Arif
24 Haziran 2014 / Saat: 05:03

Enes Bey,
Yükleme esnasında telefonun kablosu çıktıysa cihazınıza geri dönüşü olmayan bir zarar vermiş olabilirsiniz. Ayrıca white screen problemiyle ilgili hiçbir bilgim yoktur. Bu konuda size tavsiyede bulunamam.
Mustafa Bey,
Bluetooth fonksiyonu birkaç deneme sonrasında açılıyor.

enes
24 Haziran 2014 / Saat: 16:31

Arif abi telefon full brick olsa açılmaz bu açılıyor.

Arif
25 Haziran 2014 / Saat: 01:37

Enes Bey,
Haklısınız ancak sorununuzun çözümüne dair herhangi bir tavsiyede bulunamıyorum.

enes
25 Haziran 2014 / Saat: 02:40

Sordum çevremdeki her telefoncuya hiçbiri bir halt bilmiyor. Çare siz veya çevreniz bir yol yok mu?

Arif
26 Haziran 2014 / Saat: 05:08

Enes Bey,
Redbull yüklemesini FTM ekranından, rom yüklemesini recovery ekranından yapıyoruz. Bu yöntemlerin dışında yapılan işlemlerle alakalı hiçbir bilgim yoktur. Bu yüzden size tavsiyem cihazınızı Avea kanalıyla yetkili servise ulaştırmanız ve onarımını yetkili servis eliyle yaptırmanızdır.

enes
26 Haziran 2014 / Saat: 15:39

Telefon zaten garanti dışı değil mi? Nasıl olacak? Usb jig denedim olmadı.

Arif
27 Haziran 2014 / Saat: 01:34

Enes Bey,
Redbull yüklemeye başladığınızda zaten cihazınız garanti kapsamı dışına çıkıyor. Şu durumda eğer mümkünse, en iyi onarımı yapabilecek olan cihazın yetkili servisidir.

Enzel Yılmaz
17 Temmuz 2014 / Saat: 13:52

Arif abi telefonu ftm modunda bağlıyorum, PC görmüyor. Lütfen yardım et 🙁

Arif
18 Temmuz 2014 / Saat: 01:30

Enzel Bey,
Eğer cihazınız FTM moda geçiyorsa bilgisayarınızın görmemesi imkansız. Yeterli bilginiz yoksa lütfen root işlemlerini uygulamayınız.

Semih
21 Ağustos 2014 / Saat: 20:40

Hocam bütün işlemleri yaptım sıkıntı çıkmadı. Birkaç gün sim kartımı takıp kullandım. Şimdi açılırken sim kartı görüyor pin girip açıyorum ama şebeke yok. Nasıl yapacağım yardımcı olursanız?

Arif
24 Ağustos 2014 / Saat: 02:35

Semih Bey,
Recovery ekranına girip “Wipe Factory Reset” ve “Wipe Cache” işlemlerini yapınız. Eğer sorun halen daha devam ediyorsa sorun donanımsaldır.

FEDA
25 Ağustos 2014 / Saat: 00:52

Arif Bey,
Bu işlemleri yaparken benim telefon ftm oldu. Telefonu açtığımda titreşimli bir şekilde açılıp FTM yazıyor ekranda. Hafıza kartını da formatladım orjinal yedeği de gitti lütfen bana yardım et. Avea intouch Zte blade. Telefoncuya götürdüm 4 gün tamirde bıraktım yapamadılar 🙁

Arif
26 Ağustos 2014 / Saat: 18:09

Feda Bey,
Redbull dönüşüm işlemini yapmadıysanız normal bir şekilde cihazın açılması gerekiyor. Şayet yaptıysanız tekrardan FTM moda alıp yüklemeyi tekrar yapınız. Sonrasında root işlemini uygulayınız. Fakat bu aşamada orijinal yazılıma geri dönüşünüz maalesef yoktur.

Hüseyin
25 Ekim 2014 / Saat: 19:11

İyi Günler
Ben cihazıma root attım bir sıkıntı çıkmadı ama IMEI gitti. Buradan verdiğiniz linkler arşiv hasarlı yenilerseniz mutlu olurum.

Arif
30 Ekim 2014 / Saat: 17:37

Hüseyin Bey,
Belirttiğiniz RedBull yazılımını tekrar indirip denedim ve herheangi bir arızası yoktur. Baştan indirmeyi deneyiniz.

ahmet
2 Aralık 2014 / Saat: 21:55

Merhaba Arif Bey benim telefonumda download.exe işlemini yaptığımda start diyorum sadece % 7 oluyor ve hata veriyor. Bana bir yardımcı olur musunuz?

