Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi

triangle-away326Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download moduna girdiğinizde ekranın en üstünde;
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9300
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (X COUNTS)
CURRENT BINARY: CUSTOM
SYSTEM STATUS: CUSTOM
gibi bir ifade görürsünüz. X yazan yerde yaptığınız işlem sayısı yazar. Bu şekilde cihazınız garanti kapsamından çıkmıştır. Yani bu şekilde cihazınız bir arıza yaptığı takdirde onarımını kendi cebinizden yapmanız gerekiyor. Şimdi bu sayacı sıfırlayıp cihazınızı tekrardan garanti kapsamına alacağız. Yöntem biraz uzundur. Ancak kesin çözümdür. Bazı cihazlarda olan sayacın 1’de kalması bu yöntemle aşılmaktadır.

İhtiyacımız olan dosyalar :

Sıfırlama İşlemi:

 • Triangle Away programını zipten çıkarıp ve Eski Bootloader dosyasını ise zipli halini bozmadan hafıza kartına atınız.
 • Cihazımıza 4.1.2 versiyonlu resmi romu odin yoluyla yüklüyoruz. Yükleme işlemi burada anlattığım root işlemi gibi olacak tek fark zip dosyasının içinden çıkan tar.md5 uzantılı rom dosyasını Odin adlı programa gösteriyoruz. Yükleme biraz uzun sürüyor. Sabırla bekleyin. Yükleme sonrası cihaz açılmadan sürekli reset atıyorsa recovery menüsüne girip wipe data/factory reset ve wipe cache partition işlemlerini yapınız. Cihaz açıldığında IMEI 0049 ile başlayan bir numaraya dönüşecek. Yani silinmiş olacak. Bu sorun değil.
 • Rom yükler gibi aynı şekilde Siyah Kernel’i Odin ile yükleyin. Bu aynı zamanda cihazınızı root edecek.
 • Burada anlatıldığı gibi CWM Recovery yükleyin.
 • Recovery menüsünden install zip yolundan eski bootloader dosyasını yükleyiniz.
 • Ardından reboot system now seçerek cihazı yeniden başlatınız.
 • Telefon açıldığında Triangle away adlı programı kurunuz. Bu program açılışta root yetkisi isteyecektir. Ve çalışması için gerekli olan dosyaları indirecektir. Gelen bütün uyarıları onayladıktan sonra aşağıdaki ilk resim gelecektir. O menüden Reset flash counter yazan yere dokunduğunuzda ikinci resimle karşılaşacaksınız. Onayladığınızda üçüncü resimdeki sayacın sıfırlandığını belirten uyarıyı alacaksınız.
  triangle-away-view
 • Ardından ses azaltma+home+power tuş kombinasyonuyla download modunu kontrol ettiğinizde sayacın sorunsuz sıfırlandığını göreceksiniz. Download modunda en üstte aşağıdaki gibi bir yazıyla karşılaştığınızda işlem başarıyla tamamlanmış demektir.
  ODIN MODE
  PRODUCT NAME: GT-I9300
  CUSTOM BINARY DOWNLOAD: No
  CURRENT BINARY: Samsung Official
  SYSTEM STATUS: Official
 • Son olarak ise cihazınızın son sürümü olan android 4.3 versiyonunu cihazınıza Odin ile flaşlayınız. Bu işlemden sonra cihazınızın IMEI numarasının düzeldiğini göreceksiniz.

Olası Sorular:

Neden Android 4.1.2’yi yüklüyorum?
Sayaç sıfırlama işlemi için stock kernel işe yaramamaktadır. Custom kernel olarak Siyah Kernel yüklenmesi gerekmektedir. Siyah Kernel’in son sürümü de sadece Samsung stock rom Android 4.1.2’de çalışmaktadır.

Eski Bootloader da neyin nesidir?
Samsung 4.1.2 versiyonuyla getirdiği yeni bootloader ile sayaç sıfırlamayı imkansız hale getirdi. Biz de eski bootloader’ı kurarak bu sorunu aşıyoruz. Sayacı sürekli 1 olarak kalanların sebebi bu yeni bootloader’dır.

