Samsung Galaxy S3 ClockworkMod Recovery Kurulumu

cwmrcClockworkmod bağımsız android geliştiricileri tarafından geliştirilen ve standart stock recovery yazılımlarına oranla daha fazla yeteneği olan bir recovery yazılımıdır. Yeteneklerinden en önemlisi ise zip formatında cihaz hafızasına veya hafıza kartına atılmış olan rom, kernel, bootloader gibi yazılımları çok kısa sürede risksiz bir şekilde kurabilmesidir. Bunun yanında cihazını root etmek isteyenlerin kurması zorunlu olan bir yazılımdır. Gelelim kuruluma. 2 yöntemle kurulumu gerçekleştirebiliriz. Odin vasıtasıyla veya ROM Manager adlı android yazılımıyla.

İhtiyacımız olan dosyalar:

1.Yöntem : Odin ile Kurulum
Gerekli dosyayı indirip telefonu ses kısma+home+power tuş kombinasyonuyla download moduna alıyoruz. Odin programını yönetici olarak çalıştırıyoruz. Telefonu bilgisayara kablo vasıtasıyla bağlıyoruz. Odin üzerinde ID:COM yazan yer mavi olduysa bağlantı kurulmuş demektir. Auto Reboot ve F.Reset Time seçili olacak. Odin üzerinde PDA kısmını da seçili hale getirip CWM Recovery dosyasını gösterip Start butonuna basıyoruz. Root işleminde olduğu gibi kısa sürede yükleme bitecek, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacak ve ClockwordMod Recovery cihazınıza yüklenmiş olacak.

ImX48

2.Yöntem : Rom Manager Premium ile Kurulum

Öncelikle bu yönteme başlamadan önce cihazınızın rootlu olduğundan emin olun. Rootlu değilse burada yer alan makaleden yardım alabilirsiniz. Gerekli olan apk uzantılı Rom Manager programını indirip cihazımıza kuruyoruz. Programı çalıştırıp en üstte Flash ClockworkMod Recovery yazan yere tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki menü çıkacak. ClockworkMod Recovery yazan yere dokunuyoruz.
rmp1

Sonrasında aşağıdaki menü karşımıza geliyor. En üstte Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) yazdığından emin olup en alttaki Flash ClockworkMod Recovery yazan yere dokunuyoruz. Program gerekli dosyaları internet üzerinden indirmeye başlayacaktır. İndirme işlemi bitince kurulum için sizden root izni isteyecektir. İzin verdiğinizde birkaç saniye içerisinde kurulum tamamlanacaktır.
rmp2


 • facebook paylaş
 • Samsung Galaxy S3 için Android 4.4.4


  Tüm Samsung’cuların malumudur S3 modeline olan Android güncelleme desteğinin 4.3 versiyonuyla birlikte kesildiği gerçeği. Hem de 60 milyon civarı rekor bir satıştan[...]
 • Linux Mint Kurulum Sonrası Öneriler


  Neredeyse tüm Linux sürümlerinin kaderidir yeterli yazılım desteği olmadığı eleştirisiyle karşı karşıya kalmak. Aslına bakarsanız pek de doğru bir eleştiri değil[...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi (Alternatif)


  Samsung’un tüm akıllı telefon modelleri download modu üzerinden yaptığınız resmi rom yüklemesi dışındaki tüm yüklemeleri (recovery, rom, root vb.) sayar ve her [...]
 • Linux Mint 17 Yayınlandı


  Linux Mint işletim sisteminin Qiana kod adlı 17. versiyonu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu, her 2 senede bir yayınlanan LTS (Long Term Support) yani uzun destekli Linux [...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi


  Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download mod[...]
Yorumlar
can veli
23 Kasım 2014 / Saat: 22:12

Eski bootloderi CWM ile yüklerken telefon kapandı açılmıyor. 3 tuşa basarak download moduna almak istiyorum. O bile açılmıyor.

Arif
24 Kasım 2014 / Saat: 02:30

Can Veli Bey,
İlgili makalede paylaşılan bootloader dosyası Samsung’un orijinal yazılımıdır. Yüklenmesi sistemde kararsızlığa yol açmadığı gibi cihazı kullanılamaz duruma getirmesi de mümkün değildir. Yükleme esnasında yeterli şarjınızın olmadığını düşünüyorum. Açıkçası başka bir durum aklıma gelmiyor.

ümit
27 Ocak 2015 / Saat: 17:55

Şef recovery premium olmak zorunda mı? Free versiyonu ile yapamaz mıyım? Yani ücretli seçeneği almak zorunda mıyım?

Arif
29 Ocak 2015 / Saat: 14:37

Ümit Bey,
Ücretsiz versiyonla tüm işlemleri yapabilirsiniz. Ücretli olan versiyonun farklı olan tek özelliği dokunmatik olmasıdır.