Arif
2 Aralık 2014 / Saat: 23:56

Ahmet Bey,
Bilgisayarınız cihazınızı tanıdıktan sonra eğer sizin yaptığınız eksik veya yanlış bir şey yoksa hata vermesi olası değildir. Çünkü orijinal ZTE yazılımıdır. Sorun kullandığınız işletim sisteminden olabilir. XP veya Windows 7 kullanarak yeniden deneyin ancak yeterli bilginizin olmadığını düşünüyorsanız kesinlikle cihazınızın orijinal yazılımını değiştirmeyin.

taha işbilir
10 Aralık 2014 / Saat: 05:21

Merhaba, Ben IMEI’yi geri getirmek için dosyayı indirdim. Start yanıyor. Öncelikle program açılırken files is not exist yazısı çıkıyor, daha sonra starta bastığımda da farklı bir uyarı veriyor. Ne yapmam gerekiyor. Bu işlemi yaparken hafıza kartı takılması mı gerek acaba? Ondan mı olmuyor?

Arif
10 Aralık 2014 / Saat: 17:42

Taha Bey,
Start tuşunun aktif olması bilgisayarınıza telefonunuzun sorunsuz bir şekilde yüklendiğini gösterir. Normalde bu aşamadan sonra yapacağınız işlemlerde sorun yaşamamanız gerekiyor. Hata penceresinde ne yazdığını görmeden tam olarak bir çözüm üretmem imkansız.

Ayberk
14 Aralık 2014 / Saat: 04:49

Arif Bey merak ettiğim bir şey var. İlk konuda anlattığınız gibi root attığımız zaman şebeke kesin olarak gidiyor mu? Bu Redbull uğraşına girecek miyiz illa?

Arif
16 Aralık 2014 / Saat: 22:41

Ayberk Bey,
Aynen dediğiniz gibi Redbull yüklemesi olmadan rom yüklediğinizde IMEI sorunu yaşarsınız. Bunlar riskli işlemlerdir. Yeterli bilginizin olmadığına inanıyorsanız cihazınızın orijinal yazılımıyla ilgili bir işlem yapmayınız.

erhan önel
19 Aralık 2014 / Saat: 03:49

Arif Bey selam. Benim sorunum sürüm güncellendi ama şebeke yok ve bir türlü çözemedim. Tüm yorumları okudum, yapamıyorum olmuyor. 2, 3 kere denedim. Eski yedeği de gitti. Hafıza kartını resetlediK. Nasıl çözeceğim. Telefonculara mı götüreyim? Ne yapayım?

Arif
19 Aralık 2014 / Saat: 04:13

Erhan Bey,
Öncelikle Redbull yükleyip daha sonra da root işlemini uyguladığınızda işlem sorunsuz tamamlanacaktır. Size tavsiyem tüm işlemleri en başından dikkatlice adım adım uygulamanızdır.

erhan önel
19 Aralık 2014 / Saat: 06:20

Biraz zor oldu ama hallettim. Teşekürler.

erhan önel
20 Aralık 2014 / Saat: 19:11

Arif Bey ben her şeyi yaptım da sim kartın içini göremiyorum. Yani kişiler kısmına müdahale edemiyorum. Bir de kamera hatası veriyor. Nasıl çözebilirim?

Arif
23 Aralık 2014 / Saat: 03:30

Erhan Bey,
Yüklediğiniz yeni rom üzerinde rehberinizi kullanabilmek için sim karttaki kayıtları cihaza kopyalamanız gerekiyor. Sorunun çözümü için burada yer alan makaleyi inceleyiniz. Ayrıca rom üzerinde kamera sorunsuz çalışmaktadır. Recovery ekranına girip Factory reset ve Wipe cache işlemlerini yapınız.

mehmet sertsoy
14 Ocak 2015 / Saat: 15:36

Arif Bey Avea in touch 2 cihaz var. Clockworkmod Recovery yükledim. FTM mod uçctu. Geri gelmiyor kendi yazılımı. Bir de recovery dosyası varsa atabilir misiniz size zahmet? Cevabınızı bekliyorum.

alper
14 Ocak 2015 / Saat: 18:08

Dil olarak İngilizce değişmiyor mu? Bir de telefonun her kapanmasında telefon dokunmuyor.