Odin ile resmi Android romunu yüklediğimde sayaç artmaz mı?
Hayır artmaz. Odin, Samsung teknik servislerinde kullanılan bir yazılımdır.


 • facebook paylaş
 • Samsung Galaxy S3 için Android 4.4.4


  Tüm Samsung’cuların malumudur S3 modeline olan Android güncelleme desteğinin 4.3 versiyonuyla birlikte kesildiği gerçeği. Hem de 60 milyon civarı rekor bir satıştan[...]
 • Linux Mint Kurulum Sonrası Öneriler


  Neredeyse tüm Linux sürümlerinin kaderidir yeterli yazılım desteği olmadığı eleştirisiyle karşı karşıya kalmak. Aslına bakarsanız pek de doğru bir eleştiri değil[...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi (Alternatif)


  Samsung’un tüm akıllı telefon modelleri download modu üzerinden yaptığınız resmi rom yüklemesi dışındaki tüm yüklemeleri (recovery, rom, root vb.) sayar ve her [...]
 • Linux Mint 17 Yayınlandı


  Linux Mint işletim sisteminin Qiana kod adlı 17. versiyonu geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu, her 2 senede bir yayınlanan LTS (Long Term Support) yani uzun destekli Linux [...]
 • Samsung Galaxy S3 Sayaç Sıfırlama İşlemi


  Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download mod[...]
Yorumlar
Alper Yıldırım
27 Mayıs 2014 / Saat: 01:41

Ben s3 mini kullanıyorum dediğiniz işlemde IMEI değişecek yazmışsınız. Bu düzeltilmezse sorun yaratmaz mı ben 4.3 yapamadığım için telefonu?

Arif
27 Mayıs 2014 / Saat: 12:41

Alper Bey,
makale içerisinde paylaşılan rom, bootloader ve kernel dosyaları S3 mini modeli için değildir. Kesinlikle cihazınıza yüklemeyiniz. Yakın bir zamanda diğer Samsung modelleri için sayaç sıfırlama konusunda daha kolay bir yöntem paylaşımı yapacağım.

ali demir
5 Haziran 2014 / Saat: 10:04

Allah razı olsun. Denemediğim yöntem kalmadı. En sonunda burayı buldum. Dediklerinizi aynen yaptım. Sonuç süper.Allah razı olsun.

messhn
9 Haziran 2014 / Saat: 12:50

Hay Allah razı olsun senden kardeşim. Harika konu harika anlatım emeğine sağlık.

Arif
9 Haziran 2014 / Saat: 13:05

Arkadaşlar yardımcı olabildiğime sevindim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

doğan kara
11 Haziran 2014 / Saat: 22:27

Arif Bey bu Tur romunu indiriyorum fakat %100 oyun uygulaması yok. Kieste de Tur diye gözükmüyor sebebi nedir? Rootsuz nasıl düzelir? Bir de sayaç sıfırlı ama Kies Tur olarak değil bir başka olarak gözüküyor. Garantiden yana bir sıkıntı olur mu cevap verirseniz sevinirim Arif bey.

doğan kara
11 Haziran 2014 / Saat: 22:33

Kies’te yazılımın sonunda (TUR) yazacağına (AFR) yazıyor. Bir çözüm yolu var mı bunun acaba? Garantide sıkıntı çıkar mı acaba?

Arif
12 Haziran 2014 / Saat: 13:49

Doğan Bey,
Aklıma iki ihtimal geliyor. Ya telefonu ikinci el aldınız ve sizden önceki kullanıcı başka bir ülkeye ait romu yükledi ya da telefon ithalatçı firma tarafından değil de bireysel bir şekilde ülkemize girişi yapılıp IMEI kaydı yapıldı. Yukarıda paylaşılan 4.3 versiyonlu rom içerisinde %100 oyun uygulaması mevcuttur. Garanti konusunda ise tam olarak bir şey söyleyemem. En sağlıklı bilgiyi Samsung müşteri hizmetlerini arayıp alabilirsiniz.

anıl
13 Temmuz 2014 / Saat: 16:08

Telefonumdan rootu kaldırdımm sayaç 6 görünüyor. Onu sıfırlamak icin tekrar root atmam mı gerekecek? Şimdiden teşekkürler.