Halit
4 Şubat 2015 / Saat: 04:37

Ben Clockworkmod’u tekrar kaldırmak istiyorum ne yapmalıyım yardımcı olurmusunz ? 🙁

Arif
4 Şubat 2015 / Saat: 06:19

Halit Bey,
Cihazınız ait orijinal romu Odin vasıtasıyla yüklediğinizde recovery ekranı da orijinal haline dönecektir.

Halit
5 Şubat 2015 / Saat: 00:50

Peki ben orjinal romu nereden bulabilirim? Ben cihazı sıfır aldım. Aldığımda Android 4.3’tü. Aynısını bulabilir miyim? Bir de şeyi soracaktım. Benim telefonumun ana bant sürünümü I9300XXUGNA8. Aynısı var mıdır? Veya farkılısı yüklesem sorun olur mu?

Arif
5 Şubat 2015 / Saat: 05:13

Halit Bey,
Orijinal romu sammobile.com’da Check Firmware bölümünden indirebilirsiniz. Ancak öncelikle siteye üye olunuz. Belirttiğiniz anabant sürümü S3’ün Türkiye yazılımına aittir.

Halit
5 Şubat 2015 / Saat: 11:30

İndirdim teşekkür ederim sağol 🙂

arjinG
7 Haziran 2015 / Saat: 23:26

Arif Bey, ben anlattığınız her şeyi yaptım fakat ClockworkMod Recovery yazan yere tıklıyorum yüklenmesi için loading diyip hata veriyor. Telefonum internete bağlı değil. Dosyaları internetten mi indirmesi lazım? Çünkü S3 kullanıyorum. Telefonumda wifi bağlanmama sorunu var. O yüzden rom atacağım ve bu recovery gerekli. Lütfen yardım eder misiniz?

Arif
12 Haziran 2015 / Saat: 23:12

arjinG,
2. yöntemi uyguladığınızda gerekli dosyaları internetten indirmesi gerekiyor. Dolayısıyla ya Wİ-fi ya da mobil veri vasıtasıyla internete bağlanmanız gerekmektedir. 1. yöntemde ise internet bağlantısı gerekmiyor.

Mirza
14 Temmuz 2015 / Saat: 18:18

Arif Bey S3 mini GT-I8190’da olur mu?

Arif
14 Temmuz 2015 / Saat: 22:57

Mirza Bey,
İlk yöntem için paylaşılan dosya cihazınızla uyumsuzdur. İkinci yöntemi kullanarak yükleyebilirsiniz.

Mehmet Fevzi
5 Ekim 2015 / Saat: 14:06

Arif abi ben telefona Odin ile cwm recovery’i yükledim ancak artık telefon hiç recovery moda geçmiyor. Odin’de pass! yazdı. Telefon yeniden başladı ama sonra olmadı.

Arif
8 Ekim 2015 / Saat: 18:58

Mehmet Fevzi Bey,
Öncelikle ses açma ve home tuşlarına basılı tuttuktan sonra güç tuşuna basınız. İlk önce güç tuşuna bastığınızda cihaz diğer tuşları algılayamayabilir ve dolayısıyla normal açılır.

enver
11 Ekim 2015 / Saat: 11:20

Abi ben bütün gerekli dosyaları indirdim ama görüntülemiyor yardımcı olun lütfen.

AFK Tech
25 Ekim 2015 / Saat: 09:46

Mükemmel anlatım.

Arif
31 Ekim 2015 / Saat: 21:48

Enver Bey,
İlk yöntemde apk uzantılı dosyayı telefonunuza atıp kuracaksınız. Sonrasında recovery kurulumunu bu program üzerinden yapacaksınız. İkinci yöntemde ise telefona herhangi bir dosya aktarmıyorsunuz.
AFK Tech
Teşekkürler.

onur
2 Kasım 2015 / Saat: 14:09

Bunu indirdim ama rardan çıkarılacak mı?

Arif
3 Kasım 2015 / Saat: 00:46

Onur Bey,
Recovery dosyası üzerinde herhangi bir işlem yapmayacaksınız. Diğer 2 dosyayı rardan çıkartmalısınız.

ümitbayram
22 Ocak 2016 / Saat: 20:26

Ben root’u yüklerken bir hata oluştu. Telefon daha açılmıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Arif
24 Ocak 2016 / Saat: 00:14

Ümit Bey,
Telefonu tekrardan download moduna alıp yükleyiniz. Daha önce orijinal romu yüklerken hata aldığımda aynı şey başıma gelmişti.

yorum yap

Site İçi Arama
Facebook Profilim  Twitter Profilim  Google+ Profilim  Linkedin Profilim  RSS Beslemesi
Popüler Yazılar
Bumerang - Yazarkafe
 • Altyapı : Wordpress |
 •  Site Analiz |
 •  Site Haritası |
 •  Norton Safe Web |
 •  RSS |
 •