Arif
15 Ocak 2015 / Saat: 02:06

Mehmet Bey,
Intouch 2 ile ilgili hiçbir bilgim yok maalesef. Size tek tavsiye edebileceğim burada yer alan makalede paylaşılan cihazınızın orijinal romu yüklemenizdir. Recovery ve FTM modun eski haline dönüp dönmeyeceği konusunda hiçbir fikrim yok.
Alper Bey,
Anladığım kadarıyla Redbull yükleme işlemini tamamladınız. Sim kartı çıkarıp recovery ekranından wipe cache/factory reset işlemlerini uygulayıp ardından root işlemini yapınız.

adem koca
21 Şubat 2015 / Saat: 01:55

Avea in Touch 2 romu in Touch 1’e olur mu?

Arif
21 Şubat 2015 / Saat: 20:16

Adem Bey,
Bu mümkün değildir. Romlar sadece üretildikleri cihaza özeldir.

rıdvan bedir
25 Şubat 2015 / Saat: 22:43

Ben root işlemini yaptım. Telefon açılınca beyaz bir ışık geliyor. Uzun bir süre sonra sonra Redbull Mobile simgesi geliyor. Sonra hiç biç bir şey gelmiyor. Recevery ekranına geri dönemiyorum. FTM moduna alamıyorum. Kaldı öyle telefon. Acil yardım.

Arif
28 Şubat 2015 / Saat: 18:36

Rıdvan Bey,
Redbull dosyası cihazınıza ait olan resmi yazılımdır. Cihaza zarar vermesi mümkün değildir. Muhtemelen atladığınız veya eksik yaptığınız bişey var ki cihaz o durumda kaldı. Size tavsiyem işlemleri en başından tekrarlamanızdır.

rıdvan
22 Mart 2015 / Saat: 16:50

Ben şebekeyi düzelttim rootu da yaptım da hattaki numaralarımın hiçbiri çıkmıyor onu nasıl düzeltebilirim?

Arif
22 Mart 2015 / Saat: 17:50

Rıdvan Bey,
Sorununuzun çözümü için burada yer alan makaleyi inceleyiniz.

halil ibrahim
25 Mart 2015 / Saat: 23:43

Arif Bey iyi geceler bende intouch 1 var her şey güzel ama şebeke işini bir türlü çözemedim. bir zahmet bir yardım etsen şimdiden sağol.

halil ibrahim
26 Mart 2015 / Saat: 02:46

Sağolasın kardeşim hallettim gerek kalmadı. Teşekkürler. 🙂

ahmet
12 Mayıs 2015 / Saat: 14:36

Abi ben geçen sene rootlayıp 4.0.4 rom yükledim. Bugüne kadar sorunsuz çalıştı ama bugün bluetooth açtığımda Avea in touch sürekli reset atmaya basladı. Şu an halen reset atıyor. Hafıza kartında her türlü yedek var. Romu tekrar yüklesem düzelir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

Arif
13 Mayıs 2015 / Saat: 13:53

Ahmet Bey,
Cihaz rootlu olduğu için bluetooth fonksiyonunu çalıştıran yazılım zarar görmüş olabilir. Önce recovery ekranına girip Factory reset / Wipe cache işlemlerini yapınız. Eğer sorun düzelmezse romu tekrar yükleyiniz. Eğer sorun yazılımsal ise yani cihazın devrelerinde herhangi bir arıza meydana gelmemişse sorun kesinlikle çözülecektir.

furkan
5 Haziran 2015 / Saat: 09:02

Arif Bey ben Avea in touch orijinal yazılıma geri döndüm ama Redbull yüzünden şebeke sorunu var. Redbull’u nasıl kaldırırız?

Arif
5 Haziran 2015 / Saat: 21:45

Furkan Bey,
Redbull yazlımı yüklemesinden sonra maalesef geri dönüş yoktur.

ramazan aydın
7 Ekim 2015 / Saat: 13:13

Arif Bey in touch 2 kullanıyorum. Telefonum dün bir türlü açılmadı. Kendim format attım ancak rehberin tamamı gitmiş ne yapabilirim?

Arif
8 Ekim 2015 / Saat: 19:02

Ramazan Aydın Bey,
Büyük ihtimalle kişileriniz Google hesabınızda yedeklenmiştir. Formattan sonra tekrar giriş yaptığınızda rehber otomatik olarak Google hesabınız tarafından oluşturulmuş olması gerekiyor. Ancak size tavsiyem her ihtimale karşı rehberinizi SIM kartınızda da yedekleyin. Bunun için burada yer alan makaleyi inceleyiniz.

yorum yap

Site İçi Arama
Facebook Profilim  Twitter Profilim  Google+ Profilim  Linkedin Profilim  RSS Beslemesi
Popüler Yazılar
Bumerang - Yazarkafe
 • Altyapı : Wordpress |
 •  Site Analiz |
 •  Site Haritası |
 •  Norton Safe Web |
 •  RSS |
 •