Arif
13 Temmuz 2014 / Saat: 16:57

Anıl Bey,
Aynen dediğiniz gibi Siyah kerneli yüklediğinizde zaten cihazınız root olmuş olacak. Makalede anlatılanları harfiyen uyguladığınızda sayacınız sorunsuz sıfırlanmış olacak.

anıl
13 Temmuz 2014 / Saat: 21:43

Allah razı olsun kardeşim. Bu sayaç belasından da kurtuldum sağol paylaşım için.

Arif
14 Temmuz 2014 / Saat: 05:21

Anıl Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

anil
15 Temmuz 2014 / Saat: 20:24

Bir sorunum var. Cihazıma orijinal rom kurdum ve bütün oyunlarda kasıyor. Cihaza çok rom attığım için mi acaba? Ne yapmam gerek?

Arif
16 Temmuz 2014 / Saat: 05:39

Anıl Bey,
Yaşadığınız durum çok normaldir. Zamanla cihazınızda gereksiz kalıntılar birikiyor ve bu da yavaşlamalara, donmalara sebep oluyor. Çözüm içinse Cleanmaster adlı programı öneriyorum.

hakan
31 Temmuz 2014 / Saat: 14:15

Samsung Galaxy S3 4.3 Resmi Rom (Stock rom) cok geç iniyor kardeş. Turbobit ya da lelitbit yapabilir misin? 10 saat diyor bende.

hakan
31 Temmuz 2014 / Saat: 15:11

Samsung Galaxy S3 4.3 Resmi Rom (Stock rom) wi-fi ile güncelleme oluyor mu? Sammobile’den indirdiklerim hiç biri güncelleme olmuyordu da.

Arif
31 Temmuz 2014 / Saat: 17:01

Hakan Bey,
Hiç denemedim ama dediğiniz gibi wi-fi üzerinden yani OTA yoluyla güncelleme indirilebilir diye düşünüyorum. Bunun haricinde burada yer alan sayfadan Sammobile’e giriş yapıp yüksek hızda indirme yapabilirsiniz. Romu Odin ile yükledikten sonra sürekli reset atıyorsa recovery menüsüne girip factory reset işlemini yapınız.

murat
2 Ağustos 2014 / Saat: 20:40

Kardeş telefona 4.1.2 rom kurmak istiyorum. Siyah kernel bu sürümde calıştıgı için. Samsung’un orjinal yazılımında şebeke olmuyor. Elinde başka rom var mı şebeke calışan? Cyanogenmod 10 yükledim onda da wifi sorunu var. Başka hangi rom yükleyebilirim? Bir yardımcı olabilir misin sana zahmet?

Arif
8 Ağustos 2014 / Saat: 15:53

Murat Bey,
Öncelikle eğer stock rom tercih ediyorsanız stock kernel kullanmanızı tavsiye ederim. 4.1.2 versiyonu için patch yapılmış hali internette mevcut. Basit bir google araması ile ulaşabilirsiniz. Ama orijinal 4.3 versiyonlu stock romu tavsiye ediyorum. Bunun yanında CM 10.2 stable versiyonlu rom wi-fi fonksiyonları sorunsuz çalışmaktadır.

Mehmet
2 Eylül 2014 / Saat: 15:25

Arif Bey dediklerinizi yaptım sayacı sıfırladım fakat bir sorunum var. Anroid 4.3 ü kurduktan sonra ağda kayıtlı değil hatası aldım. Çözümü internette var fakat sayacı arttırıyor. Ne yapmalıyım bir çözümü varmı?

Arif
3 Eylül 2014 / Saat: 17:56

Mehmet Bey,
Cihazınız Türkiye için üretilen bir cihaz mı? Yurtdışından getirilip kaydı Türkiye’de yapılan cihaz olabilir. Tavsiyem 4.3’ün herhangi başka bir ülke için olanını deneyiniz. Örneğin İngiltere romu.

Karahan S.
13 Eylül 2014 / Saat: 23:41

Arif Bey bootloaderi cwmden yüklemeye çalışıyorum yeşil android falan geliyor yazılar geliyor, en son yazıda ( Riavvio) kalıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Arif
16 Eylül 2014 / Saat: 03:28

Karahan Bey,
CWM kurulumunun anlatıldığı bu makaledeki 1. yöntemi kullanarak CWM recovery’i kurunuz. Rom Manager vasıtasıyla yapılan kurulumla aynı sorunu ben de yaşadım.

sadi aydın
1 Ekim 2014 / Saat: 22:49

Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ama aklıma takılan bir soru var cevaplarsanız sevinirim. Ben uzun bir süredir telefonu aldığım haliyle stock rom ile kullanmaktayım. Ayarlara girip telefonu formatladığımda(sıfırladığımda) telefonum ilk aldığım haline dönyordu. Root işlemi yaptım ve Chat On tarzı kullanmadığım programları titanyum backup programı ile sistemden kaldırdım. Şimdi telefonuma format atmak istesem ve ilk başta yaptığım gibi ayarlara gidip telefonumu sıfırlasam
1- Bir zararı olur mu?
2- Root yetkilerimi kaybeder miyim?
3- Chat On tarzı titanyum programıyla kaldırdığım programlar geri gelir mi?
İlgilendiğiz için şimdiden teşekkürler.

sadi aydın
1 Ekim 2014 / Saat: 22:49

Merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ama aklıma takılan bir soru var cevaplarsanız sevinirim. Ben uzun bir süredir telefonu aldığım haliyle stock rom ile kullanmaktayım. Ayarlara girip telefonu formatladığımda(sıfırladığımda) telefonum ilk aldığım haline dönyordu. Root işlemi yaptım ve Chat On tarzı kullanmadığım programları titanyum backup programı ile sistemden kaldırdım. Şimdi telefonuma format atmak istesem ve ilk başta yaptığım gibi ayarlara gidip telefonumu sıfırlasam
1- Bir zararı olur mu?
2- Root yetkilerimi kaybeder miyim?
3- Chat On tarzı titanyum programıyla kaldırdığım programlar geri gelir mi?
İlgilendiğiz için şimdiden teşekkürler.

Arif
5 Ekim 2014 / Saat: 07:39

Sadi Bey,
Bahsettiğiniz işlemi daha önce denemedim. Ancak yaptığınızda bunun cihaza hiçbir zararı yoktur. Root yetkisini muhtemelen kaybedeceksiniz. Tekrardan root atmak zorunda kalacaksınız. Kaldırdığınız stock uygulamalar gelmeyecektir.

Serhat ÖKTEM
23 Ekim 2014 / Saat: 20:48

Dediğiniz gibi yaptım sorunsuz bir şekilde yüklendi ve orjinl hale döndü. Sadece CSC değiştiremedim. Başka alternatif var mı bu konuda?

Arif
30 Ekim 2014 / Saat: 17:35

Serhat Bey,
Cihazınız paralel ithalat değilse CSC değiştirmeye gerek yoktur.

sebahattin
31 Ekim 2014 / Saat: 10:06

Arif bey ben yorumlara bakmadan s3 miniye bu sayaç sıfırlamayı uyguladım. Telefon açılmıyor. Acil yardım ederseniz sevinirim.

Arif
31 Ekim 2014 / Saat: 15:15

Sebahattin Bey,
Öncelikle Sammobile sitesine üye olup cihazınıza ait orijinal romu indirin. Sonra cihazınızı download moduna alıp romu odin vasıtasıyla flaşlayınız. Son olarak recovery moduna girip wipe ve cache işlemlerini yapınız.

sebahattin
31 Ekim 2014 / Saat: 17:37

Telefona müdahale edemiyorum. Power veya ses açma ve kapama tuşlarına basınca bir tepki vermiyor. Ne bilgisayara takınca ne de açıp kapatamıyorum. Bir hareket olmuyor. Ne yapabilirim?

Arif
2 Kasım 2014 / Saat: 15:21

Sebahattin Bey,
Telefonunuz servislik olmuş gibi görünüyor. Size tavsiyem telefonunuza herhangi birşeyler yüklemeye çalışmayın ve donanımına zarar verecek bir harekette bulunmayın. Ve en kısa zamanda cihazı servise gönderin.

hüseyin
12 Kasım 2014 / Saat: 15:32

Arif Bey S3 model telefonum var 2 sene kullandıktan sonra rootlamak istedim, gereksiz uygulamaları silip ram de yer acıp telefonu hızlandırıyım diye. Dediklerimi yaptım dediğim gibi de oldu hızlandı buraya kadar tamam. Yalnız bir de uzun süre kullanınca çok fazla gereksiz dosya çıktı. Bunu da fabrika ayarlarına çevireyim telefon belleğindeki gereksiz dosyaları da silmiş olurum dedim. Geniş bir alanla tertemiz kullanayım dedim fabrika ayarlarına git dediğimde recovery moduna yönlendirmekte ordan da wipe data/factory reset ve wipe cache partition işlemini yaptım. Bütün bilgileri sıfırladı. Uygulamaları sildi. Yalnız uygulamaların bıraktığı çöpler, save dosyaları, resimler vs. hala durmakta bundan nasıl kurtulurum. Çoğu dosyayı bilmediğim için silemiyorum da. Ortalama 8-9 gb yer kaplamakta bu dosyalar 2 gündür nette araştırıyorum bu konu hakkında bir bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Arif
12 Kasım 2014 / Saat: 17:35

Hüseyin Bey,
Clockworkmod Recovery üzerinde factory reset ve wipe cache işlemlerini yaptığınızda geçici dosyaları siler ancak cihaz hafızasını silmez. Bunu için recover üzerinde cache işlemlerinin ardından mounts and storage bölümüne girip format sdcard kısmını seçiniz. Yalnız dikkat edin format sdcard1 yazanı seçmeyin. Bu seçenek hafıza kartını formatlar.

hüseyin
12 Kasım 2014 / Saat: 15:42

Bir konu daha var. Telefona ne yaptıysam telefon odin modunda bilgisayar usb ile görmüyor. İndirmediğim usb driver kalmadı. Usb kaldırdım yükledim olmadı. Manuel yükledim olmadı. Usb girişlerini değiştirdim Yine olmadı. (başka bir bilgisayardan denedim oldu) – kabloda telefonda bir sıkıntı yok benim bilgisayardaki sıkıntı nedir? Bir bilginiz var mı?

hüseyin
14 Kasım 2014 / Saat: 14:45

Arif ilgilendiğin için sağol. Dediğin gibi yaptım oldu. Recovery mod biraz tehlikeli olduğu için pek kurcalamak istememiştim. Odin modda telefonu görmeyen arkadaşlara da tavsiyem usb taksınlar. Aygıt yöneticisinden Usb’nin yüklü olduğu sürücüyü kaldır diyin, gelen uyarı da sürücü yazılımını da sil kutucuğunu işaretleyin, tamam diyin. İşlem bitince donanım değişikliklerini tara diyin. Yazılımı internetten yada elinizde yazılım programı varsa tekrar yükleyin. Benim hatam devamlı var olan sürücü yazılımını silmeden yüklemeye calışmaktı. Bunları yaptıktan sonra sıkıntısız yükledi ve odin modunda telefonu gördü.

Arif
14 Kasım 2014 / Saat: 15:16

Hüseyin Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Dediğiniz gibi recovery ekranında bilmediğiniz bir işlemi yapmak tüm verilerinizi kaybettirebilir. USB konusuna gelince bu sorununuzun çok çeşitli sebepleri olabileceğinden cevap veremedim. Sonuçta problemi halletmişsiniz. Cihazınızı iyi günlerde kullanın.

Ufuk
17 Kasım 2014 / Saat: 14:11

Dediklerinizi birebir yaptım sorunsuz oldu. 🙂 Teşekkürler.

can veli
29 Kasım 2014 / Saat: 19:23

Arif Bey eski bootloderi yüklerken telefonum kapandı. Hard brick oldu. Şimdi telefonda tık bile yok. Download moduna bile girmiyor.

Arif
2 Aralık 2014 / Saat: 23:49

Can Veli Bey,
Bahsedilen yöntemler denediğim ve başarılı olduğum yöntemlerdir. Bootloader dosyası da Samsung yapımı orijinal dosyadır. Bahsettiğiniz şekilde bir sorunla karşılaşmadığım için tam olarak çözüm yolu öneremiyorum. Ancak bir şekilde download moduna girip orijinal yazılımı yüklemeniz gerekmektedir.

Ahmet Altan
9 Şubat 2015 / Saat: 00:15

Aynı şekilde denedim sıfırlama işlemi gerçekleşti. Yalnız kiese bağladığımızda CSC, AFR olarak görünüyor TUR görünmesi gerekirken. Bazı yerlerde garantide sıkıntı çıktığını ve TUR olarak değiştirilmesi gerektiği söyleniyor.
Bu işlemleri yaptıktan sonra..
1- Orjinal 4.0.4 I9300XXBLFB_I9300OJVBLF3_TUR sürümünü odinle yükledim. Sammobiledan bu linkten üye olup indirebilirsiniz.
http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9300/TUR/
2- Daha sonra google playden Samsung Glaxy S / S2 / S3 CSC yükledim. Change CSC deyip TUR seçip INSTALL dedim yüklendi telefon ilk ayarlara geri döndü.
3- Son olarakta burada paylaşılan Linklerde olan Samsung Galaxy S3 4.3 Resmi Rom (Stock rom) odinle yükledim. Yani bu Rom I9300XXUGNB6_I9300OJVGNB3_TUR ve telefonu KİES3 e bağladığımda TUR yazıyor artık.
Yardımcı olabildiysek ne mutlu ben denedim sıkıntı yok kolay gelsin.

Arif
9 Şubat 2015 / Saat: 20:10

Ahmet Bey,
Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Yorumunuz, paralel ithalat cihazı olan arkadaşlara yardımcı olacaktır.

Ahmet Oktay ALTAN
10 Şubat 2015 / Saat: 21:08

Rica ederim. Umarım yardımcı oluruz arkadaşlara.

mustafa talha
11 Şubat 2015 / Saat: 18:54

Siyah Kernel’i yükledikten sonra telefon kendi kendine reset atmaya başlıyor. Neden acaba?

ibrahim
13 Şubat 2015 / Saat: 14:52

Daha önce Galaxy W telefon kullanıyordum. Odin üzerinden rom yüklemek kısa sürüyordu. Fakat S3 telefonuma dediğiniz 4.1.2’yi yüklemeye çalışıyorum, 40 dakika oldu bir tepkime ya da değişiklik yok.

Arif
13 Şubat 2015 / Saat: 20:12

Mustafa Bey,
Siyah Kernel yüklemesinden sonra recovery ekranına girip Wipe cache işlemlerini yapınız.
İbrahim Bey,
Galaxy S3’e ait rom dosyası Galaxy W’ya ait olandan çok daha büyük boyutludur. Bu yüzden S3’ün yüklenmesi biraz daha uzun sürer. Yükleme yaklaşık olarak 8-10 dakika arası sürer.

ibrahim
14 Şubat 2015 / Saat: 21:50

Arif Bey ilginizden dolayı teşekkür ederim sağolun. Sorun bilgisayardan kaynaklı bir sorunmuş. Farklı bilgisayarda denediğimde yaklaşık 5-6 dakikada yüklendi. Ayrıca internettteki diğer yöntemleri denenmeme rağmen sıfırlayamadım ve sizin yönteminiz sayesinde sıfırladım çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun 🙂

Arif
15 Şubat 2015 / Saat: 22:34

İbrahim Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Murat
5 Mart 2015 / Saat: 03:31

Merhabalar Arif Bey
Teknosa’dan aldığım s3 maalesef ağa bağlanmama yani IMEI hatası verdi. Bu çok şaşırtıcı ve Teknosa’ya hiç yakışmadı. Ben yine cihazı rootlayıp efs düzelten bir sürü yöntem denedim ama nafile. En son bu yöntemle cihazı orijinal yapıp servise göndereceğim. Bu çalışmanız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Arif
5 Mart 2015 / Saat: 08:10

Murat Bey,
Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz durum cihazla ilgili hiçbir işlem yapmadan mı oluştu? Cihazınıza orijinal Türkiye yazılımını yüklemeyi denediniz mi? Eğer yüklediyseniz ve durum değişmediyse cihazı servise göndermeden önce farklı ülkelere ait yazılımları deneyiniz. Çünkü cihazınız Türkiye için üretilen bir ürün olmayabilir.

Murat
5 Mart 2015 / Saat: 10:00

Onu denemedim. Peki bunu öğrenmenin kısa bir yolu yok mu? Mesela IMEI ile öğrenme gibi. Ya da piyasada kaç tane farklı rom var önerebileceğiniz?

Arif
5 Mart 2015 / Saat: 19:18

Murat Bey,
Yukarıda yer alan makalede paylaşılan 4.3 versiyonlu Türkiye romunu Odin vasıtasıyla yükleyip sonucu yazar mısınız?

Mustafa Can ÇAĞLAR
10 Mart 2015 / Saat: 15:33

Çok teşekkür ederim. Şimdi 4.3 romu indirip kuracağım. Sayaç sıfırlandı. Ellerinize sağlık.

muhammed
12 Mart 2015 / Saat: 18:44

Merhaba Arif abi
S4 I9505 telefonumu root sonrası sayaç sıfırlamayı yapamadım. Triangle Away sıfırladı gözüktü ama telefon açılınca sistemde hala özel cihaz diye gözököyor. Ne yapmalıyım?

Arif
12 Mart 2015 / Saat: 18:53

Muhammed Bey,
S4 sayaç sıfırlama için buradaki makaleyi inceleyiniz. Triangle Away ile sayacı sıfırladıktan sonra telefonu açmadan direkt olarak download moduna girip Odin ile orijinal Samsung S4 Türkiye romunu flaşlayınız. Sonucu da yorumunuzla belirtirseniz diğer model kullanan arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz.

kerim yıldırım
31 Mart 2015 / Saat: 18:11

Bütün işlemleri yaptım sayaç sıfırlandı ama şebeke gelmedi. Tekrar CWM’yi yükleyip kernel ve modem dosyasını yüklemek zorunda kaldım. Sayaç tekrar arttı. Şebeke problemini başka türlü nasıl çözebilirim?

Arif
4 Nisan 2015 / Saat: 22:58

Kerim Bey,
Eğer cihazınız paralel ithalat ise veya yurt dışından kendi imkanlarınızla getirdiyseniz hangi ülkeden geldiyse o ülkeye ait romu yüklemeniz gerekiyor. Yok eğer cihazınız Türkiye için üretilen bir cihaz ise siz bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Çünkü yöntem sorunsuz çalışmaktadır.

Sefa sarp
2 Mayıs 2015 / Saat: 12:32

Arif Bey bilgileriniz sayesinde kendi S3’ümü başarıyla sıfırladım. Ama bootloaderyükleme işleminin Rom Manager ile yapıldığında hata verdiğini yukarıdaki asıl haberde belirtin ki işlem daha da kısalsın.

Arif
3 Mayıs 2015 / Saat: 17:19

Sefa Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Tavsiyeniz için teşekkürler.

kerim yıldırım
4 Mayıs 2015 / Saat: 08:40

Arif Bey cihazı Gold Bilgisayar’dan aldım. IMEI sorgulattığım zaman bir sıkıntı görünmüyor. Paralel ithalat nasıl oluyor bilmiyorum ama olmadı. Her şeyi dediğiniz gibi yaptım ama bir daha deneyeyim.

samet
7 Mayıs 2015 / Saat: 23:25

Arif bey CWM makalesindeki ilk yolu uygulayarak CWM Recovery kurdum. Fakat eski bootloader yüklerken yazılar geliyor öyle kalıyor ne yapmalıyım?

Arif
10 Mayıs 2015 / Saat: 18:45

Kerim Bey,
BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) sitesinden yaptığınız IMEI sorgulamasında sorun yoksa cihazınız kaçak veya yasa dışı değil demektir. Paralel ithalat yetkili distribütör firma dışında başka bir firmanın ithalat yapması oluyor.
Konuya gelince burada anlatılanlar denenmiş ve başarılı olmuş yöntemlerdir. Önceki yorumlarda sıfırlama işlemini başarıyla uygulayan arkadaşların yorumlarını görebilirsiniz.
Samet Bey,
CWM yükleme bahsettiğiniz makalede ilk yöntemde yaptığınız kurulumla eski bootloader sorunsuz kurulmaktadır. Bootloader’ı yüklemeyen ikinci yöntemdir. İşlemleri baştan tekrarlayınız.

selcuk
11 Ağustos 2015 / Saat: 23:13

Arif Bey benim telefon zannımca paralel ithalat. Gold’dan alınma. Imei sorgulamada S3 model olarak çıkıyor lakin ben orjinal 4.3 rom yükledim sayacı da sıfırlayıp tabi. Açılınca şebeke gitti. Şebekeyi geri getirmek için CWM kernel modem yükledim. Sırf bunları güncelleme alabilmek için yaptım yine olmadı. Kerneli modemi yükleyince şimdi yine cihaz modifiye edildi diyor root olmamasına rağmen rootlu gibi davranıyor. Şu an 4.3 yüklü tekrar ben üzerine odinden 4.3 rom kursam sıkıntı olur mu? Teşekkür ederim.

Arif
14 Ağustos 2015 / Saat: 15:51

Selçuk Bey,
Orijinal Türkiye yazılımını yüklediğinizde şebeke gidiyorsa dediğiniz gibi cihazınız paralel ithalattır. Yani Türkiye için üretilen bir cihaz değildir. Size tavsiyem cihazınız hangi ülke için üretilmişse o ülkeye ait 4.3 romu kurmanızdır.

Cavidan bey
10 Ekim 2015 / Saat: 12:30

Selam Arif Bey sorum şu kullandığım cihaz galaxy s3 brick oldu. Açtım şu anda kitkat 4.4.4 kulanıyorum ama usb calışmıyor. Download modunda odini görüyor ama telefon açıkken görmüyor. Bu işlemi yaparsam düzelir mi? Bir de telefon kendi kendine reset atıyor falan donuyor.

Arif
31 Ekim 2015 / Saat: 21:44

Cavidan Bey,
Bilgisayarın telefonu görmemesi telefona ait sürücülerin bilgisayarda yüklü olmadığını gösteriyor. Telefon bilgisayara bağlıyken bilgisayar üzerinde aygıt yöneticisine girip donanım değişikliklerini tarayı tıkladığınızda eksik olan sürücüler yüklenecektir.Sayaç sıfırlama işlemi belirttiğiniz sorun için çözüm değildir.

gökhan
4 Aralık 2015 / Saat: 15:47

Eline sağlık kardeşim. Dediğin gibi yapınca bir hatayla karşılaşmadım.

Arif
7 Ocak 2016 / Saat: 23:31

Gökhan Bey,
Yardımcı olabildiğime sevindim. Cihazınızı iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

yorum yap

Site İçi Arama
Facebook Profilim  Twitter Profilim  Google+ Profilim  Linkedin Profilim  RSS Beslemesi
Popüler Yazılar
Bumerang - Yazarkafe
 • Altyapı : Wordpress |
 •  Site Analiz |
 •  Site Haritası |
 •  Norton Safe Web |
 •  RSS |
 •